Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Zmiany włodarzy w Sieradzu, Wieluniu i Wieruszowie! W Zduńskiej Woli, Łasku i Działoszynie bez zmian!

Zmiany włodarzy w Sieradzu, Wieluniu i Wieruszowie! W Zduńskiej Woli, Łasku i Działoszynie bez zmian!

niedxzwiChoć członkowie komisji wyborczych w naszym regionie po raz kolejny przeżywali wielogodzinny horror przy oddawaniu protokołów z głosowania w II turze wyborów samorządowych (system nie przyjmował przesyłów, a po godz. 23 telefon komisarza wyborczego milczał), znamy już wyniki z 30 listopada.

 

W Zduńskiej Woli 297 głosami wygrał Piotr Niedźwiecki z KWW Forum Dobrej Woli. Tyloma pokonał Hannę Iwaniuk z KW Platforma Obywatelska RP. Hanna Iwaniuk otrzymała 6.012 głosów, a Piotr Niedźwiecki - 6.309 głosów. Oznacza to, że Niedźwiecki po raz trzeci będzie rządził Zduńską Wolą.

W Sieradzu nowym prezydentem będzie Paweł Osiewała (KWW Solidarne Miasto Sieradz). Pokonał w II turze wyborów dotychczasowego włodarza miasta Jacka Walczaka (z PO). Walczak rządził miastem przez dwie ostatnie kadencję. Osiewała pokonał swojego rywala różnicą 721 głosów. Na nowego prezydenta zagłosowało 52,52 proc. wyborców, a na Walczaka - 47,48 proc. Osiewała zdobył 7.503 głosy, a Walczak 6.782. 277 głosami z dotychczasowym burmistrzem Wielunia, Januszem Antczakiem wygrał Paweł Okrasa. Na Pawła Okrasę głosowało 5.076 mieszkańców, a na Janusza Antczaka 4.799.

Burmistrzem Łasku trzeci raz z rzędu zostanie Gabriel Szkudlarek (Bezpartyjne Porozumienie Samorządowe). W drugiej turze zebrał 4.008 (62,53 proc. poparcia) i pokonał Teresę Wesołowską z PSL, która dostała tylko 2.401 głosy.

W gminie Sieradz zwyciężył dotychczasowy wójt Jarosław Kaźmierczak, podobnie było w Złoczewie i Warcie, gdzie wygrali dotychczasowi burmistrzowie: Jadwiga Sobańska i Jan Serafiński (dostał 2.512 głosów. a jego konkurent Tomasz Baliński zdobył 2.221 głosów).
W Błaszkach
wstępne wyniki pokazują, że reelekcji nie uzyskał burmistrz Piotr Świderski, zwyciężył Karol Rajewski. Karol Rajewski wygrał różnicą 86 głosów! Z kolei Sobańska zdobyła 1.629 głosów, zaś jej kontrkandydat - Jerzy Wieczorek 1.067. Nowego wójta będzie miała gmina Zapolice. Został nim Witold Oleszczyk (PO). Zdobył 1384 głosy. Jego kontrkandydat, Zenon Kowalski natomiast - 975 głosów. Oleszczyk, wicestarosta minionej kadencji uzyskał wcześniej także mandat radnego powiatowego. Będzie się musiał go zrzec na rzecz Tomasza Ziółkowskiego. W Wartkowicach wójtem będzie nadal Piotr Kuropatwa z KWW Samorząd Lokalny. Pokonał Marka Długosza z PSL o 189 głosów. Kuropatwa zgromadził 1.233 głosy, Długosz 1.044. Przez kolejne 4 lata gminą Pątnów rządził będzie Jacek Olczyk, który wygrał ponad 300 głosami z Edwardem Kiedosem. Na Jacka Olczyka głosowało 1.846 mieszkańców, a na Edwarda Kiedosa 1.545. Rafał Drab ponownie został wybrany burmistrzem Miasta i Gminy Działoszyn. W drugiej turze zdecydowanie pokonał Krzysztofa Piekarza. Na Rafała Draba, który o reelekcję ubiegał się z własnego komitetu, głos oddało 3.853 wyborców. Krzysztofa Piekarza (Gminne Porozumienie Samorządowe) poparło 1.626 osób. Wyniki wyborów przekazał nam Marian Gniecioszek z Miejskiej Gminnej Komisji Wyborczej w Działoszynie. Frekwencja w tej gminie była jedną z najwyższych w regionie i wyniosła około 50 proc. Burmistrzem Gminy Wieruszów został Rafał Przybył. Pokonał Bogdana Nawrockiego, który był burmistrzem od 4 lat 1.345 głosami. Na Rafała Przybyła głosowało 3.203 mieszkańców, a Nawrockiego 1.858! Przez kolejne 4 lata gminą Sokolniki rządził będzie Sylwester Skrzypek. Na Sylwestra Skrzypka głosowało 1.110 osób, a na Renatę Świeściak 553. W gminie Widawa przez najbliższą kadencję wójtem będzie Michał Włodarczyk (PiS), który według nieoficjalnych wyników otrzymał 2.132 głosy (54,64 proc.poparcia) i pokonał Jerzego Sylwestra Woźniaka (własny komitet), który dostał 1.770 głosów.

Tekst i fot.: ED

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDupa nie czarodziej

Do baru wchodzi mężczyzna i zamawia setkę czystej. Z kieszeni wyciąga naparstek, odlewa do niego trochę wódeczki, a z drugiej kieszeni wyjmuje małego, kilkucentymetrowego ludzika. Stawia go na barze i podaje naparstek. Barman patrzy na to zdziwiony:
- Panie, skąd pan takiego krasnala wytrzasną?
- Wie pan, byliśmy razem z kolegą Staszkiem w Afryce. Idziemy tam przez dżungle, idziemy i nagle widzimy jak tubylcy tańczą dookoła ogniska. A w środku koła taki wymalowany na kolorowo wywija grzechotnikami. I jak ty mu wtedy, Stachu powiedziałeś? Że on jest dupa a nie czarodziej?!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u