Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności ORSZAK TRZECH KRÓLI PO RAZ PIERWSZY W ZDUŃSKIEJ WOLI /OBSZERNA FOTORELACJA/

ORSZAK TRZECH KRÓLI PO RAZ PIERWSZY W ZDUŃSKIEJ WOLI /OBSZERNA FOTORELACJA/

ORSZAK3KROLIzdunskawola6012015R032Co najmniej 4,5 tysięcy zduńskowolan wzięło - według szacunków policji - udział w I Orszaku Trzech Króli. Choć jak twierdzi szef zduńskowolskiej drogówki Andrzej Kucharski, mogło ich być w kulminacyjnym momencie pod "Ratuszem" nawet i powyżej 5 tysięcy!

 

I Orszakiem Trzech Króli zduńskowolanie pożegnali okres bożonarodzeniowy. W barwnym pochodzie wzięli udział przedstawiciele czterech parafii: św. Antoniego z Padwy (kolor czerwony), św. Pawła Apostoła (kolor niebieski), św. Maksymiliana (kolor zielony) oraz z parafii przy Bazylice Mniejszej p.w. WNMP (kolor złoty). W orszaku szły całe rodziny. Zarówno dużych, jak i małych nie odstraszył mróz! Dzieci z zachwytem patrzyły na Trzech Króli: Melchiora, Kacpra i Baltazara, którzy z trzech stron miasta podążali ku jego centrum na koniach. Pod "Ratusz" przy pl. Wolności, który po zaprezentowanym tam przedstawieniu z udziałem Heroda, zyskał wśród zebranych nową nazwę "Pałac Heroda". W Orszaku nie zabrakło także lokalnych włodarzy. Z "czerwonymi" szedł Piotr Niedźwiecki - prezydent Zduńskiej Woli, z "niebieskimi" Wojciech Rychlik - starosta zduńskowolski, z "zielonymi" Henryk Staniucha - wójt gminy Zduńska Wola. W tłumie można też było dojrzeć m.in. radnych z PiS (Jacek Hillebrand, Adam Synowiec), z PO (Konrad Pokora). W tłumie ,,schował się'' też wiceprezydent Zduńskiej Woli Czesław Rybka.

Orszak, będący zwieńczeniem obchodów Świąt Bożego Narodzenia był także okazją do wsparcia Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn w Henrykowie pod Zduńską Wolą. W zamian za pamiątkowe korony i nalepki każdy mógł przekazać dobrowolny datek na odbudowę schroniska, które uległo zniszczeniu podczas pożaru 20 października ubiegłego roku.

- Myślę, że jak na pierwszy raz wypadło doskonale. Na pewno podobny orszak odbędzie się w Zduńskiej Woli za rok - zapowiada ks. Andrzej Jaworski, proboszcz parafii św. Pawła Apostoła, pomysłodawca Orszaku.

Tekst i fot.: ED

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyA może by tak wyjechać w Bieszczady...?

Egzamin wstępny na studia - kierunek nauki polityczne. Doktor rozmawia z kandydatką:
- Co Pani wiadomo na temat programu ekonomicznego dla Polski, realizowanego przez rząd premiera Morawieckiego?
Dziewczyna milczy.
- No to może Pani wie coś o założeniach polityki społecznej rządu?
Dziewczyna nadal milczy.
- A wie Pani chociaż kto jest Jarosław Kaczyński ?
Dziewczyna milczy i milczy.
Doktor myśli; może jest niemową? Jednak po chwili pyta:
- A skąd Pani pochodzi?
- Z Bieszczad, Panie doktorze.
Doktor zamyślił się głęboko, podszedł do okna, wyjrzał na ulicę, chwilę się zastanowił i powiedział samo do siebie:
- Kurcze..., może by tak wszystko rzucić i wyjechać w te Bieszczady?!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u