Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Zorganizowana grupa przestępcza w powiecie poddębickim rozbita

Zorganizowana grupa przestępcza w powiecie poddębickim rozbita

01Pięciu mężczyzn w wieku od 20 do 27 lat zatrzymali policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Jak informuje rzeczniczka poddębickiej komendy asp. Elżbieta Tomczak, są oni podejrzani o działalność w zorganizowanej grupie przestępczej, która wprowadzała do obrotu na terenie powiatu poddębickiego środki odurzające. Głównie marihuanę i amfetaminę.  
Podczas przeszukania miaszkań, w których przebywali młodzi mężczyźni, stróże prawa zabezpieczyli środki odurzające w postaci suszu konopi indyjskich w ilości ponad 80 gramów oraz 4 sztuki nabojów do broni. Ustalono, że grupa działała od marca 2011 roku do chwili zatrzymania jej członków. Z ustaleń policjantów wynika, że w ciągu kilkumiesięcznej przestępczej działalności, mężczyźni wprowadzali na rynek różnego rodzaju środki odurzające.
Wszystkie podejrzane osoby usłyszały prokuratorskie zarzuty dotyczące rozprowadzania środków odurzających. Wobec trzech sprawców Prokurator zastosował dozory policyjne a dodatkowo wobec jednego z nich - poręczenie majątkowe. Czynności nadal trwają. Sprawa jest rozwojowa. Siewie.tv udało się ustalić, że sprawdzane są wątki, czy handlarze w powiatu poddębickiego działali także na terenie powiatów ościennych i czy współpracowali z innymi gangami narkotykowymi z regionu.


Ewa Dobrowolska

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyKot to ma GPS

Pewien senator dawno minionej kadencji chciał się pozbyć kota, więc wywiózł go kilka ulic dalej i porzucił. Gdy wrócił do domu, kot już tam był. Następnego dnia wywiózł kota dziesięć ulic dalej. I... po powrocie widzi kota w domu. Wywiózł go jeszcze raz. Krążył ulicami w prawo, w lewo, kluczył i tak aż na drugi koniec miasta. Po kilkunastu minutach dzwoni do domu i pyta żonę:
- Jest kot?
- Ano jest! -odpowiada z przekąsem żona.
- To daj go do telefonu, bo nie mogę trafić do domu...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u