Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Pierwszy sprawca dewastacji cmentarza w Pęczniewie zatrzymany

Pierwszy sprawca dewastacji cmentarza w Pęczniewie zatrzymany

01Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach, zatrzymali pierwszego sprawcę wyjątkowo bulwersującej dewastacji ponad 100 nagrobków na terenie cmentarza w Pęczniewie. Straty oszacowano na 130 tysięcy złotych. Wandalowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd rozpatrzy wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

16 października po godzinie 8 rano dyżurny poddębickiej komendy otrzymał zgłoszenie od jednej z mieszkanek powiatu o zniszczeniu nagrobków na cmentarzu w Pęczniewie. Policjanci wstępnie ustali, że minionej nocy sprawcy zdewastowali kilkadziesiąt nagrobków, poprzewracali płyty, powyrywali krzyże i ozdobne elementy nagrobków. Łącznie uszkodzili ponad 100 miejsc pochówku.  
Policjanci skrupulatnie zbierali materiał dowodowy, przesłuchiwali świadków i weryfikowali wszystkie istotne informacje.

Jak zaznacza rzecznik KPP Poddębice asp. Elżbieta Tomczak, przełomem w sprawie okazały się badania laboratoryjne zabezpieczonych śladów kryminalistycznych i materiału porównawczego, pobranego od typowanych podejrzewanych. Na podstawie tych wyników 22 listopada zatrzymany został 23-letni mieszkaniec wsi pod Poddębicami. Do tej pory nie był notowany. Przyznał się do wandalizmu na cmentarzu za co grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. W policyjnym areszcie oczekuje na decyzję sądu. Śledczy nadal pracują nad sprawą i zapowiadają dalsze zatrzymania.


Ewa Dobrowolska

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak stracić na wadze?

Jak stracić na wadze? To bardzo proste. Trzeba kupić wagę za sto złotych, a sprzedać za pięćdziesiąt...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u