Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Nieletni cyklista rabował o zmierzchu

Nieletni cyklista rabował o zmierzchu

01Od kilkunastu dni policjanci Wydziału Kryminalnego zduńskowolskiej komendy tropili złodzieja torebek. Wczoraj 17-letni mężczyzna został zatrzymany podczas lekcji w swojej szkole. Był bardzo zdziwiony wizytą policji. Czy miał powody do zdziwienia? Chyba nie!!!  
Od początku listopada w godzinach wieczornych na ulicach miasta dochodziło do kradzieży. Rowerzysta atakował o zmierzchu kobiety i wyrywał im torebki. Działanie sprawcy było dość proste; jeździł rowerem po mieście szukając ofiary, gdy zauważył osobę niosącą torebkę lub aktówkę, podjeżdżał do niej, od tyłu, wyrywał z rąk torbę i odjeżdżał szybko z miejsca przestępstwa. 
W taki sposób sprawca dokonał pięciu kradzieży. Pierwszy raz młodzieniec zaatakował kobietę idąca ulicą Jana Kazimierza. Ukradł jej wtedy torebkę z zawartością pieniędzy, dokumentów, kart bankomatowych i telefonu. W odstępie kilku dni takich samych przestępstw dokonał jeszcze na czterech innych zduńskowolankach. Jego łupem padały pieniądze, telefony komórkowe, dokumenty i karty bankomatowe. 17-latek został osadzony w areszcie komendy. Przedstawiono mu zarzuty popełnienia przestępstwa kradzieży. Przyznał się do nich. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania sprawcy, śledczy znaleźli prawie wszystkie skradzione przedmioty. Jednak pieniądze - około 2 tysięcy złotych - zdążył już wydać. Młodzieńcowi grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.


Ewa Dobrowolska

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak stracić na wadze?

Jak stracić na wadze? To bardzo proste. Trzeba kupić wagę za sto złotych, a sprzedać za pięćdziesiąt...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u