Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności W gminie będą czynić dobro

W gminie będą czynić dobro

czynmy_dobroGmina Zduńska Wola przystąpiła do akcji recyklingowej i zbiórki zużytych tonerów, organizowanej przez Fundację Księdza Orione "Czyńmy Dobro". Ta akcja charytatywna polega na przekazywaniu zużytych tonerów, tuszy oraz kartridżów na rzecz podopiecznych Fundacji z terenu powiatu zduńskowolskiego. Fundacja współpracuje z firmą Printeco, która skupuje takie pojemniki, a uzyskane w ten sposób pieniądze przekazuje na leczenie podopiecznych Fundacji. Pod opieką Fundacji, wśród wielu potrzebujących jest pięć osób z powiatu zduńskowolskiego: Klaudia, Tomek, Bartosz, Mariusz, Mateusz. Wszyscy potrzebują pomocy. Fundacja już wcześniej pomagała Bartoszowi oraz jego starszemu bratu Maciejowi Fendorowi. Maciej, o czym pisaliśmy, zmarł w lipcu, ale pozostał po nim tomik wzruszających wierszy "Krzyk serca".  
Wójt Henryk Satniucha zachęca mieszkańców gminy do zbierania pustych pojemników po tonerach czy tuszach i przynoszenia ich do Urzędu Gminy Zduńska Wola, do pokoju nr 17. Uczniowie i przedszkolaki mogą wrzucać zużyty sprzęt do specjalnie oznakowanych pojemników w swoich szkołach i przedszkolach. Zbierane będą wszystkie pojemniki, również te nieoryginalne, a przekazujący zużyte kartridże i tonery nie poniosą żadnych kosztów. Za każdą zebraną i przekazaną partię tuszy i tonerów Fundacja Księdza Orione Czyńmy Dobro otrzymuje kwotę, którą w całości przeznacza na leczenie, rehabilitację podopiecznych z terenu powiatu zduńskowolskiego.
Pierwszy etap akcji na terenie gminy zakońcony zostanie 31 stycznia 2012 roku. W tym dniu firma Printeco odbierze zgromadzone pojemniki. Drugi etap akcji odbędzie się podczas Festynu Recyklingowego. Szczegółowy opis projektów Fundacji Księdza Orione Czyńmy Dobro znajduje się na stronie internetowej www.czynmydobro.pl


Ewa Dobrowolska

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak stracić na wadze?

Jak stracić na wadze? To bardzo proste. Trzeba kupić wagę za sto złotych, a sprzedać za pięćdziesiąt...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u