Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Icopal sprzedany Amerykanom z GAF z miliard euro!!!

Icopal sprzedany Amerykanom z GAF z miliard euro!!!

icopalTo gospodarcza wiadomość roku: Investcorp – światowy dostawca i menadżer alternatywnych produktów inwestycyjnych, właściciel koncernu ICOPAL, wyraził zgodę na sprzedaż Icopal-u GAF – największemu producentowi rozwiązań dachowych w Ameryce Północnej. Uczynił to za cenę - UWAGA - za cenę odpowiadającą wartości przedsiębiorstwa, czyli około 1 miliarda euro!!!

 

Od akwizycji przez Investcorp w roku 2007, Icopal przekształcił się w prawdziwego multiproduktowego dostawcę rozwiązań dachowych i hydroizolacyjnych, a także usług w tym zakresie oraz usług. Icopal jest powszechnie uważany w Europie za lidera w zakresie modyfikowanych membran bitumicznych, w zakresie syntetyków i płynnych produktów dachowych. Znacząca jest również jego pozycja, która stale rośnie. Połączenie z GAF doprowadzi do stworzenia przodującej w świecie firmy w branży dachowej i hydroizolacyjnej z 65. fabrykami na całym globie, 6.500 pracownikami i rocznym obrotem wynoszącym blisko 4 miliardy dolarów w ponad 80 krajach. Miguel Kohlmann – Dyrektor Zarządzający Grupy Icopal powiedział: - Długa tradycja innowacyjna GAF, jak również determinacja w dążeniu do najwyższej jakości oraz koncentracja na Kliencie uzupełnia mocne strony i wartości Icopal-u. Nasi Klienci będą czerpać korzyści ze zwiększonej skali, większego zakresu produktów i usług, rosnącej innowacyjności produktowej i niespotykanej światowej sieci dystrybucyjnej. Nasi pracownicy będą mogli skorzystać z dodatkowych możliwości, które pojawiają się w związku z praca w ekscytującym biznesie, który staje się naprawdę globalny. Chciałbym podziękować Investcorp za niesamowite wsparcie w okresie transformacji w lidera – multiproduktowego dostawce rozwiązań hydroizolacyjnych. Jesteśmy spokojni jeśli chodzi o możliwości, które pojawiły się przed nami dzięki temu zakupowi. Bob Tafaro – Prezes i Dyrektor Zarządzający GAF powiedział:
- Mamy olbrzymi szacunek dla utalentowanego zespołu zarządzającego Icopal i witamy wszystkich pracowników Icopal w rodzinie GAF. Icopal jest europejskim liderem z ustalona i zasłużona reputacja i najwyższa jakością: produktów, zarządzania i ludzi. Zachęcił nas dodatkowo europejski wzrost w zakresie produktów syntetycznych i płynnych oraz strategiczna wizja zespołu Icopal w tym zakresie. Z niezrównana pozycja w poszczególnych krajach, dystrybutorami, wykonawcami i inwestorami, Icopal jest w wyjątkowej sytuacji, aby wykorzystać możliwości stworzone przez zaplecze technologiczne – a GAF będzie służył przy tym swoim doświadczeniem i zasobami. Daniel Lopez-Cruz – Dyrektor Zarządzający Europejskich Inwestycji Kapitałowych Investcorp powiedział: Świetne wyniki operacyjne Icopal, mimo trudnych warunków rynkowych, to świadectwo pozycji lidera, która Icopal zajmuje na większości kluczowych rynków, szeroko zdywersyfikowanego zasięgu biznesowego zarówno, jeśli chodzi o zasięg geograficzny, jak i produktowy, jak również doświadczenia i zaangażowania zespołu zarządzającego. Jesteśmy zachwyceniu, ze GAF docenił silne strony Icopal i nie mamy wątpliwości, ze GAF będzie dla Icopal świetna platforma dla kontynuacji strategicznych celów i wzrostu”.

David Millstone and David Winter – Dyrektorzy Zarządzający w Standard Industries, spółce – matce GAF i Dyrektorzy Inwestycyjni w 40 North Management – prywatnej firmie powiązanej, powiedzieli: „Jesteśmy dumni z połączenia Icopal i GAF, dwóch liderów na ich odpowiednich rynkach przez ponad 100 lat, którzy kultywują kulturę merytokracji, jakości i obsługi Klienta oraz z pasja koncentrują się na rozwoju swoich ludzi. Oczekujemy wzajemnego wsparcia naszych najbardziej innowacyjnych pomysłów dla dobra i korzyści naszych Klientów. Wzmocniona skala i siła finansowa naszych połączonych firm stawia nas, jako lidera przemysłu dachowego po obu stronach Atlantyku i dalej. To jest pierwszy krok na drodze transformacji naszej firmy w realizacji jej wizji, aby się stać największym globalnym producentem”. Niniejsza akwizycja oczekuje tylko na ustawowe zgody. Oczekuje się, ze zostanie zamknięta w drugim kwartale 2016 r.

Icopal jest głównym dostawca systemów dachowych i hydroizolacyjnych oraz usług, produkującym w 36 fabrykach w Europie i Ameryce Północnej. Produkty Icopal sa dystrybuowane po całym świecie przez 88 biura handlowe. Obrót osiągany przez Icopal oscyluje wokół 1 miliarda EUR, Icopal zatrudnia około 3,500 pracowników.

O GAF: Powstał w roku 1886. GAF jest największym producentem materiałów dachowych w Ameryce Północnej, posiada 29 fabryk, w których zatrudnionych jest około 3000 pracowników. Propozycje produktowe firmy obejmują kompleksowe krycie dachów stromych, a także komercyjne systemy dachowe, które są wspierane przez szeroka siec certyfikowanych firm wykonawczych. Więcej można dowiedzieć się o GAF, na www.gaf.com.

O Investcorp: Jest głównym dostawca i menadżerem alternatywnych produktów inwestycyjnych i jest spółka publiczna na Giełdzie w Bahrain (INVCORP). Grupa Investcorp ma biura w: Londynie, Bahrainie, Nowum Jorku, Arabii Saudyjskiej, Abu Dhabi i Doha. Investcorp ma trzy obszary biznesowe: inwestycje kapitałowe, inwestycje w nieruchomości oraz globalne fundusze hegingowe. Według stanu na dzień 30 czerwca 2015 r., Grupa Investcorp zarządzała aktywami o wartości 10.6 miliardów USD (‘AUM’), włączając w to aktywa zarządzane przez osoby trzecie – menadżerów, w sytuacjach gdy Investcorp otrzymuje wynagrodzenie skalkulowane na bazie AUM. (opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyUczę się...

Nauczycielka pyta Januszka:
- Dlaczego nie uczysz się polskiego?
- Uczę się, proszę pani, uczę!
- To skąd u ciebie tyle błędów ortograficznych?
- Bo ja się uczę na błędach...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u