Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Zmiany komendantów powiatowych policji w Wieruszowie, Zduńskiej Woli i Poddębicach.

Zmiany komendantów powiatowych policji w Wieruszowie, Zduńskiej Woli i Poddębicach.

dw1W Komendach powiatowych policji w Wieruszowie i w Zduńskiej Woli odbyły się wczoraj 14 bm. uroczystość zdania oraz powierzenia obowiązków na stanowiskach komendantów. W uroczystościach uczestniczył I-szy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi, podinspektor Tomasz Olczyk.

 

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego przyjął od odchodzącego na emeryturę inspektora Dariusza Dworczaka meldunek o zdaniu stanowiska i przedstawił przejmującego obowiązki Komendanta młodszego inspektora Andrzeja Małolepszego z Wielunia. Podczas uroczystości odchodzącemu na emeryturę inspektorowi Dariuszowi Dworczakowi życzenia składali licznie zgromadzeni goście: starosta wieruszowski Andrzej Szymanek, burmistrz Wieruszowa Rafał Przybył, przewodniczący rady powiatu Andrzej Żóraw, przewodniczący rady miejskiej w Wieruszowie Adam Śpigiel, były starosta wieruszowski Józef Wróbel, ksiądz Karol Galewski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej brygadier Waldemar Kopacki oraz wójtowie z tego powiatu. W imieniu policjantek i policjantów oraz pracowników cywilnych komendy życzenia składał zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wieruszowie młodszy inspektor Sławomir Mazur. Odchodzący z Wieruszowa komendant, sieradzanin Dariusz Dworczak został uhonorowany przez Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego pamiątkową szablą, zaś przewodniczący NSZZ wieruszowskiej Policji wręczył mu honorową odznaką.

Inspektor Dariusz Dworczak służbę w policji pełnił od 1987 roku. Od 2009 roku był Komendantem Powiatowym Policji w Wieruszowie. Wcześniej zajmował stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Sieradzu. Nowy komendant, młodszy inspektor Andrzej Małolepszy służbę rozpoczął w 1989 roku, od 2011 roku zajmował stanowisko zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu. Już wiadomo także, kto zastąpił odchodzącego na emeryturę komendanta policji w Zduńskiej Woli. insp. Włodzimierza Kłobusa, który również wczoraj ze wzruszeniem przeżywał podobną uroczystość. Po 32 latach służby w policji i 17 latach pracy na stanowisko komendanta w Zduńskiej Woli zastąpiła go tam młodsza inspektor Małgorzata Mączyńska, która dotąd pełniła funkcję pierwszego zastępcy komendanta policji w Łasku. Na razie będzie pełniącą obowiązki komendanta powiatowego. Relację z tej uroczystości zamieścimy jeszcze dziś w siewie.tv.

Dzień wcześniej, 13 bm. z policją pożegnał się także komendant powiatowy policji w Poddębicach. Insp. Marek Krzemiński przepracował w policji ponad 28 lat. Swoją służbę rozpoczął w Komendzie Powiatowej Policji w Łęczycy, a potem przeszedł wszystkie szczeble kariery zawodowej od stanowisk podstawowych do kierowniczych. W 1994 roku ukończył WSPol w Szczytnie. Od 1997 roku zajmował stanowiska naczelnika Wydziału Prewencji, zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Łęczycy, I zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Radomsku. Od 20 października 2006 roku pełnił funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Poddębicach. Na pożegnanie były komendant dodał na stronie KPP Poddębice wpis:

"SZANOWNI PAŃSTWO!

W związku z przejściem na emeryturę składam serdeczne podziękowania za blisko 10-letnią współpracę na rzecz bezpieczeństwa: Starostom Powiatu Poddębickiego, Radnym Powiatu, Burmistrzom Poddębic i Uniejowa, Wójtom gmin powiatu poddębickiego, Prokurator Rejonowej i Zastępcy Prokuratora Rejonowego, Komendantowi PSP, przedstawicielom instytucji współpracujących z Policją, wszystkim policjantkom, policjantom, pracownikom cywilnym Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach, emerytom policyjnym a także mieszkańcom powiatu poddębickiego. Wszystkim osobom współpracującym ze mną w tym czasie na terenie powiatu poddębickiego a w szczególności Staroście Powiatu Poddębickiego Panu Ryszardowi Rytterowi, V-ce Staroście Panu Piotrowi Binderowi, Burmistrzowi Poddębic Panu Piotrowi Sęczkowskiemu składam serdeczne podziękowania za pomoc w realizacji działań na rzecz inwestycji jaką jest budowa nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji a także składam podziękowania Burmistrzowi Uniejowa Panu Józefowi Kaczmarkowi za współpracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców, jednocześnie żywiąc nadzieję na pozostawienie mojej osoby w Państwa pamięci. Komendant Powiatowy Policji w Poddębicach, insp. Marek Krzemiński."

Mika S

Fot. KPP Wieruszów

Podobne: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/5164-ostatnie-dni-suby-komendanta-wodzimierza-kobu sa-w-zduskiej-woli-zmiany-take-w-wieruszowie-i-pod dbicach

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRiposta menela

Menel spotyka kobietę na ulicy i uprzejmie zagaduje:
- Szanowna Pani taka miła! Da mi pani, proszę, złotówkę?
- Owszem, dam. Ale nie wyda jej pan na alkohol?
- Ależ skądże! Domek sobie kupię...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u