Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Zbadaj się bezpłatnie w Czechach, czyli festiwalowo dla zdrowia

Zbadaj się bezpłatnie w Czechach, czyli festiwalowo dla zdrowia

festiwal_zdrowiaGmina Zduńka Wola nie bez powodu znalazła się w czołówce gmin ubiegającch się o miano gmin zdrowych. Już w najbliższą sobotę w Zespole Gimnazjum, Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Czechach (gmina Zduńska Wola) od godz. 10 trwać będzie Festiwal Zdrowia. Impreza organizowana jest już po raz trzeci. W ubiegłym roku podczas festiwalu uczestnicy skorzystali z blisko 600 różnych badań. 
- Jak w latach poprzednich zachęcamy do skorzystania z konsultacji lekarskich kardiologicznych oraz urologicznych, w tym z badania per rectum (*). Na badanie w kierunku raka prostaty przyjmujemy zapisy pod numerami telefonów: 825 33 65 oraz 825 33 74. Będzie ono przeprowadzone przy zgłoszeniu się minimum 30 osób - zapowiada Ewa Padzik, sekretarz gminy. - Uczniów zachęcamy do zgłoszenia się na badanie do kardiologa dziecięcego oraz pediatry - dodaje pani sekretarz.

Podczas Festiwalu Zdrowia studenci Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Łódzkiego będą bezpłatnie mierzyć poziom glukozy oraz cholesterolu we krwi, ciśnienie tętnicze, zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie, stężenie tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz wyliczać BMI. Dodatkowo, każdy mieszkaniec będzie mógł zbadać sobie słuch oraz wykonać EKG serca. Kobiety w wieku 50-69 lat będą mogły skorzystać z badania mammograficznego pod warunkiem, że nie wykonywały tego badania w ciągu ostatnich 2 lat oraz z USG jamy brzusznej. W ramach dbania o własne zdrowie zachęcamy do skorzystania z badania cery, które wykonane będzie przez konsultantów firmy TOŁPA oraz z badania skóry głowy i kondycji włosów, które wykonają konsultanci firmy BEAVER. Ponadto w zachęcamy do skorzystania z profesjonalnego masażu dłoni, twarzy lub części lędźwiowej kręgosłupa. Kobiety będą mogły skorzystać z porad wizażysty firmy GOSH.

Dla najmłodszych zorganizowany zostanie Szpital Pluszowego Misia, gdzie dzieci będą mogły „przebadać” swoją ulubioną przytulankę, porozmawiać o swoich obawach z przyszłymi lekarzami (dzieci powinny pojawić się z ulubionymi przytulankami). Celem tej akcji jest przełamanie strachu dziecka przed rutynowymi i bezbolesnymi badaniami, z jakimi może zetknąć się w przyszłości.
W ramach przedsięwzięcia prowadzone będą również akcje ulotkowe, mające na celu edukację gminnej społeczności w zakresie raka szyjki macicy i raka piersi, badań cytologicznych, problemu anoreksji i bulimii, niepożądanego działania nikotyny oraz zmian skórnych wywołanych nadmiernym przebywaniem na słońcu. Dystrybuowane będą także Oświadczenia Woli promujące ideę transplantologii.


Ewa Dobrowolska

 

(*) Badanie per rectum to badanie proktologiczne, polega na wprowadzeniu przez odbytnicę palca w gumowej rękawiczce. Badanie to umożliwia ocenę odbytu, kanału odbytu i odbytnicy. Dzieki badaniu możliwe jest rozpoznanie obecnośćci krwawienia z dolnego odcinku przewodu pokarmowego, hemoroidów, guzów odbytnicy, nieprawidłowości budowy sąsiednich narządów jamy brzusznej (macicy i górnego odcinka pochwy u kobiet, prostaty, nasieniowodów, pęcherzyków nasiennych u mężczyzn, kości krzyżowej i guzicznej, pętli jelita krętego lub esicy).

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak stracić na wadze?

Jak stracić na wadze? To bardzo proste. Trzeba kupić wagę za sto złotych, a sprzedać za pięćdziesiąt...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u