Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Jubileusze Banku Spółdzielczego w Szadku i kapeli "Szadkowiacy"

Jubileusze Banku Spółdzielczego w Szadku i kapeli "Szadkowiacy"

szadkowiacyNa ten jubileusz szacowni jubilaci zapraszają wszystkich, którzy bedą mieli ochotę przybyć w najbliższą niedzielę 7 sierpnia do amfiteatru Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Szadku. Własnie tam swoje 110-lecie obchodził będzie Bank Spółdzielczy w Szadku, zaś 15-lecie działalności uczci wspólnie z nim Kapela Podwórkowa ,,Szadkowiacy''.

Jak nas informuje Judyta Michalak z M-GOK w Szadku, uroczystości rozpoczną się o godz. 15. W programie znajdą się między innymi: przemówienie okolicznościowe, wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz występy czterech kapel podwórkowych; ,,Pożarniki'' z OSP w Sieradzu-Woźnikach, ,,Pod Basztą'' z Uniejowa, ,,Fama'' z Szadku oraz zespół ludowy ,,Parzęczewianie'' i chór "Wrzos" z Szadku. Będzie też specjalny koncert jubilatów, czyli kapeli ,,Szadkwiacy''. Dodatkowo otwarty zostanie plac zabaw dla dzieci, będzie degustacja potraw regionalnych przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich oraz promocja piw regionalnych, m.in. z Browaru Staropolskiego w Zduńskiej Woli. Przypomnijmy, że Kapela "Szadkowiacy" powstała 2001 roku z inicjatywy Karola Krzemińskiego. Działa przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Szadku. Kapela ma w swoim dorobku trzy płyty i cztery teledyski zrealizowane przez TV Sieradz SF. Od czternastu lat jest inicjatorem i współorganizatorem Ogólnoplskiej Gali Kapel w Szadku.

- Szadkowiacy uczestniczyli w kilkudziesięciu przeglądach kapel podwórkowych w całym kraju. Mamy na tym polu wiele osiągnięć - mówi Karol Krzemiński, założyciel kapeli ,,Szadkwiacy'' i jej kierownik artystyczny. - Z powodzeniem gralismy na najważniejszych festiwalach tej muzyki w kraju; w Przemyślu, czy w Piotrkowie Trybunalskim. Grywamy też na targach, jarmarkach, festynach, dożynkach i na wielu innych imprezach okolicznościowych. Wszędzie tam, gdzie ludzie chcą się bawić przy naszej muzyce. Dodam, że charakterystyczne dla nas jest to, że w repertuarze kapeli jest kilkanaście piosenek o Szadku, Zduńskiej Woli, czy mojej rodzinnej Dzierząźnie i Bugaju w gminie Warta. W naszym repertuarze znajduje się muzyka ludowa, sakralna, kolędy i pastorałki. Nasze najważniejsze występy w ostatnim czasie to Międzynarodowe Targi Żywności w Berlinie oraz w festiwal w Kielcach, Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej w Krakowie, Międzynarodowe Spotkania Zespołów Folklorystycznych Lorinci Węgry. Zapraszam w niedzielę do Szadku na wspólne świętowanie z Bankiem Spółdzielczym, który wspomaga naszą kapelę od lat.

KJB

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyBieda, a ty sobie ptaszka stroisz!

To było nie tak dawno, pod koniec ubiegłego wieku. Stara chałupa na końcu wsi Brzęczyszczykowice, ubogie małżeństwo, bo przecież nie było jeszcze wtedy 500 plus, wychowujące ośmioro dzieci.
Pewnego wieczora chłop, pouczony przez lekarza, z namaszczeniem zakłada prezerwatywę. Widząc to małżonka oburzona podnosi lament:
- Jasiu, czyś ty zgłupiał do reszty? Dzieci butów na zime nie maja, a ty se ptaszka stroisz?!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u