Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Uwolnienie zakładnika porwanego dla okupu

Uwolnienie zakładnika porwanego dla okupu

porwanieDzięki współpracy Prokuratury Okręgowej w Sieradzu, Prokuratury Rejonowej w Łasku, Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, Komendy Powiatowej w Łasku i Centralnego Biura Śledczego Policji Zarząd w Łodzi, udało się uwolnić porwanego dla okupu zakładnika. Porywacze żądali 100 tys. zł okupu!

Policjanci zatrzymali dziesięć osób mających związek z uprowadzeniem i przetrzymywaniem zakładnika od 31 sierpnia do 1 września w kilku miejscowościach powiatu łaskiego. Wobec sześciu podejrzanych Prokuratura Okręgowa w Sieradzu skierowała wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Są w wieku od 21 do 44 lat. Sąd Rejonowy w Sieradzu uwzględnił powyższe wnioski - informuje Jolanta Szkilnik, rzecznik sieradzkiej Prokuratury Okręgowej.

Podejrzanym przedstawiono m.in. zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz uprowadzenie i przetrzymywanie zakładnika w celu wymuszenia okupu w kwocie 100.000,00 zł. - Skutkiem ich działania doprowadzono pokrzywdzonego do stanu bezbronności poprzez związanie mu rąk i nóg, kneblowanie oraz bicie po całym ciele, czym dopuścili się szczególnego udręczenia pokrzywdzonego. Sprawcy grozili również członkom rodziny pokrzywdzonego pozbawieniem życia, zdrowia oraz spaleniem mienia. W wyniku podjętych działań przez funkcjonariuszy Policji, zakładnik został uwolniony i przetransportowany do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej.

Sprawa jest wielowątkowa i rozwojowa. Trwają czynności procesowe zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności sprawy - wyjaśnia pani prokurator. Przestępstwo z art.252 § 2 k.k., tj. wzięcie zakładnika połączone ze szczególnym udręczeniem, podlega karze pobawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5 albo karze 25 lat pozbawienia wolności.

Mika S

Fot. KPP Łask

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyGdy mi ciebie zabraknie...

Autobus z wycieczką zbliża się do granicy.
– Piwo! Siku! – po raz któryś z rzędu rozweseleni wycieczkowicze zmuszają kierowcę do zatrzymania.
Po dłuższej chwili, gdy już z powrotem zajęli miejsca w autokarze, kierowca pyta głośno:
– Czy kogoś nie brakuje?
Cisza. Po przekroczeniu granicy do kierowcy podchodzi mężczyzna i lekko bełkocząc mówi:
– Kurde, nie ma mojej żony...
– No przecież – mówi ze złością kierowca – przed odjazdem pytałem, czy kogoś wam nie brakuje!
Na to facet:
– Ale mnie jej nie brakuje, tylko mówię, że jej nie ma...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u