Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Uwolnienie zakładnika porwanego dla okupu

Uwolnienie zakładnika porwanego dla okupu

porwanieDzięki współpracy Prokuratury Okręgowej w Sieradzu, Prokuratury Rejonowej w Łasku, Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, Komendy Powiatowej w Łasku i Centralnego Biura Śledczego Policji Zarząd w Łodzi, udało się uwolnić porwanego dla okupu zakładnika. Porywacze żądali 100 tys. zł okupu!

Policjanci zatrzymali dziesięć osób mających związek z uprowadzeniem i przetrzymywaniem zakładnika od 31 sierpnia do 1 września w kilku miejscowościach powiatu łaskiego. Wobec sześciu podejrzanych Prokuratura Okręgowa w Sieradzu skierowała wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Są w wieku od 21 do 44 lat. Sąd Rejonowy w Sieradzu uwzględnił powyższe wnioski - informuje Jolanta Szkilnik, rzecznik sieradzkiej Prokuratury Okręgowej.

Podejrzanym przedstawiono m.in. zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz uprowadzenie i przetrzymywanie zakładnika w celu wymuszenia okupu w kwocie 100.000,00 zł. - Skutkiem ich działania doprowadzono pokrzywdzonego do stanu bezbronności poprzez związanie mu rąk i nóg, kneblowanie oraz bicie po całym ciele, czym dopuścili się szczególnego udręczenia pokrzywdzonego. Sprawcy grozili również członkom rodziny pokrzywdzonego pozbawieniem życia, zdrowia oraz spaleniem mienia. W wyniku podjętych działań przez funkcjonariuszy Policji, zakładnik został uwolniony i przetransportowany do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej.

Sprawa jest wielowątkowa i rozwojowa. Trwają czynności procesowe zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności sprawy - wyjaśnia pani prokurator. Przestępstwo z art.252 § 2 k.k., tj. wzięcie zakładnika połączone ze szczególnym udręczeniem, podlega karze pobawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5 albo karze 25 lat pozbawienia wolności.

Mika S

Fot. KPP Łask

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyWspomnienie starego hipisa...

Siedząc do późna w pracy Janek zaczął wspominać stare hipisowskie czasy, kiedy to niemal codziennie były nowe panienki, narkotyki... Po dwudziestu latach nie palenia marihuany postanowił więc zapalić, przypomnieć sobie dobre czasy. Odwiedził dzielnicę, na której mieszkał za młodu, i sprawdził czy diler Heniek jeszcze żyje i sprzedaje. Okazało się, że Heniek nadal prosperuje.
- Witaj Heniu, nic się nie zmieniłeś...
- Janek, kopę lat...
- Potrzebuję jakieś fajne jointy, bo ze dwadzieścia lat nie paliłem, a chciałbym przypomnieć sobie jak to było...
- Słuchaj Jasiu, sprzedam Ci, ale pod jednym warunkiem. Musisz ten towar palić samemu i najlepiej w zamkniętym pomieszczeniu.
- Dobra stary, niech tak będzie - odparł Stefan i pożegnawszy się pomknął do domu.
Wpada do chałupy, cisza jak makiem zasiał, żona chrapie jak niedźwiedź, dzieciaki tak samo, więc postanowił zamknąć się w łazience. Usiadł na sedesie wypakował towar, nabił lufkę, zaciąga się... Otwiera oczy, patrzy ciemno. Wypuszcza dym - jasno.
- Kurde, ale sprzęcicho się pozmieniało... - pomyślał zdumiony.
I pociągnął drugiego macha. Otwiera oczy, ciemno..., wypuszcza - jasno....
Zdrowo podjarany myśli sobie, że jeszcze raz nic nie zaszkodzi. Zaciąga się - ciemno, wypuszcza dym - jasno.
W tym momencie słyszy walenie do drzwi łazienki....
- Janek. co ty tam robisz? - krzyczy żona.
Janek wszystko wrzucił do sedesu, spuścił wodę i poddenerwowany odpowiada:
- Golę się kochanie!
- Janek, trzy dni...?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u