Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Przy placu Wolności w Zduńskiej Woli powstanie nowy kompleks usługowy. Będzie Pizza Hut, Burger King czy KFC?

Przy placu Wolności w Zduńskiej Woli powstanie nowy kompleks usługowy. Będzie Pizza Hut, Burger King czy KFC?

Koscielna1W Zduńskiej Woli mają powstać mają kolejne punkty usługowe. Przy Placu Wolności uruchomiony zostanie nowy kompleks takich usług.

- Prywatne inwestycje są jednym z najważniejszych wskaźników tego, czy miasto się rozwija - mówi prezydent Zduńskiej Woli Piotr Niedźwiecki. Waz z architekt Renatą Ejsmont z Biura Projektowego ,,Promark'' prezydent przedstawił mediom koncepcję nowoczesnego budynku, którego budowa rozpoczęła się w tym tygodniu przy ul. Kościelnej 1.

Mowa o rogu placu Wolności oraz ulic Łaskiej i Kościelnej. Nowy obiekt powstanie właśnie dzięki prywatnemu inwestorowi. Zdaniem prezydenta uzupełni zabudowę rewitalizowanej części miasta. Projekt budynku powstał w uzgodnieniu z Architektem Miasta i Konserwatorem Zabytków, a swoją formą nawiązuje do śródmiejskiej zabudowy Zduńskiej Woli. Łączna powierzchnia użytkowa wyniesie ponad 900 metrów kwadratowych. W parterze elewacja zostanie wykończona piaskowcem, a fasadowa stolarka okienna zaprojektowana została w kolorze grafitowym. Tymi elementami obiekt będzie nawiązywał do fasady stojącego nieopodal Ratusza. - Otwarta klatka schodowa będzie prowadzić do pomieszczeń na parterze oraz dwóch pięter. W elewacji frontowej zaprojektowano przeszkloną windę - mówi Renata Ejsmont - Jej pasażerowie będą mogli obserwować główne skrzyżowanie w mieście i duży fragment placu Wolności - dodaje.

Inwestor prowadzi rozmowy z kilkoma firmami jako potencjalnymi dzierżawcami powierzchni, m.in. z firmą Amrest właścicielem sieci KFC, Burger King i Pizza Hut, a także jednym z największych Banków w Europie, który szuka lokalizacji w Zduńskiej Woli. Obiekt będzie ogrzewany z Miejskich Sieci Cieplnych. Zakończenie budowy i oddanie do użytkowania zaplanowano na koniec 2017 roku.

Mika S

Fot. UM Zduńska Wola

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyNie jest dobrze...

Nauczyciel tuż przed oddaniem uczniom prac ze sprawdzianem z matematyki mówi do uczniów:
- Opowiem wam teraz anegdotę, którą przywołuję często w takiej sytuacji. Otóż w czasach PRL-u była stosowana, jak może wiecie, dość ścisła cenzura. Zdarzyło się, że pewnej wsi chciał dać koncert zespół o zaskakującej nazwie "Przejebane".
Niestety, źle by to wyglądało na plakatach, więc w obawie przed cenzurą sprytny sołtys tejże wsi postanowił zmienić nazwę zespołu na "Nie Jest Dobrze". Historia skończyła się happy endem. Zespół się zgodził, koncert był udany. A teraz przechodzimy do głównego powodu, dla którego to słyszycie. Moi drodzy, sprawdziłem wasze prace. Nie jest dobrze...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u