Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Piotr Niedźwiecki nie będzie się ubiegał o reelekcję. Czy ma to związek z działaniami prokuratury?

Piotr Niedźwiecki nie będzie się ubiegał o reelekcję. Czy ma to związek z działaniami prokuratury?

Screenshot_54Piotr Niedźwiecki, od 2008 roku prezydent Zduńskiej Woli, zamieścił na swoim profilu na Facebooku wpis, w którym zapowiedział, że nie będzie ubiegał się o reelekcję... Nie tylko jego przeciwnicy zastanawiają się, czy to prawda?

Wpis prezydenta Zduńskiej Woli ukazał się 3 marca wieczorem. Piotr Niedźwiecki nie podaje w nim jednak powodów tej decyzji: "Przez najbliższe półtora roku dam z siebie wszystko dla Zduńskiej Woli. Nie zamierzam ubiegać się o Urząd Prezydenta Miasta Zduńska Wola na przyszłość" - napisał Niedźwiecki.

Jego wpis jest dla wielu jego zwolenników zaskoczeniem. W lutym bowiem z jego inicjatywy odbyło się w Zduńskiej Woli spotkanie samorządowców z województwa łódzkiego, którego wynikiem był sprzeciw uczestników przeciwko planom obozu rządzącego w kwestii ograniczenia obecnym prezydentom miast, burmistrzom czy wójtom kadencyjności tylko do dwóch (więcej na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/6309-spotkanie-samorzdowcow-wojewodztwa-odzkiego-w-zduskiej-woli-nie-zgadzaj-si-z-dwukadencyjnoci).

Przeciwnicy są przekonani, że powodem takiej decyzji jest prowadzone od grudnia ubiegłego roku przez prokuraturę postępowanie w sprawie przekroczenia uprawnień i nadużyć przez prezydenta Zduńskiej Woli, Piotra Niedźwieckiego przy zatrudnieniu Grzegorza Szmyta na stanowisku prezesa w zduńskowolskich spółkach miejskich. Swego czasu Szmyt kierował aż trzema spółkami jednocześnie: Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji, Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji Relaks (więcej na: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/5790-nadzwyczajnie-w-radzie-miasta-zduska-wola-prezes-mpk-grzegorz-szmyt-poda-si-do-dymisji). Teraz jest ponownie prezesem MPWiK. O podejrzeniu łamania prawa poinformował prokuraturę wojewoda łódzki po tym, jak zduńskowolscy radni przesłali mu w tej sprawie swoje stanowisko (więcej na: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/5864-grzegorz-szmyt-i-prezydent-piotr-niedwiecki-zamali-prawo-radni-powiadomili-o-tym-wojewod-a-ten-prokuratur). Obecnie postępowanie przejęła z Łasku Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim. Prokurator Regionalny w Łodzi zdecydował się na przekierowanie sprawy do Piotrkowa z uwagi na to, aby nie doszło do zarzutów o stronniczość w prowadzonej wcześniej w Łasku sprawie. Na razie piotrkowscy śledczy od nowa zapoznają się z zebranym dotąd materiałem. W najbliższym czasie ma dojść do przesłuchań osób powiązanych ze sprawą.

ReKs

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyNauczycielkom i nauczycielom ku pokrzepieniu serc

Nauczycielka przedszkolna przechadzała się po sali uważnie przypatrując się rysującym dzieciom. Od czasu do czasu zaglądała, jak idzie praca.
Podeszła do dziewczynki, która w wielkim skupieniu coś tworzy. Przedszkolanka spytała ją, co rysuje.
- Rysuję Boga - odpowiedziała dziewczynka.
- Ale przecież nikt nie wie, jak Bóg wygląda - powiedziała zaskoczona przedszkolanka.
Dziewczynka mruknęła, nie przerywając rysowania:
- Za chwilę będą wiedzieli...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u