Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Piotr Niedźwiecki jednak będzie walczył w 2018 roku o reelekcję! Chce ratować miasto!

Piotr Niedźwiecki jednak będzie walczył w 2018 roku o reelekcję! Chce ratować miasto!

niedziwedz3Piotr Niedźwiecki, prezydent Zduńskiej Woli na początku marca zapowiadał, że ta kadencja będzie jego ostatnią (http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/6446-piotr-niedwiecki-nie-bdzie-si-ubiega-o-reelekcj-czy-ma-to-zwizek-z-dziaaniami-prokuratury) i nie będzie startował w przyszłorocznych wyborach samorządowych, by po raz czwarty stara się o fotel włodarza miasta. W miniony piątek 28 kwietnia podczas konferencji prasowej oznajmił jednak publicznie, że zmienia zdanie.

Jako powód tej decyzji podał, iż zamierza zrealizować zadania, które pojawiły się w jego obietnicach wyborczych. Chodzi o wybudowanie w mieście krytych basenów i bloku komunalnego. Realizacji tych inwestycji raczej nie będzie w tej kadencji, bo radni na czwartkowej, nadzwyczajnej sesji (27 kwietnia) odrzucili projekty uchwał przygotowanych przez prezydenta i pozwalające na budowę mieszkań komunalnych przez TBS Złotnicki oraz budowę krytych basenów przy ulicy Kobusiewicza przez MPWiK. Była to kolejna długa w tym miesiącu, bo niemal 11-godzinna sesja, której wynikiem było odrzucenie uchwał w tych sprawach (więcej na: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/6662-nadzwyczajna-sesja-w-zduskiej-woli-o-basenach-i-tbs). W głosowaniu za dokapitalizowaniem TBS kwotą 700 tys. zł tylko 6 radnych było "za" (kluby: Platformy Obywatelskiej i Razem Dla Rozwoju), 12 przeciw (Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości), a 2 wstrzymało się od głosu (radni niezrzeszeni: Dariusz Kmiecik i Robert Florczak).

- Czas ratować miasto! Jakiś czas temu zadeklarowałem, że dla dobra inwestycji, które zapisaliśmy w programie rozwoju miasta, dla krytej pływalni, a także dla tanich nowych mieszkań dla zduńskowolan, żeby stworzyć klimat do realizacji tych przedsięwzięć, zadeklarowałem, że skoro pan przewodniczący Gwiazda sugeruje, że powodem inicjatyw prezydenta, jakże potrzebnych miastu, są wybory samorządowe, to że zrezygnuję z kandydowania na urząd prezydenta w przyszłorocznych wyborach. Wczorajsza sesja Rady Miasta na której dwa, jakże oczekiwane przez mieszkańców projekty zostały odrzucone przez radnych Prawa i Sprawiedliwości, a także głosy mieszkańców zachęcają mnie do tego, żeby przemyśleć ponownie tę decyzję, bo trzeba ratować Zduńską Wolę. (…) Szanowni Państwo, zamierzam kandydować ponownie na urząd prezydenta miasta Zduńska Wola, bo jestem człowiekiem honoru. Obiecałem mieszkańcom, że zbuduję krytą pływalnię w tej kadencji i rozpoczniemy budowę mieszkań w Zduńskiej Woli. Obiecuję, że jeszcze w tej kadencji, a jeśli nie to w przyszłej, wypełnię te deklaracje - argumentuje zmianę zdania prezydent Piotr Niedźwiecki (więcej na: http://zdunskawola.pl/pl/aktualnosci/493-radnych-nie-dla-osodka-z-krytymi-basenami-i-bloku-przy-azaliowej-i).

Decyzja o zmianie zdania prezydenta rozpaliła na FB wielu krytykujących obietnice wyborcze Piotra Niedźwieckiego.
"Żarty się skończyły… Jestem pod wrażeniem konsekwencji radnych. Mam nadzieje, że wytrwają mimo olbrzymiej presji, bez względu na straty polityczne jakie mogą ponieść z tego tytułu. W perspektywie najważniejsze musi być dobro Zduńskiej Woli. Apel do innych środowisk politycznych o rozwagę! Niestety, fakt, iż nieracjonalne założenia realizacji pomysłu budowy basenu przez spółkę, która nie jest do tego przygotowana, bez szczegółowej dokumentacji, za narzuconą przez jednego wykonawcę, w jednym przetargu, olbrzymią kwotę 40 mln zł oraz pomysł rozwiązania problemów mieszkaniowych poprzez budowę bloku z 16 lokalami nie będzie już dowodem, że Prezydent i jego egzotyczne otoczenie całkowicie odpłynęło, ale pretekstem do atakowania radnych PiS. Uważam jednak, że warto zapłacić tę cenę. Są rzeczy, dla których warto nawet przegrać wybory! Wciąż nie zapomnieliśmy, że to ekipa polityczna wspierająca p. Niedźwieckiego zablokowała budowę basenu w 2009 r. Pamiętamy również, w jak katastrofalnej sytuacji gospodarczej miasta powstawał ratusz. Po niespełna 2 latach użytkowania sypiący się bubel budowlany (nie wiadomo czemu tuszowany przed opinią publiczną stan techniczny budynku), wciąż nie został rozliczony, a Grecy żądają w sądzie kolejnych mln zł. Swoistą metamorfozę przeszli co niektórzy ówcześni radni, od zaciekłego zwalczania budowy ratusza do entuzjastycznego poparcia. Wystarczyło kilka przysłowiowych „stołków”. Nikomu nie wolno powtórzyć takich błędów. Odpowiedzialnym za ten stan, za doprowadzenie do gospodarczej zapaści Zduńskiej Woli jest nie kto inny tylko P. Niedźwiecki. I w tej sytuacji prezydent objawia kolejne z wielu swoich euforyczno-depresyjnych twierdzeń. Będzie kandydował! I zrobi to, o zgrozo, by ratować miasto! Osobiście nigdy w to nie zwątpiłem. Decyzja radnych podsunęła mu pomysł na prowadzenie kampanii wyborczej. Przez półtora roku będzie potarzał – wybudowałbym basen, mieszkania itd. ale radni mi nie pozwolili. Mało tego zrobiłbym jeszcze więcej ale… to rada blokuje wszystkie decyzje. Kto uwierzy w bajanie prezydenta? Pewnie wielu! Proponuję zamknąć oczy i puścić wodze fantazji – mamy rok 2018. Sąsiednie miasta rozwijają się! W Zduńskiej Woli wybory na Prezydenta Miasta wygrywa p. Piotr Niedźwiecki, wspierany przez swoje sieradzko-łódzko-wiejskie otoczenie. Co będzie dalej niech każdy sobie doda sam… i odpowie na pytanie, czy tego chcemy!?" - napisał Ireneusz Krześnicki (zachowano pisownię oryginalną - przyp. siewie.tv).

ReKs

Podobne:
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/6661-czy-potrzeba-nowych-mieszka-w-zduskiej-woli-trwa-sonda-wrod-mieszkacow
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/6674-nie-bdzie-blokow-komunalnych-w-zduskiej-woli

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySzczęśliwi czasu nie liczą...

Żona do spokojnie zasypiającego po stosunku męża:
- Uuu...Tylko dwie minutki...? To raczej maleńko.
Mąż odwracając się do niej i uśmiechając się tajemniczo odpowiada:
- Kochanie, szczęśliwi czasu nie liczą...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u