Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Muzyczny weekend w zduńskwolskiej Centrali stratuje od czwartku

Muzyczny weekend w zduńskwolskiej Centrali stratuje od czwartku

warsztatyKlub Muzyczny "Centrala " w Zduńskiej Woli już od najbliższego czwartku, 24 maja, przygotował dla fanów dobrej muzyki wiele atrakcji. Rozpoczęciem jest czwartkowe tradycyjne jam session. Cykliczna impreza, która ściąga niezawodnie wielu fanów. To święto każdego reprezentanta świata muzyki; amatora i profesjonalisty, grającego i słuchacza! Impreza dla muzyków, którzy mają ochotę pograć w sposób improwizowany z przypadkowo dobranymi muzykami. W "Centrali" będzie można spotkać znanych muzyków i mieć niepowtarzalną okazję do zagrania razem z nimi.  
-Tylko muzyka ma tu znaczenie - spajająca wszystko i wszystkich idea grania na żywo, improwizacji i kreowania chwili. Regularnie bywają u nas czołowi zduńskowolscy muzycy. Wstęp bezpłatny - zachęca katarzyna Rojek, przedstawicielka klubu.
Początek jam session o godz. 19.

W piatek o godz. 20 wystąpi w Zduńskiej Woli "JJL TRIO". To muzyczny projekt stworzony przez doświadczonych i znanych na polskich scenach jazzowych i bluesowych muzyków. W swoim repertuarze łączy blues z elementami jazzu, fusion i rocka.
Skład zespołu:
Leszek Jakubczak (gitara) - na co dzień występujący poza JJL Trio w Why Ducky, Blue Sounds, Crossroads i Slow Ride. Współpracuje też z: Basic Element, Kabaretem Moralnego Niepokoju, Stefano Terrazzino, zespołem Mollęda, Mackiem Zielińskim (kompozytor), Anną Maruchą, Anthony Moon. Wykładowca warsztatów gitarowych z wieloletnim doświadczeniem. Towarzyszyć mu będzie Jacek Prokopowicz (hammond) - organista, pianista, kompozytor. Znany ze współpracy z Jarkiem Śmietaną, Colors of Trio, Karoliną Cygonek, GG Amos, Nagrywał m.in. z Wojciechem Waglewskim, Indios Bravos (płyta Peace!). Współpracuje na stałe z zespołem Kochankowie Gwiezdnych Przestrzeni (koncert na Top Trendy 2007r., Przystanek Woodstock 2009r.), Sami o Sobie, najlepszym polskim harmonijkarzem Bartkiem Łęczyckim (Waglewski, Maleńczuk) oraz z kontrabasistą jazzowym Piotrem Rodowiczem. W skład Trio wchodzi też Jarosław Gaś (perkusja). To absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Muzyk sesyjny i kontraktowy, poruszający się w kręgu jazz, blues, funk, pop. Współpracował m.in. z Agnieszką Hekiert, Grześkiem Kapołką, zespołem Polucjanci, LosFunkeros.
Bilety: 15 zł w przedsprzedaży, 20 zł w dniu koncertu.

W sobotę 26 maja "Centrala" zaprasza mamy z dziećmi na Warsztaty Bębiarskie. Będzie to muzyczna zabawa dla dzieci (grupy 5-10 osobowe w przedziałach wiekowych 2-4 lata, 5-7 lat), która porwać ma także opiekunów!
Plan zabawy:
1. Zapoznanie się z dziećmi i kilka słów o tym co będziemy robić.
2. Próba dźwięku. Dzieci będą otrzymywały coraz ciekawsze i większe instrumenty. Od grzechotek do dużych bębnów.
3. Stary Niedźwiedź. Znana zabawa w nieco zmienionej formie. Dzieci odstraszają groźnego niedźwiedzia głośnym stukaniem i grzechotaniem.
4. Slalom. Rodzice ustawiają się w regularnych odstępach, każdy bierze do ręki wybrany instrument, a dzieci po kolei biegają między nimi stukając w bębenki.
5. Dźwięki przyrody. Wspólna próba naśladowania dźwięku typu deszcz, burza, szum wiatru, morza i drzew.
6. Sylabizowanie. Przy rytmicznym uderzaniu w bęben przez prowadzącego dzieci sylabizują znane im słowa.
7. "Koncert finałowy". Po "oswojeniu" się dzieci z instrumentami prowadzący zagra wciągający rytm a dzieci będą musiały mu podgrywać na innych instrumentach.
Warsztaty poprowadzi instruktor: Krzysztof Wawrzyniak. Na instrumentach perkusyjnych gra od 15 roku życia. Jest członkiem znanej zduńskowolskiej grupy "Drużyna Wawrzyna", wielokrotnie nagradzanej na ogólnopolskich festiwalach piosenki poetyckiej, autorskiej (min.in. FPS Kraków). Wziął udział w nagraniach płyty Justyny Majkowskiej "Nie czekam na cud" oraz płyty Drużyny Wawrzyna i Michała Wiśniewskiego pt."Sweterek". Posiada doświadczenie w prowadzeniu zajęć w grupie i w pracy z dziećmi. Posiada także cierpliwość i wyrozumiałość cechy niezbędne, które w obcowaniu z dziećmi są bezcenne. Planowane godziny zajęć "Dzieci w krainie bębnów": godz. 13-13.45 - grupa 2-4 latków, godz.14.15-15 - grupa 5-7 latków.

W sobotni wieczór o godz. 20 w koncercie z cyklu Young Power zagra grupa "Android". Spodziewać się można muzyki instrumentalno-wokalnej, określanej mianem progresywnego rocka, oraz fuzji funk, jazz psychodelic.
Skład zespołu:
Arkadiusz Strzelec - Vocal, Mariusz Szadkowski - Guitar, Michał Skarzyński - Drums, Krzysztof Kupiec - Bass.


Ewa Dobrowolska

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyGdy mi ciebie zabraknie...

Autobus z wycieczką zbliża się do granicy.
– Piwo! Siku! – po raz któryś z rzędu rozweseleni wycieczkowicze zmuszają kierowcę do zatrzymania.
Po dłuższej chwili, gdy już z powrotem zajęli miejsca w autokarze, kierowca pyta głośno:
– Czy kogoś nie brakuje?
Cisza. Po przekroczeniu granicy do kierowcy podchodzi mężczyzna i lekko bełkocząc mówi:
– Kurde, nie ma mojej żony...
– No przecież – mówi ze złością kierowca – przed odjazdem pytałem, czy kogoś wam nie brakuje!
Na to facet:
– Ale mnie jej nie brakuje, tylko mówię, że jej nie ma...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u