Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W REGIONIE OD 25 MAJA

CO, GDZIE, KIEDY W REGIONIE OD 25 MAJA

dni_sieradza_na_wwwPogoda zmienną jest! Czasem słońce, czasem deszcz. Najbliższe dni będą jednak ciepłe i słoneczne. Tyle o pogodzie, a co w kulturze? Dzień Matki będzie okazją do uczestniczenia w ciekawych wydarzeniach i koncertach. Startują też zabawy dla najmłodszych, które sygnalizują zbliżający się Dzień Dziecka. W Zduńskiej Woli będzie można obejrzeć kolejną część filmu "Piraci z Karaibów". W Sieradzu rozpoczynają się imprezy związane z tegorocznymi Dniami Sieradza. A co będzie się działo poza tym? Dokąd warto się wybrać? O tym poniżej. Szczegóły także na plakatach.

 

SIERADZ

25 i 28 maja. KinoTeatr. Projekcje filmów: godz. 17. - Teraz i w godzinę śmierci - dokumentalny/religijny; godz. 18:45 i 20:45 - The Circle. Krąg – thriller/ sci-fi. Bilety w cenie: normalny 18 zł, ulgowy 16 zł (do kupienia w kasie SCK lub na www.scksieradz.pl).

25 maja. Spotkanie z Tomaszem Budzyńskim, Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sieradzu ul.Mickiewicza 6. Tomasz Budzyński - urodził się w 1962 roku. Jest muzykiem, poetą i malarzem. W latach 1982-1984 był wokalistą kultowej Siekiery. W 1985 roku wraz z Robertem Brylewskim i filozofem Sławomirem Gołaszewskim założył zespół Armia, z którym koncertuje do dziś. Występuje również z grupami Rimbaud, Trupia Czaszka i 2Tm2,3. Ma w swoim dorobku ponad 20 płyt, w tym 3 albumy solowe. Jego obrazy trafiły na okładki wielu płyt i książek. Miał kilkanaście indywidualnych wystaw w całej Polsce. W 2011 roku zadebiutował jako reżyser oraz pisarz. Książka Soul Side Story to literacka i poetycka autobiografia. W 2016 r. wydał książkę „Miłość”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.

25 maja. Wykład multimedialny prof. Marka Dyżewskiego "Blaski i cienie wirtuozerii w sztuce". Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu, godz. 18.

26 maja. Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza na wernisaż wystawy fotografii "Światło kontra cień" Jolanty Łużyńskiej. Początek wernisażu o godz. 18.

26 maja. Sieradzkie Centrum Kultury, ul. Dominikańska 19, bilety w cenie: 40 zł (przedsprzedaż) i 50 zł (w dniu imprezy) do kupienia na www.scksieradz.pl lub w kasie SCK, LUDZIE TRZYMAJCIE KAPELUSZE to najnowszy program Abelarda Gizy. To również najświeższy zapis tego, co Abelardowi chodzi po głowie. Przez scenę przemknie całą galeria postaci - od zakatarzonych przedszkolaków po gobliny ze szklanej góry. Dowiecie się też kto stoi na drodze do stworzenia "nadczłowieka", po co uczyć się jak zabić jeża i co powiedział Cezar przed śmiercią.

28 maja. Wiosenna Akademia Malucha, Klub ProRock w Sieradzu (ul. Jana Pawła II 3). W programie: kreatywne zajęcia plastyczne rozwijające dziecięcą wyobraźnię, pokaz bajki "Bociany" w reżyserii Nicholasa Stoller'a i Doug'a Sweetland'a. Początek zajęć o godz. 15.

29 maja. Startują DNI SIERADZA'2017. Oto program na najbliższe dni:
29 maja (poniedziałek) godz. 18.00 – Msza święta – Parafia św. Urszuli Ledóchowskiej
30 maja (wtorek) godz. 9.00-12.00– VIII PIKNIK INFORMACYJNO – PROMOCYJNY „MOPS i Partnerzy” – Teren przy obiektach MOPS
1 czerwca (czwartek) godz. 10.00 – XXXI IGRZYSKA SPORTOWO- REKREACYJNE SIERADZKICH PRZEDSZKOLAKÓW – Stadion przy SP nr 10
1 czerwca (czwartek) godz. 9.00,11.00, 17.00 – Dzień dziecka – SPEKTAKL DLA DZIECI „PINOKIO” – Sieradzkie Centrum Kultury (Teatr Miejski) (bilety w cenie 5 zł do kupienia w kasie Sieradzkiego Centrum Kultury – Teatr Miejski)
2 czerwca (piątek) godz. 18. – koncert MUZYKI FILMOWEJ – Amfiteatr w Parku Staromiejskim
3 czerwca (sobota) godz. 13.00-19.00 – XI JARMARK URSZULAŃSKI z koncertem Zespołu VOX – Plac przed Teatrem Miejskim oraz Rynek
3 czerwca (sobota) godz. 16.00-21.00 – WIECZÓR W MUZEUM – Muzeum Okręgowe
4 czerwca (niedziela) godz. 10.00-18.00 – CYKL IMPREZ SPORTOWO – REKREACYJNYCH – Stadion MOSiR
4 czerwca (niedziela) godz. 20:00 – Opera pod gwiazdami STRASZNY DWÓR Stanisława Moniuszki – Amfiteatr w Parku Staromiejskim
9 czerwca (piątek) godz. 18.00 – KONCERT MIEJSKIEJ ORKIESTRY DĘTEJ OSP W SIERADZU – Rynek
10 czerwca (sobota)godz. 20.00 – koncerty : DONIU, SARSA, NATALIA SZROEDER – Amfiteatr w Parku Staromiejskim
11 czerwca (niedziela) godz. 16.00 – „SIERADZ TAŃCZY W RYTMIE SALSY”Studio Tańca Marcina Hakiela – Rynek
11 czerwca (niedziela) godz. 20.00 – SIERADZKI WIECZÓR KABARETOWY – kabaret CZESUAF i CEZARY PAZURA – Amfiteatr w Parku Staromiejskim

31 maja. Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Katarzyną Bzowską-Budd "Mieszkam na Wyspie". Bohaterka spotkanie jest dziennikarką, socjologiem oraz członkinią Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie. Godz. 18.

WIELUŃ

26 maja. Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego Burmistrz Wielunia będzie oprowadzał chętnych po Ratuszu Miejskim, przybliżając historię budynku oraz wieluńskiego samorządu. Na wszystkich odwiedzających czeka niespodzianka! Tego dnia można zwiedzać również (bezpłatnie) Basztę Męczarnię z przewodnikiem, w rolę którego wcieli się włodarz miasta - Paweł Okrasa. Godz. 10.30-15.

26 maja, godz. 14. Powiatowa Biblioteka Publiczna. Spotkanie z Józefem Zychem - politykiem, byłym marszałkiem Sejmu oraz autorem książki "Błogosławieństw Moje Spotkania ze Świętym Janem Pawłem II”.

PAJĘCZNO

27 maja, godz. 9. Hala widowiskowo-sportowa. Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Pajęczna.

ŁASK

25 maja. Łaski Dom Kultury zaprasza na koncert "Piosenki z Kobietą w tle" w wykonaniu Kamila Kaczmarka. Godz. 18. Wstęp 3 zł.

26 maja. Wieczór z gitarą i piórem, godz. 18, ŁDK. 27 maja, Klub Modelarstwa Lotniczego i Kosmicznego ŁDK, Powiat Łaski oraz 32 BLT zapraszają na Otwarte Mistrzostwa woj. łódzkiego i XVI Piknik Modelarski "Młodzi modelarze- lotnicy na start". Piknik rozpocznie się o godz. 9. na lotnisku wojskowym w Łasku.

27 maja, godz. 10-14, pl. 11 Listopada. 27 maja w Łasku obchodzony będzie Dzień Dziecka z biblioteką! Tego dnia każdy będzie mógł zostać pisarzem oraz ilustratorem, by wspólnie stworzyć piracką opowieść długą jak Grabia oraz megailustrację, przy której rozmiar XXL to pikuś. Wejść na pokład z planszówkami. Najmłodsi będą szukać skarbów w labiryntach i kolorowankach.

27 maja, godz. 10, Rynek. Gmina Łask wraz z lokalnymi organizacjami i stowarzyszeniami zaprasza dzieci i rodziców do wspólnej zabawy! W tym roku placem 11 Listopada zawładną przyjaźni piraci. Morscy rozbójnicy przygotowali niezwykle ciekawy program „Małe i duże z piratami podróże”. Na najmłodszych będą czekały liczne atrakcje i świetna zabawy. Kolorowe stoiska, konkursy z nagrodami, fotobudka, słodkie wypieki oraz warsztaty i zabawy dla dzieci - to tylko nieliczne niespodzianki przygotowane na ten dzień. To nie koniec atrakcji! Klub 32. BLT zaprasza na godz. 16. na bezpłatny seans filmu animowanego „Riko prawie bocian”.

SĘDZIEJOWICE

27 i 28 maja. Ziemia Sędziejowicka zaprasza na dwa dni intensywnej zabawy. W programie m.in.: III Piknik Motocyklowy, III Prezentacje Zespołów Rozrywkowych i Piknik Rodzinny. Szczegóły na plakacie.

UNIEJÓW

26 maja, godz.14. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza na warsztaty rękodzieła. Warsztaty będą doskonałą okazją do przygotowania oryginalnego prezentu. Zapisy pod numer telefonu: 63 28-88-077.

26 maja, godz. 17, Sala Rycerska Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich. W imieniu dzieci z Miejskiego Przedszkola w Uniejowie zapraszamy wszystkie mamy na wyjątkowy koncert.

26 maja. Nocny Turniej Piłki Siatkowej Gramy dla Andrzeja. Godz. 18, hala OSiR. W turnieju piłki siatkowej, z którego dochód przekazany zostanie na rehabilitację Andrzeja Filasa - pedagoga z wieloletnim doświadczeniem i fizjoterapeuty. Andrzej niejednokrotnie wspierał bezinteresownie swoich pacjentów, a teraz sam potrzebuje pomocy. W listopadzie, podczas cotygodniowego treningu ro­werowego, uległ wypadkowi, w wyniku którego doznał poważnego złamania kręgosłupa i paraliżu kończyn dolnych. Chcemy wesprzeć go w dalszym leczeniu i trudnej drodze do odzyskania pełni sił! Warunkiem uczestnictwa jest uiszczenie wpisowego w formie darowizny w minimalnej kwocie 150 zł.

ZDUŃSKA WOLA

25 maja, godz. 12.30, Projekt na dwa koła. Wernisaż. Wystawa prac studentów Koła Naukowego Druku na Tkaninie oraz Koła Naukowego Pracowni Tkaniny Unikatowej Akademii Sztuk Pięknych. Galeria na Rogu, PLSP im. K.Kobro w Zduńskiej Woli, ul. Sieradzka 29.

25 maja. Kino Ratusz. Zduńskowolska premiera "Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara", godz. 15, 16.30, 18.45, 19.45, 21.

26 maja, filia MDK-os. Karsznice. Mama i zabawa to fajna sprawa. Warsztaty dla mam i dzieci. Od godz. 16. Koszt to 13 zł.

27 maja. Festyn Rodzinny przy SP nr 7, godz. 9.30 – 14.30, teren SP7 ul. Wodna 32. Impreza sfinansowana w ramach Budżetu Obywatelskiego.

30 maja. Dom Kultury Lokator organizuje dla dzieci zabawy z okazji Dnia Dziecka. Od godz. 14 do 19. Zabawy z animatorami odbędą się na osiedlach: Zachód. Południe, Osmolin I i II oraz Łaska I i II.

ReKs

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJakoś to załatwimy...

Taksówkarz wiezie ładną kobietę. Kiedy dojechali na miejsce okazuje się, że ta nie ma pieniędzy na opłacenie kursu. Taksówkarz na to: - Niech się pani nie martwi, jakoś to załatwimy...

Po czym zawraca auto, jedzie za miasto na sporą, zieloną łączkę. Zatrzymuje się, otwiera bagażnik, wyciąga koc i kładzie na trawie.

- Ależ proszę pana, ja na pewno oddam panu pieniądze! Proszę nic mi nie robić, mam dzieci i męża, którego bardzo kocham... - mówi kobieta prawie płacząc.

- A ja mam czterdzieści królików, więc rwij trawę i nie dyskutuj! - odpowiada taksówkarz.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u