Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Marszałek przyznał granty sołeckie

Marszałek przyznał granty sołeckie

lodzkieDobra informacja dla sołectw! Urząd Marszałkowski w ramach inicjatywy wspierania finansowo pomysłów ludności wiejskiej dofinansuje 182 projekty ze 121 gmin województwa łódzkiego.

 

Nabór wniosków trwał od 4 stycznia do 17 marca. Każda z gmin województwa łódzkiego mogła złożyć do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego maksymalnie trzy wnioski. Na realizacje projektów przewidziano środki w wysokości 900 tys. zł.
Do UM wpłynęły 304 wnioski ze 121 gmin. Dotyczyły przede wszystkim projektów związanych z remontem i wyposażeniem świetlic wiejskich. Kolejna grupa propozycji odnosiła się do zagospodarowania terenów wspólnych w sołectwach oraz aranżacji terenów przy świetlicach wiejskich. Znaczną część wniosków stanowiły również projekty dotyczące budowy lub doposażenia placów zabaw oraz siłowni zewnętrznych, a także ulepszenia stanu infrastruktury sportowej w sołectwach, jak i samej organizacji imprez sportowych. Ponadto pojawiły się propozycje dotyczące przygotowywania warsztatów edukacyjnych (m.in. kulinarnych, rękodzieła, artystycznych), organizacji dożynek, festynów sołeckich, zakupu strojów dla zespołu ludowego oraz wyjazdów integracyjnych i edukacyjnych.

Dotacje otrzymały 182 projekty. Rywalizacja konkursowa była tak wyrównana, iż w każdej gminie, z której wpłynął wniosek, znalazł się przynajmniej jeden projekt, który uzyskał dofinansowanie. Jak podkreśla Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego, głównym celem tego działania jest przede wszystkim wspieranie i promowanie inicjatyw społecznych, budowanie świadomości obywatelskiej i tożsamości lokalnej oraz rozpoznanie potrzeb mieszkańców poszczególnych gmin. Granty sołeckie mają zachęcić mieszkańców do angażowania się w życie społeczne samorządów, jakimi są sołectwa. Łączna wartość udzielonej dotacji wynosi 899.396 zł, natomiast całkowita suma projektów, które będą realizowane z dofinansowaniem z budżetu Województwa Łódzkiego, sięga ponad 1,9 mln zł. Termin realizacji projektów obejmuje okres od 1 lipca do 15 listopada 2017 roku.

Szczegółowy wykaz sołectw, które otrzymały dotacje, znajduje się pod wskazanym odnośnikiem: http://www.lodzkie.pl/files/177/wykaz_miejscowoci_-_dotacja_2017.pdf.

(opr. MD)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyW kwestii loda mama zdania nie zmieni...

Rzecz dzieje się w supermarkecie. Kilkuletni Jaś patrzy łakomym wzrokiem w lodówkę z lodami:
- Mamo, ja chcę loda?
- Nie!
- Mamooo! Ale ja bardzo chcę loda!!!
- Powiedziałam nie i już! - matka pozostaje nieugięta.
Oczy Jasia kierują się więc na ojca. A ten zbolałym głosem stwierdza:
- Jak mama mówi, że loda nie będzie, to uwierz mi, zdania nie zmieni...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u