Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W REGIONIE OD 1 CZERWCA

CO, GDZIE, KIEDY W REGIONIE OD 1 CZERWCA

pinokio_sck_0Z okazji Dania Dziecka w całym regionie nie zabraknie imprez dla najmłodszych. W sobotę na 21. na Jarmarku Łaskim bawić się będzie można z Cleo, Natalią Szreoder i Grzegorzem Hyżym. W Sieradzu w tym czasie będzie trwał Jarmark Urszulański, podczas którego wystąpi grupa muzyczna VOX. Burzeninie zaś stanie się krainą mlekiem i miodem płynącą z muzycznym Akcentem i Zenkiem Martyniukiem!

 

Przypomnijmy, że dzieci w raz z opiekunami 1 czerwca mogą korzystać za darmo ze wszystkich połączeń Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (szczegóły promocji na: --> http://lodzkie.pl/strona-glowna/aktualnosci/%C5%82ka-zaprasza-dzieci). A co poza tym będzie się działo w regionie? Gdzie warto się wybrać w ten ciepły weekend? O tym poniżej. Szczegóły imprez także na plakatach.

UNIEJÓW

1 czerwca, Dzień Dziecka w Uniejowie. Zbiórka osób chętnych wzięcia udziału w zabawach i konkursach od godz. 10. w Ośrodku Kultury.

3 czerwca, Miejskie Przedszkole w Uniejowie zaprasza na Festyn Rodzinny. Początek imprezy o godzinie 13.

3 czerwca, godz. 9., VI Turniej Małego Karateki (hala sportowa Zespołu Szkół).

SZADEK

1 czerwca, Dzień Dziecka w MGOK. Zaplanowano konkursy, zabawy oraz ognisko z kiełbaskami. Start o godz. 15.

ŁASK

1 czerwca, Biblioteka Publiczna w Łasku oraz Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu-Filia w Łasku zapraszają do wspólnego czytania 1 czerwca o godz. 10. na pl. 11 Listopada. Przyjdź z dowolną książką i czytaj razem z innymi miłośnikami literatury w centrum miasta i przyłącz się do pobicia zeszłorocznego rekordu, kiedy to prawie 500.000 uczniów z całej Polski czytało w jednym momencie. Pomysłodawcą i głównym organizatorem ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam” jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”: http://bibliotekawszkole.pl .

1 czerwca, godz. 18. W sali widowiskowej ŁDK wystawiony zostanie spektakl dla dzieci pt. "Dwie Dorotki". Bilety w cenie 5 zł.

2 czerwca, W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Łasku odbędzie się Piknik Rodzinny, na który serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi niepełnosprawnymi. Początek Pikniku - godzina 11. W programie m.in.: wesołe miasteczko, gry i zabawy dla dzieci, występy artystyczne, pokazy tańca hip-hop, zumba, klub motocyklistów, grill.

2 czerwca, Biblioteka Publiczna w Łasku serdecznie zaprasza o godz.18. na wernisaż wystawy zdjęć przyrodniczych Piotra Stanaszka.

3 czerwca, Zarząd Wojskowego Koła Wędkarskiego Łask Grabia zaprasza dzieci i rodziców na otwarte spławikowe zawody wędkarskie z okazji „Dnia Dziecka”. Miejsce imprezy: zbiornik w Łasku przy ul. Kilińskiego.
Przewidywany plan zawodów:
09:00 – 09.15 Zbiórka i zapisy
09:30 – 09:45 Losowanie stanowisk i odprawa sędziowska
10:15 – 12:15 Łowienie
12:15 – 12:45 Ważenie ryb
12:45 –13:15 Zakończenie zawodów i wręczenie nagród.
Nagrody: sprzęt wędkarski, drobne nagrody rzeczowe oraz słodycze

3 czerwca, 21. Jarmark Łaski, start o godz. 9., ulica Narutowicza. Szczegóły na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/6806-jarmark-aski-po-raz-21-z-cleo-natali-szreoder-i-grzegorzem-hyym#comment-13505

4 czerwca, Siódma edycja Supermaratonu Jastrzębi Łaskich! Zawody po raz kolejny odbędą się w ramach cyklu Pucharu Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych.

SIERADZ

1 czerwca, W ramach trwających Dni Sieradza: Spektakl dla dzieci „ Pinokio” na motywach Carla Collodiego. Godzina: 9., 11., 17., Sieradzkie Centrum Kultury (Teatr Miejski) ul. Dominikańska 19. Bilety w cenie: 5 zł (do kupienia w kasie SCK ul. Dominikańska 19 oraz na www.scksieradz.pl).

1 czerwca, Zarząd Koła Miejskiego Platformy Obywatelskiej w Sieradzu zaprasza na spotkanie z posłami: Borysem Budką, Arturem Gieradą, Ewą Kołodziej oraz Cezarym Tomczykiem, które odbędzie się o godz. 18. w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Sieradzu, ul. Pułaskiego 5.

2 czerwca, KinoTeatr. Sieradzkie Centrum Kultury. Projekcje filmów: godz. 17., Teraz i w godzinę śmierci - dokumentalny/religijny – 1 godz. 50 min. (Bilety w cenie: Normalny 16 zł, ulgowy 14 zł do kupienia w kasie SCK lub na www.scksieradz.pl); godz. 18:45 i 20:45 The Circle. Krąg – thriller/ sci-fi. (Bilety w cenie: Normalny 18 zł, ulgowy 16 zł (do kupienia w kasie SCK lub na www.scksieradz.pl).

3 czerwca, Jarmark Urszulański w ramach Dni Sieradza. W godzinach 13 - 19. Szczegóły na plakacie.

3 czerwca (sobota), w ramach Dni Sieradza, godz. 16.00-21.00 – WIECZÓR W MUZEUM – Muzeum Okręgowe.

4 czerwca (niedziela), w ramach Dni Sieradza, godz. 10.00-18.00 – CYKL IMPREZ SPORTOWO – REKREACYJNYCH – Stadion MOSiR.

4 czerwca (niedziela), w ramach Dni Sieradza, godz. 20 – Opera pod gwiazdami STRASZNY DWÓR Stanisława Moniuszki – Amfiteatr w Parku Staromiejskim.

9 czerwca, z przyczyn niezależnych od organizatorów zmianie ulega termin zaplanowanego na ten dzień otwarcia wystawy Wiktorii Przybeckiej.

ZDUŃSKA WOLA

1 czerwca, Kulturalny Dzień Dziecka" przed Ratuszem. W związku z wydarzeniem zmieniona zostanie organizacja ruchu w rejonie placu Wolności. Od godz. 6. do 22. zamknięty będzie plac Wolności od skrzyżowania z ul. Kościelną do skrzyżowania z ul. Sieradzką. Parkingi od strony południowej i zachodniej będą niedostępne również w godz. od 6. do 22.

1 czerwca, "Alpejska przygoda" - Dzień Dziecka w Kinie Ratusz, projekcja o godz. 13. Zapraszamy wszystkich na bezpłatny pokaz filmu. Wejściówki można już odbierać w kasie kina.

3 czerwca, godz 15 - 19, Bajkowy Dzień Dziecka w Karsznicach na pl. Zwycięstwa. Impreza organizowana ze środków Budżetu Obywatelskiego 2017. W programie mnóstwo atrakcji dla dzieci: wioska smerfów, dmuchańce, gry i zabawy z animatorami, konkursy z nagrodami, kącik maluszka.

7 czerwca, godz. 10. Wykład edukacyjny pt. "Dlaczego się starzejemy?" Prelegent: lekarz geriatra Maciej Szymański. Sala widowiskowa Zduńskowolskiego Centrum Integracji RATUSZ.

WIELUŃ

4 czerwca, Piknik Rodzinny, boisko przy ul. Wendta, od godz. 14.30

3 czerwca, Noc Bibliotek. Miejska i Gminna Biblioteka w Wieluniu, w godz. 15-22.

3 czerwca, godz. 17., WYSTAWA MALARSTWA KRZYSZTOFA GOCLIKA "MAM WRAŻENIE", Miejska i Gminna Biblioteka w Wieluniu.

WIERUSZÓW

1 czerwca, godz. 14., stadion miejski, RODZINNY DZIEŃ DZIECKA.

OŻARÓW

3 czerwca, Koncert w Muzeum Wnętrz Dworskich, godz. 18. Szczegóły na plakacie.

BURZENIN

3 czerwca, Festiwal Mleka i Miodu. Od godz. 14. na boisku w Burzeninie. Podczas festiwalu zaplanowano Paradę Koła Gospodyń Wiejskich. Atrakcją będą również liczne koncerty:
16:30 LONG&JUNIOR
18:00 Klaudia Pawlak
18:30 DIADEM
20:00 AKCENT
21:00 JORRGUS.

STRUMIANY, GM. BURZENIN

3 czerwca, II TURNIEJ TALENT CUP O PUCHAR BURMISTRZA BURZENINA, start godz. 8.

BŁASZKI

3 czerwca, Burmistrz Błaszek Karol Rajewski oraz Centrum Kultury w Błaszkach zapraszają na „Kolorowy zawrót głowy” z okazji Dnia Dziecka. W tym roku na dzieciaki czeka mnóstwo atrakcji, między innymi zabawy taneczno – ruchowe, zabawy animacyjne dla dzieci, takie jak wyścigi w workach, tor przeszkód, tunele, zabawy zręcznościowe, ścianka wspinaczkowa, dmuchane zjeżdżalnie, malowanie buziek. Szczegóły na załączonym plakacie. Ponadto na małych i dużych miłośników motoryzacji czeka pokaz wyposażenia wozów bojowych jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Błaszkach. Zabawa z okazji Dnia Dziecka odbędzie się na placu przy budynku Centrum Kultury. Start imprezy o godzinie 15.

ReKs

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyWspominki myśliwych

W parku na ławce siedzą dwaj starsi panowie i rozmawiają:
- Miał pan w młodości jakieś hobby? - pyta jeden z nich.
- O, niejedno! Ale najważniejsze to kobiety i polowanie.
- A na co pan polował?
- Na kobiety, szanowny kolego, na kobiety...!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u