Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Z "Erasmusem'' na Malcie i w Portugalii

Z "Erasmusem'' na Malcie i w Portugalii

01062017port06Warto być uczniem Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu. Choćby dlatego, że praktyki zawodowe odbywają oni za granicą. W tym roku byli na Malcie i w Portugalii.

 

Jak informuje Radio Ziemi Wieluńskiej, uczniowie III klasy technik handlowiec przez cztery tygodnie przebywali na praktykach zagranicznych na Malcie. Pobyt 30 kwietnia do 28 maja zorganizowano dzięki programowi Erasmus+ "Europa Kształci Zawodowo III". Na praktyki przyjęły ich firmy: Esprit, Fred Perry, Levi′s, Sven Hedin Travel Group, Matalan oraz Marks & Spencer w miastach Valletta, Sliema i San Pawl Il-Bahar. W czasie wolnym od pracy uczniowie wraz z opiekunem, Karoliną Mysiorek zrealizowali program kulturowy; m.in. trzy całodniowe wycieczki. Zwiedzili stolicę Malty - Vallettę i trzy miasta (Vittoriosa, Cospicua i Senglea). Następnie grupa popłynęła łódką na wyspę Comino, znaną z niesamowicie błękitnej laguny - Blue Lagoon. Podczas trzeciej wycieczki popłynęli promem na wyspę Gozo, gdzie zobaczyli Ramla Bay oraz stolicę wyspy Victorię wraz z stojącą na wzgórzu historyczną Cytadelą.

Głównym celem praktyk było zwiększanie potencjału uczniów na rynku pracy poprzez lepsze przygotowanie ich do działań w swoim zawodzie. Projekt wspiera mobilność międzynarodową, poszerza możliwości rozwoju osobistego, zwiększa szanse na zatrudnienie na europejskim rynku pracy i poza jego granicami oraz podwyższa umiejętności językowe. Program jest w całości sfinansowany ze środków programu Erasmus+. Z zagranicznych praktyk wróciła także grupa 15 uczniów z klasy 3 technik spedytor. Ci uczniowie pod opieką nauczyciela, Marii Mikody, przebywała w mieście Evora w Portugalii. Uczniowie realizowali program czterotygodniowych praktyk w różnych firmach portugalskich w sektorze spedycji.

Dzięki środkom programu Erasmus+ uczniowie mieli zagwarantowany przelot, zakwaterowanie, kieszonkowe na wyżywienie, możliwość realizacji stażu i program kulturowy, w trakcie którego zwiedzili Evorę - miast wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, Lizbonę, Monseraz, Alqueva - największe sztuczne jezioro w Europie oraz plaże nad oceanem. Podczas pobytu w Portugalii młodzież miała okazję szlifować swój angielski, zdobywać doświadczenie zawodowe, rozwijać umiejętności komunikacyjne i interpersonalne, poznać kulturę i zwyczaje Portugalczyków, spróbować tradycyjnej kuchni. Niesamowite doświadczenie, jakim był prawie miesięczny pobyt za granicą, pozostanie na długo w pamięci uczestników projektu.

(opr. KJB)

źródło: Radio ZW

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyW kwestii loda mama zdania nie zmieni...

Rzecz dzieje się w supermarkecie. Kilkuletni Jaś patrzy łakomym wzrokiem w lodówkę z lodami:
- Mamo, ja chcę loda?
- Nie!
- Mamooo! Ale ja bardzo chcę loda!!!
- Powiedziałam nie i już! - matka pozostaje nieugięta.
Oczy Jasia kierują się więc na ojca. A ten zbolałym głosem stwierdza:
- Jak mama mówi, że loda nie będzie, to uwierz mi, zdania nie zmieni...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u