Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W REGIONIE OD 8 CZERWCA

CO, GDZIE, KIEDY W REGIONIE OD 8 CZERWCA

dni_sieradza_na_wwwDo wakacji pozostały tylko dwa tygodnie! Najbliższe dni w regionie zapowiadają się bardzo atrakcyjnie. W Szadku na festynie "Zdrowo jesz zdrowo żyjesz" królować będzie wieprzowina. W Sieradzu dobiegają końca Dni Sieradza'2017. I Łaski Dzień Podróżnika im. Tomasza Dronki już 10 czerwca w Łasku.

 

Uczestnicy tego wydarzenia będą mieli do wyboru spływ kajakowy, rajd rowerowy albo pieszy. Wszystko to będzie się działo wokół rzeki Grabii. Jednak najważniejsza będzie pamięć o Tomaszu Dronce.Pamiętam go jako samorządowca, radnego, wykładowcę akademickiego. Tomasz Dronka był wieloletnim pracownikiem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, którego prawdziwą pasją była turystyka. Organizował wiele imprez promujących walory regionu, był pomysłodawcą i autorem licznych map, folderów, przewodników i atlasów. Gorąco zachęcam do udziału, bo tak wszyscy - szczególnie w Łasku - będą mogli uczcić pamięć o Nim - przypomina marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień. Rozpoczyna się też sezon na zbiorniku Jeziorsku. Pogoda w ten weekend powinna sprzyjać wypadom poza dom, zatem korzystajcie z uroków słońca! Co poza tym będzie się działo? Gdzie warto się wybrać? O tym poniżej oraz na plakatach.

SIERADZ

8 czerwca, O Antonim Marcu, Sala Kosmiczna Muzeum Okręgowego w Sieradzu. Spotkanie poświęcone wspomnieniom o profesorze szkoły średniej Antonim Marcu - niezapomnianym pedagogu, koledze i społeczniku. Wspominać będą synowie oraz nauczyciele i absolwenci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Sieradzu. Spotkanie poprowadzi Ignacja Buda. Początek spotkania o godzinie 17.

8 czerwca, Koncert uczniów Ogniska Muzycznego, Sala Koncertowa w PSM I st. w Sieradzu. Uroczysty koncert będący zwieńczeniem całorocznej pracy uczniów i nauczycieli rozpocznie się o godzinie 17. Wystąpią instrumentaliści i wokaliści, zarówno solo jak i w duetach.

9 czerwca, z przyczyn niezależnych od organizatorów zmianie ulega termin zaplanowanego na ten dzień otwarcia wystawy Wiktorii Przybeckiej.

9 czerwca, Wykład Miłosza Brzezińskiego, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu. Wykład psychologiczno-literacki "Charaktery i charakterki bohaterów literackich". O postaciach z literatury opowie Miłosz Brzeziński: Początek wydarzenia o godzinie 18. Możliwość nabycia książek i uzyskania autografu. Spotkanie jest jednym z elementów projektu "Drogowskazy literackie". Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

9 czerwca, Wystawa "Przestrzenie graficzne", Biuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu. Na wystawie tkanina unikatowa IZABELI WYRWY, grafika warsztatowa WAWRZYŃCA STRZEMIECZNEGO. Początek o godzinie 18 w Galerii Sztuki BWA, Sieradz, ul. Kościuszki 3.

9 czerwca, godz. 18., Powiatowa Biblioteka Publiczna, WYKŁAD "CHARAKTERY I CHARAKTERKI BOHATERÓW LITERACKICH".

10 czerwca, Koncert Gwiazd w ramach Dni Sieradza'2017. Amfiteatr w parku Staromiejskim. Koncert gwiazd: - Natalia Szroeder, Sarsa, Doniu Początek koncertu o godzinie 20.

11 czerwca, Turniej piłki nożnej Młodzi z Pasją (rocznik 2008 i młodsi). Boisko przy SP nr 10 w Sieradzu. Rodzice chłopców z rocznika 2008 po raz kolejny zapraszają na swoją sztandarową imprezę piłkarską Młodzi z Pasją. Tym razem turniej odbędzie się z jeszcze większym rozmachem, bo przystąpi do niego 25 drużyn. Nietypowa będzie sama formuła, która zakłada grę w 5. grupach, a ich zwycięzcy zostaną równolegle nagrodzeni pucharami i medalami. Poza tym na uczestników i kibiców czeka wiele atrakcji poza boiskami: playstation z grą FIFA, dmuchańce, mała gastronomia, czy nawet przejażdżki motocyklem. Zawody rozpoczną się o godz. 9.

11 czerwca, Pokaz tancerzy "Sieradz tańczy w rytmie salsy" w ramach Dni Sieradza'2017. Sieradzki Rynek. Imprezę prowadzi Marcin Hakiel wraz z tancerzami Studia Tańca w Warszawie. Początek imprezy o godzinie 16.

11 czerwca, SIERADZKI WIECZÓR KABARETOWY w ramach Dni Sieradza'2017, Amfiteatr w parku Staromiejskim. Wystąpią: - Cezary Pazura - Kabaret CZESUAF. Start o godzinie 20.

11 czerwca, Koncert Uwielbienia, Kościół św. Stanisława przy Klasztorze Sióstr Urszulanek w Sieradzu. W koncercie łącznie weźmie udział 50 wykonawców zebranych specjalnie na to wydarzenie (chór, zespół muzyczny i grupa dzieci). Artyści występujący podczas koncertu to Sieradzanie, ale także profesjonalni muzycy z całej Polski. Gościem specjalnym będzie Anna Maria Mbayo, dyrygentka chóru gospel we Wrocławiu i wokalistka jazzowa. Początek o godzinie 18.

12 czerwca, Seans filmowy "Pan od muzyki" z audiodeskrypcją Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu. Koło Terenowe Polskiego Związku Niewidomych w Sieradzu oraz Mazowieckie Stowarzyszenie Pracy dla Niepełnosprawnych "De Facto" z Płocka zapraszają na pokaz filmu z audiodeskrypcją. Poruszający i skłaniający do refleksji film Christophera Barratiera "Pan od muzyki", zostanie wyświetlony o godziny 17.

JEZIORSKO

11 czerwca, III Maraton Pływacki. Przeprawa przez Jeziorsko Zbiornik Jeziorsko, port w Ostrowie Warckim. Zawody organizuje RajSport Active. Zawodnicy będą mieć do wyboru dystanse: 2000 i 4000 metrów. Start o GODZ. 13. Wyścig poprzedzi pływacka sztafeta Pomarańczowej Pomocy. Zawodnicy klubu RajSport Active pokonają od piątku do niedzieli (również w nocy) dystans 100 km.

WIELUŃ

9 czerwca, godz. 17. KONFERENCJA POPULARNONAUKOWA "WIELUŃ W CZASACH PIASTÓW" w Muzeum Ziemi Wieluńskiej.

11 czerwca, godz. 10., V BAZAR WIELUŃSKI, ulica Traugutta 40.

11 czerwca, III REKREACYJNY RAJD PIESZO-ROWEROWY SZLAKIEM KOLEJKI WĄSKOTOROWEJ (GM. WIELUŃ), szczegóły na plakacie.

OŻARÓW

11 czerwca, godz. 13, MARATON ZUMBY W OŻAROWIE z Robertem Magierą, Gospodarstwo Agroturystyczne w Ożarowie.

CHRÓŚCIN, POW. WIERUSZOWSKI

9 -11czerwca. Z POWIATEM NA PIKNIK 2017! Szczegóły na plakacie.

UNIEJÓW

10 czerwca. Turniej Piłki Nożnej „O Termalny Puchar Burmistrza Miasta Uniejów”- Termy CUP Uniejów 2017 – rocznik 2005, godz. 10, Kompleks Boisk Piłkarskich im. Włodzimierza Smolarka w Uniejowie.

WILAMÓW, GM. UNIEJÓW

12-14 czerwca, Malowanie kwiatów na trasie procesji Bożego Ciała w Wilamowie.

SPYCIMIERZ, GM. UNIEJÓW

15 czerwca, Boże Ciało – kwietne dywany. W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwaną Bożym Ciałem, Parafianie w Spycimierzu, tradycyjnie już od wczesnych godzin porannych, układają na drodze wiodącej wokół miejscowości kwietne dywany. Prace nad dywanami rozpoczynają się od usypania czarną ziemią i piaskiem bazy pod pachnące kompozycje. Około południa przychodzą z płatkami kwiatowymi oraz liśćmi, by za ich pomocą uzupełnić kształty religijnych motywów, zaplanowanych i naszkicowanych już dużo wcześniej wzorów dywanów. W porze obiadowej, ok. godz. 13-tej, 2 kilometry trasy Bożego Ciała pokryte są już dywanem, po którym o godz. 17. przechodzi procesja eucharystyczna z pocztami sztandarowymi, asystą honorową, mieszkańcami i przybyłymi na uroczystość gośćmi. Zapraszamy na stronę Parafii w Spycimierzu, na której przeczytacie Państwo o tradycji Bożego Ciała w Spycimierzu: www.parafiaspycimierz.org.pl

ŁASK

9 czerwca, ŁDK zaprasza na koncert piosenek Marii Koterbskiej w wykonaniu Łódzkiego Teatru Piosenki, który odbędzie się o godz. 19 w sali widowiskowej Łaskiego Domu Kultury.

10 czerwca (sobota), w Szkole Podstawowej nr 1 w Łasku odbędzie się VIII Szkolny Piknik Rodzinny w godz. 9-14 oraz bieg „Cały Łask Biega z Jedynką”- start o godz. 9.30, na dystansie 1300 m. Na bieg zapisy przyjmowane są w sekretariacie szkoły lub w dniu zawodów w biurze biegu.

10 czerwca, Wojskowe Koło PTTK przy Klubie Garnizonowym 32 Bazy Lotniczej w Łasku zaprasza do udziału w I Łaskich Dniach Podróżnika im. Tomasza Dronki. Impreza składać się będzie z następujących rajdów: -rajd kajakowy -rajd rowerowy -rajd pieszy Udział w imprezie jest bezpłatny. Zapisów na poszczególne rajdy można dokonywać za pośrednictwem poczty e-mail ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) lub osobiście w Klubie Garnizonowym przy Placu Lotników Łaskich 1 (wtorek 16:00-18:00). Zgłoszenie musi zawierać: imię i nazwisko uczestnika, datę urodzenia, adres, telefon oraz email. W przypadku osoby małoletniej imię i nazwisko opiekuna. Uczestnicy imprezy będą objęci ubezpieczeniem NWW. Szczegóły wkrótce na plakacie, oraz w regulaminach poszczególnych rajdów, które pojawią się w najbliższym czasie na naszym profilu facebookowym.

11 czerwca, Kawiarnia Jagódka w Łasku- Kolumnie zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami na "Bajkową niedzielę" W programie śpiewanie, czytanie i zabawy z Akademią Smyka. Szczegóły na plakacie. Od godz. 11

13 czerwca, Łaskie Towarzystwo Kulturalne i Łaski Dom Kultury zapraszają na koncert zespołu FILIDS (we wtorek) o godz. 17 do sali widowiskowej Łaskiego domu Kultury. Koncert organizowany jest przez Łaskie Towarzystwo Kulturalne w ramach cyklu spotkań muzycznych noszących wspólną nazwę RÓŻNE BARWY MUZYKI, a dotowany jest z funduszy Gminy Łask.

KONOPNICA

11 czerwca, godz. 15., PIKNIK RODZINNY, teren Ośrodka Wypoczynkowego Zacisze.

KWIATKOWICE

9 czerwca, Powiat Łaski zaprasza do udział w II Turnieju Piłki Nożnej Samorządowców o Puchar Starosty Łaskiego. Turniej odbędzie się na obiekcie sportowym w Kwiatkowicach. Zbiórka uczestników o godzinie 11.30, rozpoczęcie rozgrywek przewidujemy na godzinę 12. Regulamin i zasady rozgrywek dostępne są na stronie internetowej www.lask.com.pl.

ZDUŃSKA WOLA

8 czerwca, godz. 9 - 14, Międzynarodowe Forum Gospodarcze On the way to new markets. W drodze na nowe rynki, Ratusz.

13 czerwca, godz 18, Koncert Krystyny Durys - szlagiery przedwojennego kina polskiego oraz ponadczasowe hity światowego jazzu. Koncert finansowany przez Budżet Obywatelski Miasta Zduńska Wola Darmowe bilety do odbioru w kasie Kina Ratusz.

SZADEK

11 czerwca, Festyn "Zdrowo jesz zdrowo żyjesz" w Szadku. Kolejna promocja polskiej wieprzowiny. Od godz. 14 na Targowisku Gminnym "Mój Rynek" w Szadku.

WKRÓTCE:
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/6821-na-dniach-zduskiej-woli-2017-zapiewaj-min-agnieszka-chyliska-kortez-dawid-kwiatkowski-justyna-steczkowska-czadoman

http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/6788-pierwsza-w-polsce-ogolnopolska-olimpiada-dziecicych-druyn-poarniczych

http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/6804-kate-ryan-enej-no-mercy-z-marty-cintronem-na-iii-krajowym-wicie-truskawki-w-buczku-

ReKs

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRóżne mogą być prezenty dla nauczycieli

Jeszcze nie tak dawno powszechnym zwyczajem w polskich szkołach było dawanie prezentom wychowawcom klas. Tak też było w klasie IIIB w Szkole Podstawowej w Brzęczyszczykowicach.
Zosia, której mama ma kwiaciarnię, przyniosła pudło. - Zosiu, tam na pewno są kwiaty - mówi wychowawczyni.
- Oj, skąd pani wie...
Kolejnym darczyńcą był Marcinek, którego tata był cukiernikiem.
- W tym pięknym pudełku na pewno są smakowite ciasteczka? - zapytała nauczycielka.
- Tak, zgadła pani - odpowiedział Marcinek. Następny w kolejce z prezentem był Stasio, którego tatuś prowadził ekskluzywny sklep alkoholowy.
- Oj, z tego pudełka coś przecieka - powiedziała pani i polizała ciecz.
- To na pewno wino? - Nie odpowiedział Stasio. Więc pani polizała jeszcze raz mówiąc:
- Że też nie poznałam, to koniak?
- Nie odpowiedział Staś - świnka morska...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u