Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W REGIONIE OD 8 CZERWCA

CO, GDZIE, KIEDY W REGIONIE OD 8 CZERWCA

dni_sieradza_na_wwwDo wakacji pozostały tylko dwa tygodnie! Najbliższe dni w regionie zapowiadają się bardzo atrakcyjnie. W Szadku na festynie "Zdrowo jesz zdrowo żyjesz" królować będzie wieprzowina. W Sieradzu dobiegają końca Dni Sieradza'2017. I Łaski Dzień Podróżnika im. Tomasza Dronki już 10 czerwca w Łasku.

 

Uczestnicy tego wydarzenia będą mieli do wyboru spływ kajakowy, rajd rowerowy albo pieszy. Wszystko to będzie się działo wokół rzeki Grabii. Jednak najważniejsza będzie pamięć o Tomaszu Dronce.Pamiętam go jako samorządowca, radnego, wykładowcę akademickiego. Tomasz Dronka był wieloletnim pracownikiem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, którego prawdziwą pasją była turystyka. Organizował wiele imprez promujących walory regionu, był pomysłodawcą i autorem licznych map, folderów, przewodników i atlasów. Gorąco zachęcam do udziału, bo tak wszyscy - szczególnie w Łasku - będą mogli uczcić pamięć o Nim - przypomina marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień. Rozpoczyna się też sezon na zbiorniku Jeziorsku. Pogoda w ten weekend powinna sprzyjać wypadom poza dom, zatem korzystajcie z uroków słońca! Co poza tym będzie się działo? Gdzie warto się wybrać? O tym poniżej oraz na plakatach.

SIERADZ

8 czerwca, O Antonim Marcu, Sala Kosmiczna Muzeum Okręgowego w Sieradzu. Spotkanie poświęcone wspomnieniom o profesorze szkoły średniej Antonim Marcu - niezapomnianym pedagogu, koledze i społeczniku. Wspominać będą synowie oraz nauczyciele i absolwenci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Sieradzu. Spotkanie poprowadzi Ignacja Buda. Początek spotkania o godzinie 17.

8 czerwca, Koncert uczniów Ogniska Muzycznego, Sala Koncertowa w PSM I st. w Sieradzu. Uroczysty koncert będący zwieńczeniem całorocznej pracy uczniów i nauczycieli rozpocznie się o godzinie 17. Wystąpią instrumentaliści i wokaliści, zarówno solo jak i w duetach.

9 czerwca, z przyczyn niezależnych od organizatorów zmianie ulega termin zaplanowanego na ten dzień otwarcia wystawy Wiktorii Przybeckiej.

9 czerwca, Wykład Miłosza Brzezińskiego, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu. Wykład psychologiczno-literacki "Charaktery i charakterki bohaterów literackich". O postaciach z literatury opowie Miłosz Brzeziński: Początek wydarzenia o godzinie 18. Możliwość nabycia książek i uzyskania autografu. Spotkanie jest jednym z elementów projektu "Drogowskazy literackie". Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

9 czerwca, Wystawa "Przestrzenie graficzne", Biuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu. Na wystawie tkanina unikatowa IZABELI WYRWY, grafika warsztatowa WAWRZYŃCA STRZEMIECZNEGO. Początek o godzinie 18 w Galerii Sztuki BWA, Sieradz, ul. Kościuszki 3.

9 czerwca, godz. 18., Powiatowa Biblioteka Publiczna, WYKŁAD "CHARAKTERY I CHARAKTERKI BOHATERÓW LITERACKICH".

10 czerwca, Koncert Gwiazd w ramach Dni Sieradza'2017. Amfiteatr w parku Staromiejskim. Koncert gwiazd: - Natalia Szroeder, Sarsa, Doniu Początek koncertu o godzinie 20.

11 czerwca, Turniej piłki nożnej Młodzi z Pasją (rocznik 2008 i młodsi). Boisko przy SP nr 10 w Sieradzu. Rodzice chłopców z rocznika 2008 po raz kolejny zapraszają na swoją sztandarową imprezę piłkarską Młodzi z Pasją. Tym razem turniej odbędzie się z jeszcze większym rozmachem, bo przystąpi do niego 25 drużyn. Nietypowa będzie sama formuła, która zakłada grę w 5. grupach, a ich zwycięzcy zostaną równolegle nagrodzeni pucharami i medalami. Poza tym na uczestników i kibiców czeka wiele atrakcji poza boiskami: playstation z grą FIFA, dmuchańce, mała gastronomia, czy nawet przejażdżki motocyklem. Zawody rozpoczną się o godz. 9.

11 czerwca, Pokaz tancerzy "Sieradz tańczy w rytmie salsy" w ramach Dni Sieradza'2017. Sieradzki Rynek. Imprezę prowadzi Marcin Hakiel wraz z tancerzami Studia Tańca w Warszawie. Początek imprezy o godzinie 16.

11 czerwca, SIERADZKI WIECZÓR KABARETOWY w ramach Dni Sieradza'2017, Amfiteatr w parku Staromiejskim. Wystąpią: - Cezary Pazura - Kabaret CZESUAF. Start o godzinie 20.

11 czerwca, Koncert Uwielbienia, Kościół św. Stanisława przy Klasztorze Sióstr Urszulanek w Sieradzu. W koncercie łącznie weźmie udział 50 wykonawców zebranych specjalnie na to wydarzenie (chór, zespół muzyczny i grupa dzieci). Artyści występujący podczas koncertu to Sieradzanie, ale także profesjonalni muzycy z całej Polski. Gościem specjalnym będzie Anna Maria Mbayo, dyrygentka chóru gospel we Wrocławiu i wokalistka jazzowa. Początek o godzinie 18.

12 czerwca, Seans filmowy "Pan od muzyki" z audiodeskrypcją Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu. Koło Terenowe Polskiego Związku Niewidomych w Sieradzu oraz Mazowieckie Stowarzyszenie Pracy dla Niepełnosprawnych "De Facto" z Płocka zapraszają na pokaz filmu z audiodeskrypcją. Poruszający i skłaniający do refleksji film Christophera Barratiera "Pan od muzyki", zostanie wyświetlony o godziny 17.

JEZIORSKO

11 czerwca, III Maraton Pływacki. Przeprawa przez Jeziorsko Zbiornik Jeziorsko, port w Ostrowie Warckim. Zawody organizuje RajSport Active. Zawodnicy będą mieć do wyboru dystanse: 2000 i 4000 metrów. Start o GODZ. 13. Wyścig poprzedzi pływacka sztafeta Pomarańczowej Pomocy. Zawodnicy klubu RajSport Active pokonają od piątku do niedzieli (również w nocy) dystans 100 km.

WIELUŃ

9 czerwca, godz. 17. KONFERENCJA POPULARNONAUKOWA "WIELUŃ W CZASACH PIASTÓW" w Muzeum Ziemi Wieluńskiej.

11 czerwca, godz. 10., V BAZAR WIELUŃSKI, ulica Traugutta 40.

11 czerwca, III REKREACYJNY RAJD PIESZO-ROWEROWY SZLAKIEM KOLEJKI WĄSKOTOROWEJ (GM. WIELUŃ), szczegóły na plakacie.

OŻARÓW

11 czerwca, godz. 13, MARATON ZUMBY W OŻAROWIE z Robertem Magierą, Gospodarstwo Agroturystyczne w Ożarowie.

CHRÓŚCIN, POW. WIERUSZOWSKI

9 -11czerwca. Z POWIATEM NA PIKNIK 2017! Szczegóły na plakacie.

UNIEJÓW

10 czerwca. Turniej Piłki Nożnej „O Termalny Puchar Burmistrza Miasta Uniejów”- Termy CUP Uniejów 2017 – rocznik 2005, godz. 10, Kompleks Boisk Piłkarskich im. Włodzimierza Smolarka w Uniejowie.

WILAMÓW, GM. UNIEJÓW

12-14 czerwca, Malowanie kwiatów na trasie procesji Bożego Ciała w Wilamowie.

SPYCIMIERZ, GM. UNIEJÓW

15 czerwca, Boże Ciało – kwietne dywany. W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwaną Bożym Ciałem, Parafianie w Spycimierzu, tradycyjnie już od wczesnych godzin porannych, układają na drodze wiodącej wokół miejscowości kwietne dywany. Prace nad dywanami rozpoczynają się od usypania czarną ziemią i piaskiem bazy pod pachnące kompozycje. Około południa przychodzą z płatkami kwiatowymi oraz liśćmi, by za ich pomocą uzupełnić kształty religijnych motywów, zaplanowanych i naszkicowanych już dużo wcześniej wzorów dywanów. W porze obiadowej, ok. godz. 13-tej, 2 kilometry trasy Bożego Ciała pokryte są już dywanem, po którym o godz. 17. przechodzi procesja eucharystyczna z pocztami sztandarowymi, asystą honorową, mieszkańcami i przybyłymi na uroczystość gośćmi. Zapraszamy na stronę Parafii w Spycimierzu, na której przeczytacie Państwo o tradycji Bożego Ciała w Spycimierzu: www.parafiaspycimierz.org.pl

ŁASK

9 czerwca, ŁDK zaprasza na koncert piosenek Marii Koterbskiej w wykonaniu Łódzkiego Teatru Piosenki, który odbędzie się o godz. 19 w sali widowiskowej Łaskiego Domu Kultury.

10 czerwca (sobota), w Szkole Podstawowej nr 1 w Łasku odbędzie się VIII Szkolny Piknik Rodzinny w godz. 9-14 oraz bieg „Cały Łask Biega z Jedynką”- start o godz. 9.30, na dystansie 1300 m. Na bieg zapisy przyjmowane są w sekretariacie szkoły lub w dniu zawodów w biurze biegu.

10 czerwca, Wojskowe Koło PTTK przy Klubie Garnizonowym 32 Bazy Lotniczej w Łasku zaprasza do udziału w I Łaskich Dniach Podróżnika im. Tomasza Dronki. Impreza składać się będzie z następujących rajdów: -rajd kajakowy -rajd rowerowy -rajd pieszy Udział w imprezie jest bezpłatny. Zapisów na poszczególne rajdy można dokonywać za pośrednictwem poczty e-mail ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) lub osobiście w Klubie Garnizonowym przy Placu Lotników Łaskich 1 (wtorek 16:00-18:00). Zgłoszenie musi zawierać: imię i nazwisko uczestnika, datę urodzenia, adres, telefon oraz email. W przypadku osoby małoletniej imię i nazwisko opiekuna. Uczestnicy imprezy będą objęci ubezpieczeniem NWW. Szczegóły wkrótce na plakacie, oraz w regulaminach poszczególnych rajdów, które pojawią się w najbliższym czasie na naszym profilu facebookowym.

11 czerwca, Kawiarnia Jagódka w Łasku- Kolumnie zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami na "Bajkową niedzielę" W programie śpiewanie, czytanie i zabawy z Akademią Smyka. Szczegóły na plakacie. Od godz. 11

13 czerwca, Łaskie Towarzystwo Kulturalne i Łaski Dom Kultury zapraszają na koncert zespołu FILIDS (we wtorek) o godz. 17 do sali widowiskowej Łaskiego domu Kultury. Koncert organizowany jest przez Łaskie Towarzystwo Kulturalne w ramach cyklu spotkań muzycznych noszących wspólną nazwę RÓŻNE BARWY MUZYKI, a dotowany jest z funduszy Gminy Łask.

KONOPNICA

11 czerwca, godz. 15., PIKNIK RODZINNY, teren Ośrodka Wypoczynkowego Zacisze.

KWIATKOWICE

9 czerwca, Powiat Łaski zaprasza do udział w II Turnieju Piłki Nożnej Samorządowców o Puchar Starosty Łaskiego. Turniej odbędzie się na obiekcie sportowym w Kwiatkowicach. Zbiórka uczestników o godzinie 11.30, rozpoczęcie rozgrywek przewidujemy na godzinę 12. Regulamin i zasady rozgrywek dostępne są na stronie internetowej www.lask.com.pl.

ZDUŃSKA WOLA

8 czerwca, godz. 9 - 14, Międzynarodowe Forum Gospodarcze On the way to new markets. W drodze na nowe rynki, Ratusz.

13 czerwca, godz 18, Koncert Krystyny Durys - szlagiery przedwojennego kina polskiego oraz ponadczasowe hity światowego jazzu. Koncert finansowany przez Budżet Obywatelski Miasta Zduńska Wola Darmowe bilety do odbioru w kasie Kina Ratusz.

SZADEK

11 czerwca, Festyn "Zdrowo jesz zdrowo żyjesz" w Szadku. Kolejna promocja polskiej wieprzowiny. Od godz. 14 na Targowisku Gminnym "Mój Rynek" w Szadku.

WKRÓTCE:
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/6821-na-dniach-zduskiej-woli-2017-zapiewaj-min-agnieszka-chyliska-kortez-dawid-kwiatkowski-justyna-steczkowska-czadoman

http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/6788-pierwsza-w-polsce-ogolnopolska-olimpiada-dziecicych-druyn-poarniczych

http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/6804-kate-ryan-enej-no-mercy-z-marty-cintronem-na-iii-krajowym-wicie-truskawki-w-buczku-

ReKs

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyCZYJAŚ TY

Dla mnie Polska to znaczy język
W którym mogłem mówić od dziecka
To nad Rynkiem krakowskim księżyc
To Gałczyński, Tuwim, Osiecka

Dla mnie Polska to bliscy ludzie
zieleń lasu i zagon żyta
widok z okna kiedy się budzę
dotyk zony kiedy zasypiam

Więc mnie nie ucz Polski kibolu
z ogoloną do skóry głową
twoja muza to disco polo
serce bije ci narodowo

Wytatuuj sobie na klacie
Że Araba tutaj nie trzeba
i codziennie odmawiaj pacierz
z białym orłem wzlatuj do nieba

Dla mnie Polska to zapach siana
pod obrusem gdy przyjdą święta
a nie bitwa pięknie przegrana
obowiązek żeby pamiętać

Bo ojczyzna to słowo skromne
które rzadko wymawiam szeptem
nie potrzebny mi żadem pomnik
nie zatwierdzi jej żaden dekret

Więc mnie nie ucz Polski kibolu
z ogoloną do skóry głową
twoja muza to disco polo
serce bije ci narodowo

Ja nie wsiądę do twojej łodzi
nie zanucę też twojej pieśni
bo o inną Polskę nam chodzi
mój rodaku od siedmiu boleści

Andrzej Sikorowski

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u