Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Lewy alkohol sprzedawano pod Sieradzem strumieniami. Blisko 3,5 tysiąca litrów zabezpieczyła policja

Lewy alkohol sprzedawano pod Sieradzem strumieniami. Blisko 3,5 tysiąca litrów zabezpieczyła policja

216-35309Sieradzcy funkcjonariusze zlikwidowali nielegalną linię produkcyjną alkoholu. Zabezpieczone 3.425 litrów alkoholu etylowego bez polskich znaków akcyzy. Działania przeprowadzone zostały wspólnie z sieradzkimi funkcjonariuszami służby Celno-Skarbowej. Straty na szkodę Skarbu Państwa wyniosły ponad 176. 000 zł. 42-letni mieszkaniec Łodzi został aresztowany na trzy miesiące.

 

W minionym tygodniu policjanci prewencji sieradzkiej komendy zostali skierowani na interwencję do jednej z miejscowości powiatu sieradzkiego. Na terenie posesji zastali siedzącego w samochodzie 42-letniego łodzianina. Funkcjonariusze skontrolowali pojazd. Znaleźli w nim kartony z plastikowymi butelkami, w których było łącznie 360 litrów alkoholu etylowego bez skarbowych znaków akcyzy. Do działań natychmiast włączyli się policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją, Wydziału Kryminalnego oraz sieradzcy funkcjonariusze służby Celno – Skarbowej. To dało służbom podstawy, aby dokładnie sprawdzić posesję. Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziło również przeszukanie kolejnego pojazdu, w którym znaleźli łącznie 900 litrów nielegalnego alkoholu. Idąc tym tropem, funkcjonariusze postanowili dokładnie sprawdzić budynki gospodarcze znajdujące się na tym terenie. W skontrolowanych pomieszczeniach mundurowi odkryli kompletną linię technologiczną do odkażania i rozlewania alkoholu, puste butelki oraz chemikalia wykorzystywane w procesie odkażania. W budynku funkcjonariusze zabezpieczyli również ponad 2100 litrów alkoholu na różnym etapie przetworzenia. 42-letni łodzianin został zatrzymany i przewieziony do sieradzkiej komendy, a następnie osadzony w policyjnym areszcie Mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa akcyzowego, nielegalnego odkażania alkoholu oraz sprowadzenia zagrożenia dla życia i zdrowia osób, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Sieradzu Sąd zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt. Śledztwo w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sieradzu prowadzą policjanci Wydziału z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją sieradzkiej komendy.

ReKs

Fot. http://lodzka.policja.gov.pl/ld/informacje/14749,Nielegalna-rozlewnia-alkoholu.html

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyW kwestii loda mama zdania nie zmieni...

Rzecz dzieje się w supermarkecie. Kilkuletni Jaś patrzy łakomym wzrokiem w lodówkę z lodami:
- Mamo, ja chcę loda?
- Nie!
- Mamooo! Ale ja bardzo chcę loda!!!
- Powiedziałam nie i już! - matka pozostaje nieugięta.
Oczy Jasia kierują się więc na ojca. A ten zbolałym głosem stwierdza:
- Jak mama mówi, że loda nie będzie, to uwierz mi, zdania nie zmieni...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u