Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Lewy alkohol sprzedawano pod Sieradzem strumieniami. Blisko 3,5 tysiąca litrów zabezpieczyła policja

Lewy alkohol sprzedawano pod Sieradzem strumieniami. Blisko 3,5 tysiąca litrów zabezpieczyła policja

216-35309Sieradzcy funkcjonariusze zlikwidowali nielegalną linię produkcyjną alkoholu. Zabezpieczone 3.425 litrów alkoholu etylowego bez polskich znaków akcyzy. Działania przeprowadzone zostały wspólnie z sieradzkimi funkcjonariuszami służby Celno-Skarbowej. Straty na szkodę Skarbu Państwa wyniosły ponad 176. 000 zł. 42-letni mieszkaniec Łodzi został aresztowany na trzy miesiące.

 

W minionym tygodniu policjanci prewencji sieradzkiej komendy zostali skierowani na interwencję do jednej z miejscowości powiatu sieradzkiego. Na terenie posesji zastali siedzącego w samochodzie 42-letniego łodzianina. Funkcjonariusze skontrolowali pojazd. Znaleźli w nim kartony z plastikowymi butelkami, w których było łącznie 360 litrów alkoholu etylowego bez skarbowych znaków akcyzy. Do działań natychmiast włączyli się policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją, Wydziału Kryminalnego oraz sieradzcy funkcjonariusze służby Celno – Skarbowej. To dało służbom podstawy, aby dokładnie sprawdzić posesję. Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziło również przeszukanie kolejnego pojazdu, w którym znaleźli łącznie 900 litrów nielegalnego alkoholu. Idąc tym tropem, funkcjonariusze postanowili dokładnie sprawdzić budynki gospodarcze znajdujące się na tym terenie. W skontrolowanych pomieszczeniach mundurowi odkryli kompletną linię technologiczną do odkażania i rozlewania alkoholu, puste butelki oraz chemikalia wykorzystywane w procesie odkażania. W budynku funkcjonariusze zabezpieczyli również ponad 2100 litrów alkoholu na różnym etapie przetworzenia. 42-letni łodzianin został zatrzymany i przewieziony do sieradzkiej komendy, a następnie osadzony w policyjnym areszcie Mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa akcyzowego, nielegalnego odkażania alkoholu oraz sprowadzenia zagrożenia dla życia i zdrowia osób, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Sieradzu Sąd zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt. Śledztwo w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sieradzu prowadzą policjanci Wydziału z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją sieradzkiej komendy.

ReKs

Fot. http://lodzka.policja.gov.pl/ld/informacje/14749,Nielegalna-rozlewnia-alkoholu.html

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJakoś to załatwimy...

Taksówkarz wiezie ładną kobietę. Kiedy dojechali na miejsce okazuje się, że ta nie ma pieniędzy na opłacenie kursu. Taksówkarz na to: - Niech się pani nie martwi, jakoś to załatwimy...

Po czym zawraca auto, jedzie za miasto na sporą, zieloną łączkę. Zatrzymuje się, otwiera bagażnik, wyciąga koc i kładzie na trawie.

- Ależ proszę pana, ja na pewno oddam panu pieniądze! Proszę nic mi nie robić, mam dzieci i męża, którego bardzo kocham... - mówi kobieta prawie płacząc.

- A ja mam czterdzieści królików, więc rwij trawę i nie dyskutuj! - odpowiada taksówkarz.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u