Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Miasteczko Złotnickiego po raz czwarty w Zduńskiej Woli

Miasteczko Złotnickiego po raz czwarty w Zduńskiej Woli

13445528_1028731467205294_5044928653969317650_nPo raz czwarty ulica Złotnickiego w Zduńskiej Woli zmieni się w miasteczko z przełomu XIX i XX w. W świat "Lalki" czy "Ziemi Obiecanej" zaprasza Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli i jego partnerzy. Goście będą mogli zobaczyć jak wówczas żyli i pracowali zduńskowolanie.

Będą m.in. krawiec, rękodzielnicy, kowal, fryzjer, praczka, tokarz, a nawet zdun. Pojawią się fotograf i kataryniarz. Nie zabraknie potraw, które jadali nasi przodkowie 200 lat temu. Będzie także ogródek jordanowski dla dzieci, bryczki i sporo innych atrakcji. Nie zabraknie artystów ze Szkoły Muzycznej i Liceum Plastycznego. Ci pierwsi będą pojawiać się z mini koncertami m.in. na muzealnym balkonie, a drudzy będą portretowali i tkali oraz uczyli garncarstwa. W muzealnej aptece specyfiki będzie przyrządzał aptekarz, a obok będzie działało krosno. Nie zabraknie wystawy przybliżającej dzieje zduńskowolskiego rzemiosła. Klimatu dopełnią stroje z tamtej epoki. Nie tylko do obejrzenia, ale i do przymierzenia i sfotografowania się w nich. Będzie też okolicznościowa gazeta i niespodzianki. "IV Miasteczko Złotnickiego" organizuje już w najbliższą niedzielę 18 czerwca od godz. 10 Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli, wspomagane przez Cech Rzemiosł Różnych, Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola, Liceum Plastyczne, Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia oraz ich gości i przyjaciół.

Wydarzenie uświetni występ Miejskiej Orkiestry Dętej oraz Kapeli Podwórkowej Webry. Od godz. 15 atrakcji nie zabraknie tego dnia na terenie PMOS przy ul. Dolnej. Tam zaprezentuje się zespół taneczny Arabesque Anety Barton, wstąpią podopieczni Powiatowego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji. A o godz. 18.30 rozpocznie się koncert "Od operetki do filmu" w wykonaniu zduńskowolanki Aleksandry Okrasy - Wachowskiej.

IV Miasteczko Złotnickiego poprzedzą w piątek i sobotę Dni Zduńskiej Woli. Przez dwa będzie można posłuchać znanych gwiazd. Na scenie wystąpią m.in. Armia, Agnieszka Chylińska, Kortez, Dawid Kwiatkowski i Justyna Steczkowska. W charytatywnym koncercie w filii karsznickiej Miejskiego Domu Kultury wystąpi Czadoman (więcej na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/6739-pod-patronatem-siewietv-czadoman-i-jurad-zagraj-w-zduskiej-woli-charytatywnie). Zduńska Wola będzie też gospodarzem finału Pucharu Narodów Strongman. W Zduńskiej Woli 17 czerwca od godz. 14 pojawią się przedstawiciele ośmiu krajów. Ich zmagania m.in. przeciąganie ciężarówek, przerzucanie ciężkich opon będzie można oglądać na placu Wolności, w okolicy Ratusza.

Więcej na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/6821-na-dniach-zduskiej-woli-2017-zapiewaj-min-agnieszka-chyliska-kortez-dawid-kwiatkowski-justyna-steczkowska-czadoman

ReKs

Podobne: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/4131-powrocili-jak-za-dawnych-lat-miasteczko-zotnickiego-w-zduskiej-woli-po-raz-drugi-fotorelacja

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJakoś to załatwimy...

Taksówkarz wiezie ładną kobietę. Kiedy dojechali na miejsce okazuje się, że ta nie ma pieniędzy na opłacenie kursu. Taksówkarz na to: - Niech się pani nie martwi, jakoś to załatwimy...

Po czym zawraca auto, jedzie za miasto na sporą, zieloną łączkę. Zatrzymuje się, otwiera bagażnik, wyciąga koc i kładzie na trawie.

- Ależ proszę pana, ja na pewno oddam panu pieniądze! Proszę nic mi nie robić, mam dzieci i męża, którego bardzo kocham... - mówi kobieta prawie płacząc.

- A ja mam czterdzieści królików, więc rwij trawę i nie dyskutuj! - odpowiada taksówkarz.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u