Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Niepełnosprawna spłonęła żywcem!

Niepełnosprawna spłonęła żywcem!

policja2Do koszmarnej tragedii doszło w Konopnicy. W pożarze domu zginęła 91-letnia, niepełnosprawna kobieta. Pożar wybuchł wczoraj około godziny 9 rano. Ogień zauważyła prawnuczka staruszki. Natychmiast wszczęła alarm powiadamiając pozostałych domowników. Pożar gasiły cztery jednostki straży pożarnej. Straty oszacowano wstępnie na ponad 10 tys zł.

 

Jak informuje Radio Ziemi Wieluńskiej, zanim przyjechała straż pożarna córka 91-latki próbowała ją ratować. Niestety, ogień już tak się rozprzestrzenił, że 66-letnia córka denatki nie mogła wejść do pomieszczenia. Kobieta uległa poparzeniu. O pożarze tak mówił w RZW bryg. Jacek Witkowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu:
- Trwa dochodzenie, analizowane są opinie biegłych. Prawdopodobnie nastąpiło zaprószenie ognia przez osobę nieustaloną. Uległy spaleniu dwa pokoje w budynku mieszkalnym, niemal doszczętnie, bo poodpadał tynk ze ścian i z sufitów, spłonęło też wyposażenie tych dwóch pokoi. W wyniku pożaru niegroźnym poparzeniom uległa córka kobiety, która próbowała ją ratować. Niestety, pożar był już w takiej fazie, że nie była w stanie wejść do tych pomieszczeń. Córka ma 66 lat i ma oparzenia dłoni i opalone włosy. Były w tym mieszkaniu prawnuczki, ale na szczęście nic im się nie stało. Policja prowadzi dochodzenie, sprawa jest dość skomplikowana. Kobieta nie była samotna. Na posesji znajdował się domek letniskowy, do którego na wakacje przyjechała rodzina staruszki. To, jak doszło do tragedii wyjaśni policja i prokuratura. Pożar gasiły 4 jednostki straży pożarnej, straty materialne wstępnie oszacowano na ponad 10 tys zł.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTrzeba ufać

Ostatnio żona mi zakomunikowała:
- Więcej to ty już z kumplami pić nie będziesz.
A ja patrzę na nią, uśmiecham się i myślę sobie:
- Tyle lat po ślubie a w niej wciąż tyle optymizmu

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u