Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Nie na takie emocje liczył myśliwy, który wypatrywał zwierzyny z ambony. Upolował... kłusowników!

Nie na takie emocje liczył myśliwy, który wypatrywał zwierzyny z ambony. Upolował... kłusowników!

259-3792313 lipca około godziny 20.15 w kompleksie leśnym a terenie gminy Złoczew myśliwy na ambonie szykował się do łowów! W pewnym momencie zauważył jadący pobliską drogą polną samochód marki renault scenic. Po kilku minutach powolnej jazdy auto się zatrzymało. Po chwili usłyszał on stłumiony strzał, po którym z samochodu na pole wyszły dwie osoby. Po kilku sekundach - co zauważył myśliwy z ambony - wróciły dźwigając sarnę.

 

Myśliwy postanowił sprawdzić zaistniałą sytuację. Podejrzewał nielegalne polowanie. Wsiadł w swój samochód i po kilku minutach zablokował drogę jadącemu scenikowi. Siedząca za kierownicą kobieta nawróciła i zaczęła uciekać. W trakcie ucieczki z renault w pole została wyrzucona sarna i broń. Goniący kłusowników myśliwy powiadomił o sytuacji dyżurnego oficera policji. Policjanci szybko ustalili właściciela pojazdu i adres zamieszkania, pod który policjanci pośpiesznie się udali. Na podwórku stał opisany scenik.

W trakcie jego przeszukania posesji funkcjonariusze znaleźli łuskę oraz worek ze śladami krwi. Następnie przeszukano zabudowania. W ich wyniku mundurowi natrafili na pięć baniaków o pojemności 5 litrów każdy. Wszystkie wypełnione były nielegalnym alkoholem. W kolejnym pomieszczeniu policjanci znaleźli trzy beczki wypełnione zacierem, a także aparaturę do jego wytwarzania. Mundurowi zabezpieczyli również porzuconą w trakcie ucieczki broń z lunetą optyczną oraz ustrzeloną sarnę. 42 – letnia właścicielka gospodarstwa oraz jej 29 – letni znajomy resztę nocy spędzili w policyjnym areszcie. Szybko też ustalono trzecią osobę, która brała udział w kłusowaniu. W kolejnych godzinach dzięki intensywnej pracy kryminalnych i śledczych ustalono osoby, które prawdopodobnie przerabiały i handlowały bronią. Z uwagi na bezpieczeństwo funkcjonariuszy przy zatrzymaniu dwóch mężczyzn skorzystano z pomocy Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego z KWP w Łodzi.

14 lipca dokonano zatrzymania obu mężczyzn w wieku 46 i 59 – lat. Obaj 15 lipca w Prokuraturze Rejonowej w Sieradzu usłyszeli zarzut wyrabiania i handlowania bronią palną oraz amunicją bez wymaganego pozwolenia. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Właścicielce broni grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

ReKs

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZaskakujące powitanie...

Mąż wraca do domu z pracy później niż zwykle.
Po cichu otwiera drzwi i wchodzi do sypialni.
Co widzi? Spod kołdry wystają cztery nogi zamiast dwóch.
Zdenerwowany bierze kij bejsbolowy zza drzwi i wali nim w kołdrę.
Po tak wyczerpującym zadaniu idzie do kuchni, żeby się czegoś napić.
Wchodzi, patrzy a tam siedzi jego żona i czyta gazetę i mówi:
- Cześć kochanie, przyjechali dziś Twoi rodzice i położyłam ich w naszej sypialni. Mam nadzieję, że już się przywitałeś...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u