Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 27 LIPCA

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 27 LIPCA

dni-dzialoszyna-2017Pierwszy miesiąc wakacji za nami. Przed nami raczej chłodny weekend, ale za to gorąco zapowiadający się w wydarzenia. W Działoszynie po raz 25. odbędą się Dni Działoszyna. Zagrają m.in. Perfect, Dżem, Strachy na Lachy czy After Party. W kolejarskiej dzielnicy Zduńskiej - Woli Karsznicach królować będą kwiaty. Gwiazdą Święta Kwiatów będzie grupa Video. Z kolei Kasa Kasowski będzie gwiazdą wydarzenia „Smaki LGD”. A to odbędzie się w niedzielę, 30 lipca na terenie GOSiR przy kąpielisku w Brzezinach. Przypominamy, że uniejowski Zamek i łaska Kolegiata po raz kolejny tego lata uraczą melomanów dawką wybornej muzyki. We wtorek 1 sierpnia w całym regionie odbywać się będą uroczystości upamiętniające 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Co poza tym będzie się działo? Gdzie warto się wybrać? O tym poniżej oraz szczegóły na plakatach.

 

SIERADZ

27 lipca. Kino Teatr, godz. 16:30 Gru,Dru i Minionki - 2D DUBBING - Animowany/Familijny - 90 minut; godz. 18:30 Gru,Dru i Minionki - 3D DUBBING - Animowany/Familijny - 90 minut. Szczegóły na: http://www.scksieradz.pl/node/1550

27-28 lipca. Poezja z Natury. Szczegóły na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7017-poezja-z-natury-przez-trzy-dni-w-sieradzu

30 lipca. Kino na leżakach. Godz. 21.30. Projekcja filmu "Słaba płeć?".

30 lipca . Muzeum Okręgowe w Sieradzu oraz Fundacja Wspierania Kultury Miasta Sieradza zapraszają niedziele do Sieradzkiego Parku Etnograficznego na Sieradzkie Spotkania z Kulturą Ludową. Podziwiać będzie można między innymi Zespół Śpiewaczy „Kaliny-Maliny” z Ralewic i Rzeczycy. Start godz. 15.00.

1 sierpnia. Teatr Miejski w Sieradzu. O godzinie 18 Sławomir Zygmunt zaśpiewa wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Koncert odbędzie się z okazji 73. rocznicy Powstania Warszawskiego. Artysta zaprezentuje utwory ze swojej najnowszej płyty.

3 sierpnia. Dyrektor Muzeum Okręgowego w Sieradzu, Jerzy Kowalski zaprasza na przyszły czwartek na prelekcję dr Ewy Mackiewicz - Jabłkowskiej i dr. Jana Jabłkowskiego zatytułowaną ,,Ziemianin Józef Jabłkowski - XIX wieczny wizjoner biznesu. Miejsce spotkania; Sala Kosmiczna, wejście od ul. Zamkowej 1. Początek spotkania godz.17.

DZIAŁOSZYN

28-29 lipca. XXV Dni Działoszyna. Gwiazdami będą m.in. zespoły PERFECT I DŻEM. Szczegóły na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7012-dni-dziaoszyna-ju-po-raz-25-zagra-min-perfect-i-dem

WIELUŃ

29 lipca. Kino na kocyku. O godzinie 21. projekcja w ramach cyklu „Kino na kocyku”. Tytuł wyświetlanego filmu jest zawsze niespodzianką. Ekran ustawiony zostanie w parku przed Wieluńskim Domem Kultury. Weźcie ze sobą kocyk, gorącą herbatę i miłe towarzystwo.

BRZEZINY

30 lipca. Wiceprezes Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Długosz Królewski” Karol Rajewski zaprasza na V edycję wydarzenia „Smaki LGD”. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 30 lipca b.r. na terenie GOSiR przy kąpielisku w Brzezinach. Początek o godzinie 14. W programie zaplanowano między innymi występy lokalnych kapel i zespołów, konkurs kulinarny dla kół gospodyń wiejskich, kulinarna rywalizacja o tytuł „MasterChefowej LGD”, pokaz kulinarny z udziałem Jana Kuronia oraz koncerty gwiazd K.A.S.Y. Kasowskiego i zespołu SKANER. Szczegóły na załączonym plakacie. Wstęp wolny. Gminę Błaszki reprezentować będzie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Żelisław. Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszego stoiska.

UNIEJÓW

29 lipca. Muzyka w Murach Zamku, Zamek w Uniejowie, godz. 17.

ŁASK

27 lipca, godz. 19, Kawiarnia ,,Jagódka'' Łask-Kolumna. Spotkanie z lokalnym, szalonym podróżnikiem - Tomkiem Walkiewiczem, który opowie o niesamowitej wyprawie do Azji.

29 lipca; od godz. 9, zapraszamy na kolejny wyścig Survival Wrak Race w Łasku pt. "Holliday Wrak". Ulica Warszawska 123.

30 lipca. Kolejne spotkanie w ramach cyklu koncertowego pod nazwą „Muzyka w XVI-wiecznej kolegiacie”. Godz. 19.

ZDUŃSKA WOLA

29 lipca, wystawa i Święto Kwiatów w Zduńskiej Woli-Karsznicach. Od godz. 8 targ kwiatowy. Do godz. 16. W godzinach 17 - 23, w związku z organizowaną imprezą plenerową Święto Kwiatów 2017 wyłączony zostanie z ruchu odcinek ul. Okrzei od skrzyżowania z ul. Partyzantów do krzyżowania z ul. Piłkarską . Od godz. 17 na scenie plenerowej zaplanowano występy na terenach przy ul. Leśmiana. O godz. 19 koncert Grażyna & Gino Band, a o godz. 20.30 koncert gwiazdy - zespołu Video.

31 lipca. Alternatywna Zduńska Wola w najbliższy poniedziałek o godz. 19 w sali kameralnej Ratusza. Tym razem wystąpią The Real McKenzies oraz jako support Topsy Turvy's.

1 sierpnia. Uroczystości z okazji 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Godz. 17, ul. Dąbrowskiego, kamienica obok dawnego "Eldomu".

SOKOLNIKI

29-30 LIPCA. DNI GMINY SOKOLNIKI. Szczegóły na plakacie.

ZAŁĘCZE WIELKIE

30 lipca. Część cyklu promującego projekt „Trasy Biegowe Województwa Łódzkiego”. Bazą biegu w Załęczu Wielkim jest ośrodek „Nadwarciański Gród”, w którym znajdują się start i meta. Trwają zapisy internetowe (na protimer.pl), zgłosić będzie się też można w dniu zawodów między 9.30 a 10.30. Początek rywalizacji o 11.00. Opłata to 10 zł przy zapisach internetowych oraz 20 zł osobiście. Na biegaczy czekają koszulka, napój i posiłek regeneracyjny.

WIERUSZÓW

30 lipca, kościół pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, ul. Kuźnicka, Wędrowny Festiwal KOLORY POLSKI. "Spojrzystość" czyli Leśmian na 25 głosów - premiera Festiwalu. Wystąpi Wielki Chór Młodej Chorei; Paweł Odorowicz - altówka, instrumenty elektroniczne; Maciej Staniecki - gitary, instrumenty elektroniczne; Tomasz Krzyżanowski - instrumenty perkusyjne, prowadzenie chóru. W programie koncertu cykl polifonicznych utworów skomponowanych do tekstów Bolesława Leśmiana, z elementami body percussion. Początek koncertu o godz. 19:

ReKs

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZaskakujące powitanie...

Mąż wraca do domu z pracy później niż zwykle.
Po cichu otwiera drzwi i wchodzi do sypialni.
Co widzi? Spod kołdry wystają cztery nogi zamiast dwóch.
Zdenerwowany bierze kij bejsbolowy zza drzwi i wali nim w kołdrę.
Po tak wyczerpującym zadaniu idzie do kuchni, żeby się czegoś napić.
Wchodzi, patrzy a tam siedzi jego żona i czyta gazetę i mówi:
- Cześć kochanie, przyjechali dziś Twoi rodzice i położyłam ich w naszej sypialni. Mam nadzieję, że już się przywitałeś...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u