Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Czy wychowanek wojsławickiego domu dziecka został pobity przez opiekunkę?

Czy wychowanek wojsławickiego domu dziecka został pobity przez opiekunkę?

51de727cef13f_osize200x140q70hfec7b2Jedna z opiekunek Domu Dziecka w Wojsławicach opublikowała na Facebooku zdjęcie pobitego chłopca. Rzekomo do pobicia 8-latka - podopiecznego tej placówki - doszło podczas kolonii w Łazach. Opiekunka opatrzyła zdjęcie wpisem, z którego wynika, że dziecko pobiła inna wychowawczyni, też pracownica Domu Dziecka w Wojsławicach.

 

Ponoć chłopiec "miał zostać uderzony w twarz, wrzucony pod prysznic, a następnie położony siłą do spania". Ten wpis, szeroko udostępniany przez innych internautów, uruchomił działania policji i prokuratury. Najpierw podjęto działania w prokuraturze w Koszalinie, a teraz w Zduńskiej Woli. Zduńskowolscy śledczy z urzędu wszczęli sprawę po tym wpisie. Pod kątem znęcania się nad dzieckiem. Czekają teraz na dokumenty zebrane przez kolegów śledczych z Koszalina. Motto Domu Dziecka im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Wojsławicach brzmi: "Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta". Cytat pochodzi z jednego z wystąpień Papieża Jana Pawła II...

W domu dziecka w najbliższych dniach ma się odbyć kontrola, zlecona przez Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli, któremu placówka podlega. Sprawą ma się także zająć Kuratorium Oświaty. Zduńskowolska prokuratura zabezpieczyła dokumentację z kolonii. Mają być także przesłuchane wszystkie dzieci, które uczestniczyły w koloniach. Przesłuchanie odbędzie się w obecności psychologa. Chodzi o to, aby sprawdzić, czy faktycznie doszło do pobicia chłopca przez wychowawczynię, czy też dziecko, co często się zdarza, konfabuluje, bądź też doznało urazów w zupełnie innych okolicznościach, np. podczas bójek z rówieśnikami. A chłopiec był znany już wcześniej jako agresywny i nadpobudliwy. Ponoć sprawiał wcześniej problemy wychowawcze. Dyrektorka Domu Dziecka w Wojsławicach, Monika Walczak, opublikowała na stronie placówki, którą kieruje od jej powstania w 2006 roku, oświadczenie w tej sprawie (http://www.domdziecka.wojslawice.eu/). Pracownica, choć na razie nie potwierdzono jej winy, bo postępowanie wyjaśniające przecież trwa, już została przez panią dyr. Walczak zwolniona. Oto tekst jej oświadczenia (zachowana pisownia oryginalna - przyp. siewie.tv):

"Szanowni Państwo, w związku z uzyskaną przeze mnie informacją o podejrzeniu uderzenia dziecka - wychowanka naszej placówki przez wychowawcę placówki podczas odbywania przez naszych wychowanków kolonii letnich w Łazach oświadczam, iż na terenie placówki stosowane są wyłącznie metody wychowawcze przewidziane prawem. Nadrzędnym dobrem jest dobro dziecka, tym samym Dyrektor placówki podejmuje wszystkie czynności w celu zapewnienia należytej opieki dzieciom, a przede wszystkim nie dopuszcza, aby wobec dzieci była stosowana jakakolwiek przemoc fizyczna czy psychiczna.
W związku z tym, Dyrektor Domu Dziecka niezwłocznie podjęła decyzję o natychmiastowym odsunięciu wychowawcy, który był opiekunem na koloniach od zajęć z dziećmi a w następstwie o jego zwolnieniu. Ponadto, wychowankowie Domu Dziecka zostali objęci pomocą psychologów. W chwili obecnej prowadzone jest postępowanie wyjaśniające na terenie placówki, a także przed organami ścigania. Podkreślenia wymaga, że w Domu Dziecka w Wojsławicach nie ma miejsca na stosowanie przemocy przez opiekunów. Jednocześnie zapewniamy o pełnej otwartości oraz woli szczegółowego wyjaśnienia sprawy."

Prokuratura Rejonowa w Zduńskiej Woli, jak informuje prokurator Tomasz Sukiennik, zajmie się też równolegle zawiadomieniem o pomówieniu opiekunki rzekomo pobitego dziecka przez środki masowego przekazu. Zatem sprawa z Łazów przebiegać będzie co najmniej w dwóch kierunkach. Nieoficjalnie siewie.tv dowiedziało się, że zwolniona wychowawczyni zamierza dochodzić swoich praw przed Sądem Pracy oraz wobec dyrekcji Domu Ddziecka w Wojsławicach - przed Sądem Cywilnym.

ReKs

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyAnegdota teatralna o polskiej polityce

W jednym z warszawskich teatrów na próbie Kalina Jędrusik zapaliła papierosa. Na scenie nie wolno palić papierosów, więc szybko podszedł do nie strażak i powiedział: - Proszę zgasić papierosa, bo tu nie wolno palić!. A Jędrusik, jako Jędrusik, z wdziękiem odparła: - Odpier... się, strażaku! Ten oniemiał, strasznie się zamyślił, poszedł za kulisy i tam trwał jakiś czas. Potem nabrał powietrza, wrócił na scenę, ale tam już nie było Kaliny Jędrusik tylko Barbara Rylska. Jednak strażak tego nie zauważył, bo oczy zaszły mu bielmem z wściekłości. Krzyknął do Rylskiej: - Ja też potrafię przeklinać, ty ku...o stara! Kompletnie zdumiona pani Basia pobiegła do Edwarda Dziewońskiego, który był reżyserem spektaklu, i powiedziała mu, że strażak zwariował, bo ją zwyzywał bez żadnego powodu. Dziewoński strasznie się zezłościł, poszedł do strażaka i powiedział: - A pan jest c...j! Przy czym strażak na posterunku też już był inny. Więc tak wygląda życie polityczne w naszym kraju... Tę anegdotę opowiadał wielki polski aktor, Gustaw Holoubek.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u