Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Osjaków wzbogaci bazę dla turystów!

Osjaków wzbogaci bazę dla turystów!

W Osjakowie nad Warta powstanie w przyszlym roku miedzy innymi altana dla turystow! Gmina otrzymala na ten cel ponad 1,2 mln zł. To kolejny element infrastruktury turystycznej nieopodal rzeki Warty.

Teren przy Gminnym Ośrodku Kultury zmienia się. Po zagospodarowaniu może stać się atrakcyjnym miejscem wypoczynku. O tym, z czego turysci będa mogli skorzystać, mówi Radiu Ziemi Wielunskiej wójt gminy Osjaków, Jarosław Trojan: - Będzie mógł się zwyczajnie wykąpać, czyli taka w pełni profesjonalna baza turystyczna. Każdy, kto kiedyś płynął kajakiem wie, że czasami jesteśmy zmoczeni, bo gdzieś się zdarzyła jakaś przygoda, troszeczkę zmęczeni, więc to zaplecze, łazienki, dwie szatnie dla pań i dla panów, jak najbardziej dobrze się wpiszą. Natomiast w przypadku osób, które stąd będą startowały na spływ kajakowy, mamy szatnie, gdzie będzie można swoje rzeczy bezpiecznie zamknąć w szafce i bez obaw popłynąć np. do Konopnicy i z powrotem przyjechać po swoje rzeczy. Będzie też miejsce do przygotowania posiłków, bo wiem, z doświadczenia, jak tutaj obserwuję, że wiele spływów jest kilkudniowych, były i takie w przeszłości, które płynęły do Berlina, więc taka baza, gdzie będą mogli przypłynąć, wykąpać się, zrobić posiłek, rozstawić namiot, bo teren jest oświetlony, to przyszłość, którą chcemy dać turystom i mam nadzieję, że oni będą chcieli z tego skorzystać.

Baza turystyczna powstaje dla czterech szlaków: kajakowego, konnego, rowerowego i bursztynowego. Działania wpisują się w strategię Województwa Łódzkiego – zagospodarowania turystycznego rzeki Warty.

(opr. aga)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZmyślna blondynka

Wśród gazetowych ogłoszeń, w dziale praca ukazał anons, że policja poszukuje ludzi do pracy.
Zgłosiły się trzy blondynki. Stanowisko było jedno, więc postanowiono więc wybrać w drodze małego testu kobietę najinteligentniejszą.
- Proszę bardzo, tu mamy dla pani zdjęcie z profilu tego osobnika. Proszę powiedzieć nam jak najwięcej o nim. Co się pani nasuwa, jakieś spostrzeżenia?
- Jezu! On ma tylko jedno ucho!
Kandydatce podziękowano. Druga otrzymała takie samo polecenie.
Odpowiedź też była taka sama: Jezu! On ma tylko jedno ucho!
Poproszono zatem trzecią kandydatkę.
Proszę bardzo, tu mamy dla pani zdjęcie z profilu pewnego osobnika. Proszę powiedzieć nam o nim jak najwięcej. Co pani może powiedzieć o tej osobie na podstawie zdjęcia.
- Ten człowiek nosi szkła kontaktowe. Policjanci z komisji spojrzeli na panią zadziwieni. Sprawdzono w dokumentach: rzeczywiście mężczyzna nosi szkła kontaktowe!.
- No wspaniale! Gratulujemy! Jest pani przyjęta. Ale proszę powiedzieć, jak pani to wydedukowała?
- To proste. Ten człowiek nosi szkła kontaktowe, bo nie może nosić okularów.
- Dlaczego?
- No jak to dlaczego? Przecież on ma tylko jedno ucho!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u