Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Osjaków wzbogaci bazę dla turystów!

Osjaków wzbogaci bazę dla turystów!

W Osjakowie nad Warta powstanie w przyszlym roku miedzy innymi altana dla turystow! Gmina otrzymala na ten cel ponad 1,2 mln zł. To kolejny element infrastruktury turystycznej nieopodal rzeki Warty.

Teren przy Gminnym Ośrodku Kultury zmienia się. Po zagospodarowaniu może stać się atrakcyjnym miejscem wypoczynku. O tym, z czego turysci będa mogli skorzystać, mówi Radiu Ziemi Wielunskiej wójt gminy Osjaków, Jarosław Trojan: - Będzie mógł się zwyczajnie wykąpać, czyli taka w pełni profesjonalna baza turystyczna. Każdy, kto kiedyś płynął kajakiem wie, że czasami jesteśmy zmoczeni, bo gdzieś się zdarzyła jakaś przygoda, troszeczkę zmęczeni, więc to zaplecze, łazienki, dwie szatnie dla pań i dla panów, jak najbardziej dobrze się wpiszą. Natomiast w przypadku osób, które stąd będą startowały na spływ kajakowy, mamy szatnie, gdzie będzie można swoje rzeczy bezpiecznie zamknąć w szafce i bez obaw popłynąć np. do Konopnicy i z powrotem przyjechać po swoje rzeczy. Będzie też miejsce do przygotowania posiłków, bo wiem, z doświadczenia, jak tutaj obserwuję, że wiele spływów jest kilkudniowych, były i takie w przeszłości, które płynęły do Berlina, więc taka baza, gdzie będą mogli przypłynąć, wykąpać się, zrobić posiłek, rozstawić namiot, bo teren jest oświetlony, to przyszłość, którą chcemy dać turystom i mam nadzieję, że oni będą chcieli z tego skorzystać.

Baza turystyczna powstaje dla czterech szlaków: kajakowego, konnego, rowerowego i bursztynowego. Działania wpisują się w strategię Województwa Łódzkiego – zagospodarowania turystycznego rzeki Warty.

(opr. aga)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyAnegdota teatralna o polskiej polityce

W jednym z warszawskich teatrów na próbie Kalina Jędrusik zapaliła papierosa. Na scenie nie wolno palić papierosów, więc szybko podszedł do nie strażak i powiedział: - Proszę zgasić papierosa, bo tu nie wolno palić!. A Jędrusik, jako Jędrusik, z wdziękiem odparła: - Odpier... się, strażaku! Ten oniemiał, strasznie się zamyślił, poszedł za kulisy i tam trwał jakiś czas. Potem nabrał powietrza, wrócił na scenę, ale tam już nie było Kaliny Jędrusik tylko Barbara Rylska. Jednak strażak tego nie zauważył, bo oczy zaszły mu bielmem z wściekłości. Krzyknął do Rylskiej: - Ja też potrafię przeklinać, ty ku...o stara! Kompletnie zdumiona pani Basia pobiegła do Edwarda Dziewońskiego, który był reżyserem spektaklu, i powiedziała mu, że strażak zwariował, bo ją zwyzywał bez żadnego powodu. Dziewoński strasznie się zezłościł, poszedł do strażaka i powiedział: - A pan jest c...j! Przy czym strażak na posterunku też już był inny. Więc tak wygląda życie polityczne w naszym kraju... Tę anegdotę opowiadał wielki polski aktor, Gustaw Holoubek.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u