Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Nowa komenda policji w Poddębicach

Nowa komenda policji w Poddębicach

W Poddębicach uroczystości obchodzono powiatowe Święto Policji, a powod ku temu byl szczegolny; oddanie nowej siedziby komendy. Gospodarzem uroczystości był Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński oraz poddębicki komendant powiatowy insp. Krzysztof Kotkowski. Wśród licznych gości znaleźli się między innymi poseł na Sejm RP Piotr Polak i Wojewoda Łódzki – Zbigniew Rau.

Kierownictwo Komendy Głównej Policji reprezentował Dyrektor Biura Prewencji insp. Dariusz Minkiewicz. Na uroczystościach nie mogło również zabraknąć przedstawicieli władz samorządowych, instytucji, stowarzyszeń oraz duchowieństwa. Byli także komendanci miejscy i powiatowi łódzkiego garnizonu policji oraz przedstawiciele innych służb mundurowych. Podczas uroczystości Srebrnym Medalem za Zasługi dla Policji odznaczono mł.insp. Jarosława Zielińskiego - I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Poddębicach. Ponadto wręczono akty mianowania na wyższe stopnie policyjne funkcjonariuszom miejscowej komendy. Nie zabrakło również życzeń ze strony zaproszonych gości jak i kierownictwa policji. Podczas uroczystości nastąpiło poświęcenie nowego radiowozu skoda yeti, który będzie służył poddębickim policjantom.

Po uroczystym apelu Komendant Wojewódzki insp. Andrzej Łapiński oraz komendant powiatowy insp. Krzysztof Kotkowski odebrali z rąk wykonawcy symboliczne klucze. Powierzchnia użytkowa całego budynku wynosi ponad 2 160 m kw. Budynek zaprojektowano w kształcie litery C. Jest to obiekt trzykondygnacyjny, podpiwniczony, w którym przewidziano miejsca pracy dla 88 osób. W piwnicy zlokalizowano magazyny, podręczne składnice akt, szatnie dla pracowników komendy, warsztat konserwatora, pokój sprzątaczek, palarnię, węzeł cieplny, wentylatornię, pomieszczenie na akumulatory, zaplecza sanitarne, salę ćwiczeń wraz z pomieszczeniami towarzyszącymi oraz zespół strzelnicy.

Główne wejście znajduje się od strony ul. Myśliwskiej. W strefie ogólnodostępnej zaprojektowano 10 miejsc parkingowych w tym 2 miejsca dla osób niepełnosprawnych. W strefie ograniczonego dostępu przewidziano 50 miejsc parkingowych wraz z garażami oraz wiatę na łódź. Łączny koszt budowy komendy wraz z dotychczasowym wyposażeniem wyniósł ponad 14 300 000 złotych. Poddębiccy policjanci i pracownicy policji dysponują teraz siedzibą, gdzie pomieszczenia zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt, meble a także zaplecze socjalne gwarantujące komfort służby oraz odpowiednią obsługę mieszkańców.

Równolegle do wspomnianych uroczystości odbył się piknik profilaktyczny dla mieszkańców oraz osób odwiedzających powiat poddębicki. Podczas imprezy nastąpiła prezentacja sprzętu policyjnego. Przeprowadzono również wiele konkursów z nagrodami w zakresie bezpieczeństwa nad woda i w ruchu drogowym. Wśród wystawianego sprzętu pojawiły się policyjne więźniarki, radiowóz ruchu drogowego, armatka wodna, policyjne motocykle i rowery. Uczestnicy mogli wziąć udział w konkursach wiedzy o bezpieczeństwie w ramach programu zainicjowanego przez Mariusza Błaszczaka Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci Mnie Bezpieczeństwo… nad wodą”, a także „Znajdź swojego dzielnicowego z wykorzystaniem aplikacji „Moja komenda”.

Podczas pikniku można było obejrzeć robota pirotechnicznego będącego na wyposażeniu policyjnych antyterrorystów, a także dowiedzieć się o procedurach i warunkach przyjęć do policji. Wydział Kadr i Szkolenia KWP w Łodzi informował potencjalnych kandydatów do służby o sposobie rekrutacji i potrzebnej dokumentacji. opr. Jack

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyAnegdota teatralna o polskiej polityce

W jednym z warszawskich teatrów na próbie Kalina Jędrusik zapaliła papierosa. Na scenie nie wolno palić papierosów, więc szybko podszedł do nie strażak i powiedział: - Proszę zgasić papierosa, bo tu nie wolno palić!. A Jędrusik, jako Jędrusik, z wdziękiem odparła: - Odpier... się, strażaku! Ten oniemiał, strasznie się zamyślił, poszedł za kulisy i tam trwał jakiś czas. Potem nabrał powietrza, wrócił na scenę, ale tam już nie było Kaliny Jędrusik tylko Barbara Rylska. Jednak strażak tego nie zauważył, bo oczy zaszły mu bielmem z wściekłości. Krzyknął do Rylskiej: - Ja też potrafię przeklinać, ty ku...o stara! Kompletnie zdumiona pani Basia pobiegła do Edwarda Dziewońskiego, który był reżyserem spektaklu, i powiedziała mu, że strażak zwariował, bo ją zwyzywał bez żadnego powodu. Dziewoński strasznie się zezłościł, poszedł do strażaka i powiedział: - A pan jest c...j! Przy czym strażak na posterunku też już był inny. Więc tak wygląda życie polityczne w naszym kraju... Tę anegdotę opowiadał wielki polski aktor, Gustaw Holoubek.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u