Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W REGIONIE OD 10 SIERPNIA

CO, GDZIE, KIEDY W REGIONIE OD 10 SIERPNIA

20479557_1643811172330763_3589302209802632079_nPogoda dopisuje. W regionie sieradzkim zaplanowano wiele ciekawych imprez plenerowych, wiec powinny byc udane. W Zduńskiej Woli odbędą się Dni Powiatowe, których gwiazdą będzie zespół Feel. Zbliżają się 9. urodziny Zoo Safari w Borysewie. Z tej okazji zaproszenie na festyn oraz zorganizowany po raz pierwszy Dzien Zdrowej Wołowiny Ziemi Łódzkiej. W Uniejowie trwać będzie VIII Indiańskie Lato – Święto Alei im. Sat-Okha. Do Sieradza dotrze Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej Kolory Polski, odbędą się też spotkania z kulturą ludową. Co poza tym będzie się działo? Gdzie warto się wybrać?

SIERADZ

10 sierpnia. Muzeum Okręgowe w Sieradzu. Otwarcie wystawy i pokaz fotografii. Pierwsze z wydarzeń to „Stanisław Sojczyński „Warszyc” i Konspiracyjne Wojsko Polskie”. Otwarcie o godz. 13. Wystawa zorganizowana przez Oddział IPN w Łodzi. Miejsce ekspozycji: Rynek 1. Pokaz „Piękniejący Sieradz z lotu ptaka”, który przedstawią st. kpr. Przemysław Okoń, Tomasz Oszczęda i Ryszard Sierociński, rozpocznie się natomiast o godz. 17. Miejsce spotkania: ul. Zamkowa 1 (Sala Kosmiczna).

12 sierpnia. Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej Kolory Polski, Sieradz, Wzgórze Zamkowe . CARRANTUOHILL & TANIEC . Godz. 18. W programie koncertu: „No_1”, "Hornpipes & Reel", "Uważnie Panowie", "Destitution", "Severine", "Raglan Road", "Slip Jig & Reel", "Ragle Tagle Gipsy", "Go jiglia", "Cavan Pathoes", "Go reelia", "Mackie`s Reel", "Tennessy Walz", "If I should Fall from Grace with God".

13 sierpnia. Spotkania z Kulturą Ludową, Sieradzki Park Etnograficzny. Wystąpią zespoły: "Trębaczewianie", "Ziemia Sieradzka" oraz pary taneczne ze Szkoły Tańca Katarzyny Kałuziak. Początek o godz. 15:00. Do udziału w wydarzeniu zapraszają Fundacja Wspierania Kultury Miasta Sieradza oraz Muzeum Okręgowe w Sieradzu.

14 sierpnia. Obchody Święta Wojska Polskiego, Muzeum Okręgowe w Sieradzu. Cykl wykładów poświęconych historii oręża polskiego na ziemi sieradzkiej (sala kosmiczna). Będzie też można obejrzeć prezentację sprzętu łączności w sali im. płk W. Hammera. Muzeum zaprasza w godz. 17-19.

15 sierpnia. Obchody Święta Wojska Polskiego, plac przy pomniku J. Piłsudskiego . W programie uroczystości: msza św. w kościele garnizonowym przy ul. Kościuszki (godz.11), oficjalne obchody na placu przy pomniku marsz. J. Piłsudskiego (godz.11.55), festyn przed Urzędem Miasta Sieradza (godz.13-16) .

KLONOWA

15 sierpnia. XIV KLONOWE ŚWIĘTO. Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Klonowa oraz Urząd Gminy zapraszają na festyn dożynkowy pod hasłem "Na zdrowie". Poza częścią artystyczną i licznymi występami zespołów muzycznych nie zabraknie też elementów edukacyjnych. Będzie można na przykład posłuchać prelekcji dietetyka na temat odżywiania oraz aktywności ruchowej osób w wieku 50+. Rozpoczęcie festynu o godz. 15 na placu strażackim w Klonowej.

ŁASK

11 sierpnia. „Muzyka w XVI-wiecznej kolegiacie”. Koncert rozpocznie się o godz. 19.

13 sierpnia. Zaproszenie do Kawiarni ,,Jagódka'' w Kolumnie. Wspólnie z 39. Drużyną Harcerską - Młode Wilki im. rotmistrza Witolda Pileckiego, ,,Jaodka'' ma zaszczyt zaprosić wszystkie dzieci na WSPÓLNE budowanie szałasu. Najbliższy piątek, 11 sierpnia od godz. 17.

DOLINA OBJAWIENIA W GM. PĄTNÓW

15 sierpnia. Proboszcz parafii w Dzietrznikach i Gminny Związek Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Pątnowie zapraszają do miejscowości Kałuże, a dokładnie do Doliny Objawienia, znajdującej się w dzietrznickim lesie. Zapraszaja na uroczystą mszę. Nabożeństwo przygotowane z okazji jubileuszu 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej w Częstochowie i 100-lecia objawień w Fatimie będzie celebrował biskup, Andrzej Przybylski. Na zakończenie uroczystości wystąpi chór Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu z Wielunia. Początek mszy o godz. 16.

KONOPNICA

14 sierpnia. Jubileusz 30-lecia zespołu ,,Nadwarcianki'' to niewątpliwie wielkie święto nie tylko śpiewaków, którzy są członkami zespołu, ale i całej społeczności gminy Konopnica, ponieważ od dziesięcioleci zespół ten jest wizytówką artystyczną wielunskiego. Uroczystość, mająca formę festynu, odbędzie się w poniedziałek w Parku Starowiejskim w Konopnicy. Oprócz jubilatów na scenie zaprezentują się również zespoły i grupy taneczne z Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Konopnicy, Kapela Podwórkowa z Brzeźnia. Będą również stoiska z rękodziełem artystycznym, warsztaty dla dzieci i młodzieży, atrakcje dla najmłodszych i gastronomia. Początek imprezy o godz. 17.

WIELUŃ

11 sierpnia. Kino na kocyku. Godz. 21. Tytuł filmu ma być niespodzianką dla widzów.

UNIEJÓW

12-13 sierpnia VIII Indiańskie Lato – Święto Alei im. Sat-Okha. Zapraszamy na Indiańskie Lato w Uniejowie – w programie m.in.:
– wioska indiańska
– pokazy tańców Pow Wow
– konkursy z udziałem publiczności
– gry i zabawy indiańskie dla dzieci
– jarmark rękodzieła indiańskiego
– pokaz indiańskiej gry lacrosse
Koncerty muzyki andyjskiej i meksykańskiej

13 sierpnia. W Ostrowsku XVI Piknik Sołtysów Gminy Uniejów. Integracyjne spotkanie sołectw z terenu gminy Uniejów jest okazją do wspólnej zabawy i serdecznej rywalizacji w przeróżnych konkurencjach. Między konkurencjami odbywają się występy miejscowych kapel i innych zespołów artystycznych. Zaczynamy o godz. 15.

13 sierpnia. Tradycją stało się, iż w samym środku długiego, sierpniowego weekendu w uniejowskiej Kolegiacie odbywa się kameralny koncert organowy. To prawdziwa uczta dla koneserów muzyki klasycznej. Na zbliżające się wydarzenie, które już po raz jedenasty wypełni mury Kolegiaty zapraszają Parafia Rzymskokatolicka w Uniejowie oraz Towarzystwo Przyjaciół Uniejowa. Koncert odbędzie się w niedzielę o godzinie 18. W programie XI Koncertu Organowo – Kameralnego znajdą się interpretacje utworów J.S. Bacha, W.A. Mozarta, J. Pechelbela, A.G. Rittera, J.M. Leclaira oraz C.P.E. Bacha, w wykonaniu trójki studentów Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

ZDUŃSKA WOLA

12 sierpnia. Zduńskowolskie Nocne Kino Plenerowe. Godz. 21, plac przy Ratuszu. Koncert z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu Witold Janiak Trio, do filmu "Symfonia zmysłów" (1927), reż Clarence Brown, obsada: Greta Garbo, John Gilbert.

14 sierpnia przypada 76. rocznica męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbe. Parafia św. Maksymiliana obchodzi w tym dniu uroczystość odpustową. Uroczysta msza święta odpustowa będzie sprawowana o godz. 18.

15 sierpnia, uroczystość odpustową przeżywać będzie parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msza święta będzie sprawowana według porządku niedzielnego. Zapraszamy na uroczystą sumę o godz. 12. Do udziału w uroczystości zapraszamy asystę w uroczystych strojach, Rycerzy Kolumba, a także grupy parafialne opiekujące się chorągwiami procesyjnymi. Przynosimy w tym dniu do poświęcenia kwiaty i zioła.

15 sierpnia. Tegoroczne Dni ku czci św. Maksymiliana to także Piknik Maksymilianowski, który rozpocznie się od godz. 15 na terenie Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego W jego ramach będzie możliwość nie tylko posłuchania dobrej muzyki, ale i wykonanie bezpłatnych badań profilaktycznych. Prowadzona będzie również rejestracja dawców szpiku. Więcej na: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7060-feel-iwona-pavlovi-rafa-krolikowski-przed-nami-piknik-maksymilianowski-i-18-wystawa-rolno-przemysowa-w-zduskiej-woli

BORYSEW

12-15 sierpnia. IX urodziny ZOO Safari. Towarzyszyć im będzie festyn z okazji zorganizowanego po raz pierwszy Dnia Zdrowej Wołowiny Ziemi Łódzkiej. Szczegóły na: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7074-9-urodziny-zoo-safari-borysew-z-atrakcjami

WIDAWA

16 sierpnia. Tradycyjny odpust Swietego Rocha na tamtejszym cmentarzu i w jego okolicach. Msza odpustowa o godz.11 Zas Stowarzyszenie "IKAR" zaprasza 15 i 16 bm. na wystawę pt "Historia Parafii na Fotografii". Wystawa będzie miała miejsce w kościele pw św. Maricna w godzinach 13 - 17. Ekspozycja zrealizowana wg. projektu "Widawa górą - historią i kulturą", współfinansowanego przez Gminę Widawa.

Jack

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJakoś to załatwimy...

Taksówkarz wiezie ładną kobietę. Kiedy dojechali na miejsce okazuje się, że ta nie ma pieniędzy na opłacenie kursu. Taksówkarz na to: - Niech się pani nie martwi, jakoś to załatwimy...

Po czym zawraca auto, jedzie za miasto na sporą, zieloną łączkę. Zatrzymuje się, otwiera bagażnik, wyciąga koc i kładzie na trawie.

- Ależ proszę pana, ja na pewno oddam panu pieniądze! Proszę nic mi nie robić, mam dzieci i męża, którego bardzo kocham... - mówi kobieta prawie płacząc.

- A ja mam czterdzieści królików, więc rwij trawę i nie dyskutuj! - odpowiada taksówkarz.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u