Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Co, gdzie, kiedy w Sieradzkiem od 17 sierpnia

Co, gdzie, kiedy w Sieradzkiem od 17 sierpnia

kino_na_lezakach_3Panie i Panowie, zbliża się piątek, po nim zaś nastanie... zapiątek, czyli zwyczajnie mówiąc weekend! Polecamy więc Waszej uwadze jej wysokość kulturę. Poniżej znajdziecie garść propozycji kulturalno-rozrywkowych. To informacja o tym, co będzie się działo czasie kilku najbliższych dni w naszym regionie.

 

SIERADZ

17 sierpnia -czwartek. Spotkanie z Joanna Sobolewską-Pyz - przewodniczącą Stowarzyszenia Dzieci Holocaustu W Polsce i Anną Kołacińską-Gałązką - autorką opracowania Nie mogliśmy pojąć dlaczego... Losy i przeżycia dzieci Holocaustu. Godzina 17., Muzeum Okręgowe w Sieradzu (Sala Kosmiczna).

19 sierpnia - sobota. KINO NA LEŻAKACH, projekcja filmu Za jakie grzechy dobry Boże?. Godzina 21., Rynek.

19 sierpnia. Zespół Pałacowo-Parkowy w Małkowie. Piknik historyczny "Średniowiecze na ziemi sieradzkiej". Pierwsza edycja pikniku historycznego, ma przybliżyć przeszłość ziemi sieradzkiej poprzez zaprezentowanie jej dorobku kulturowego, związanego ze średniowieczem (godz. 13-17). O godzinie 18. rozpocznie się druga część naukowa w formie otwartych wykładów, dla których punktem wyjścia w kontekście średniowiecza jest Małków i okolica. Zespół Pałacowo-Parkowy w Małkowie.

23 sierpnia - środa. Projekcja filmu fabularnego Sportowiec mimo woli w reżyserii Mieczysława Krawicza. Zabawne sytuacje w czarno-białych kolorach, bowiem film zrealizowano w 20-leciu międzywojennym. W roli głównej Adolf Dymsza!. Godzina 17., Powiatowa Biblioteka Publiczna.

GOSZCZANÓW

20 sierpnia - niedziela. Dożynki gminne. Obrzędową część uroczystości przewidziano na godzinę 15 (plac przy Gminnym Ośrodku Kultury). W części artystycznej m.in. występ Andrzeja Rosiewicza z tancerkami oraz koncert zespołu Maraqja. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Fajters (godz. 20.30).

TUBĄDZIN

20 sierpnia - niedziela. "Folklor muzyki ludowej kultem tradycji regionu". W programie m.in. konkurs na najlepszy zespół, zabawy i animacje dla najmłodszych oraz prezentacja potraw regionalnych, przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich. Godzina 20., Park przy Muzeum Walewskich.

ŁASK

19-20 sierpnia - sobota i niedziela. Hell Race Rajd. Trasa rajdu przebiega z Łasku do Babich, obok Rzgowa. Po zapisaniu i potwierdzeniu danych w biurze rajdu, każdy uczestnik otrzyma Road Booka i zestaw startowy: koszulki, naklejki, smyczki i numery boczne. Odprawa zawodników odbędzie się o godzinie 9. Na Road Booku odbędzie się również gra terenowa. Nocowanie i ognisko na torze w Babichach. 20 sierpnia na uczestników będzie czekać ostatnie wyzwania terenowe - przejazd kolumna pod urząd miasta Rzgowa, gdzie spotka się z uczestnikami burmistrz Mateusz Kamiński i wspólnie z organizatorami wręczy nagrody. Szczegóły dotyczące wydarzenia, a przede wszystkim wpisowego: https://www.facebook.com/events/185857245234955/

WIELUŃ

18 sierpnia - piątek. Godz. 11. „Biblioteka Pana Kleksa” - to hasło piątkowych warsztatów literacko-plastycznych w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu. Placówka na chwilę zamieni się w Akademię Pana Kleksa, dzieci będą uczestniczyć w grach i różnych zabawach literackich. Przygotowano mnóstwo niespodzianek. 20 sierpnia - niedziela. Dożynki Gminy Wieluń w Masłowicach. Uroczystość rozpocznie się o godz. 14. nabożeństwem w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Masłowicach. Ponadto koncert zespołów: Czeremcha,Tadeusza nic nie rusza, Loka oraz występ kabaretu Rak. Będzie zatem tradycyjnie i nowocześnie. Szczegóły na plakacie. WIDAWA

19 sierpnia - sobota. II TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ SOŁECTW O PUCHAR WÓJTA GMINY

Rozpoczęcie turnieju o godz. 19.

20 sierpnia - niedziela. Wójt Gminy Widawa oraz Proboszcz Parafii Widawa zapraszają na Dożynki Archidiecezjalno-Gminne. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Szczegóły na plakacie.

WIERUSZÓW

19-20 sierpnia - sobota i niedziela). 23. Dni Wieruszowa, Stadion GOSiT. W programie oprócz wydarzeń towarzyszących, m.in. warsztatów, targów, gier, zabaw i pokazów wystąpią:

Sobota 19.08:
17:00 - Stowarzyszenie Integracyjne "Klub Otwartych Serc"
18:00 - Orkiestra Dęta OSP Wieruszów
18:30 - Zespół The Gentlemen
19:30 - Alberto Amati - Koncert Italo Disco
21:00 - Sławomir
22:30 - Chwytak & DJ Wiktor - gwiazda YouTube
23:30 - 2:30 - Laser Disco

Niedziela 20.08:
15:00 - Bieg charytatywny
17:00 - Turniej rodzinny
18:00 - Armwrestling - zawody w siłowaniu na rękę
19:00 - Zespół Vermis - laureat Spontanicznego Przeglądu Muzycznego
19:45 - Zespół ANN
21:00 - AGNIESZKA CHYLIŃSKA
22:00 - 1:00 - Wierek Club Fest - muzyka klubowa

BORZĘCKIE w gminie Złoczew

20 sierpnia - niedziela. Mieszkańcy Sołectwa Borzęckie zapraszają wszystkich miłośników chleba i dobrej zabawy na Święto Chleba. Star imprezy o godz. 16. Szczegóły na plakacie.

(opr. MD)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyCZYJAŚ TY

Dla mnie Polska to znaczy język
W którym mogłem mówić od dziecka
To nad Rynkiem krakowskim księżyc
To Gałczyński, Tuwim, Osiecka

Dla mnie Polska to bliscy ludzie
zieleń lasu i zagon żyta
widok z okna kiedy się budzę
dotyk zony kiedy zasypiam

Więc mnie nie ucz Polski kibolu
z ogoloną do skóry głową
twoja muza to disco polo
serce bije ci narodowo

Wytatuuj sobie na klacie
Że Araba tutaj nie trzeba
i codziennie odmawiaj pacierz
z białym orłem wzlatuj do nieba

Dla mnie Polska to zapach siana
pod obrusem gdy przyjdą święta
a nie bitwa pięknie przegrana
obowiązek żeby pamiętać

Bo ojczyzna to słowo skromne
które rzadko wymawiam szeptem
nie potrzebny mi żadem pomnik
nie zatwierdzi jej żaden dekret

Więc mnie nie ucz Polski kibolu
z ogoloną do skóry głową
twoja muza to disco polo
serce bije ci narodowo

Ja nie wsiądę do twojej łodzi
nie zanucę też twojej pieśni
bo o inną Polskę nam chodzi
mój rodaku od siedmiu boleści

Andrzej Sikorowski

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u