Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności OSP Sędzimirowice wyrusza na pomoc poszkodowanym przez nawałnicę z Rytla

OSP Sędzimirowice wyrusza na pomoc poszkodowanym przez nawałnicę z Rytla

20638631_874646036020998_5746149916661570865_nDruhowie z Ochotniczej Staży Pożarnej w Sędzimirowicach, z gminy Błaszki, odpowiedzieli na apel sołtysa z Rytla z prośbą o pomoc w usuwaniu skutków nawałnicy. Trąba powietrzna wyrządziła w tej miejscowości oraz wielu okolicznych prawdziwe spustoszenie. Ochotnicy z gminy Błaszki już kontaktowali się z sołtysem Rytla Łukaszem Ossowskim i wspólnie z druhami z OSP Staw i OSP Iwanowice wyruszają dziś 22 bm. z pomocą poszkodowanym.

 

Z jednostki OSP Sędzimirowice na Kaszuby pojedzie czterech druhów ochotników. Burmistrz Błaszek, Karol Rajewski zaoferował naczelnikowi OSP Sędzimirowice, Marcinowi Wróblewskiemu pomoc, w tym finansową, w zorganizowaniu wyjazdu. Druhowie dostaną potrzebny sprzęt, umundurowanie i transport samochodem strażackim. Burmistrz upoważnił Komendanta Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Błaszkach, Andrzeja Grzelaka do koordynowania sprawy i pomocy OSP Sędzimirowice przy organizacji wyjazdu. W tę akcję zaangażował się również Zbigniew Jaworski, radny Rady Miejskiej w Błaszkach. Druhowie z gminy Błaszki zostaną w Rytlu co najmniej do czwartku. A jak będzie potrzeba to i dłużej. Osoby, które chcą wesprzeć poszkodowanych w Rytlu i okolicach, i chciałyby przekazać potrzebne tam rzeczy, proszone są o kontakt z naczelnikiem OSP Sędzimirowice, Marcinem Wróblewskiem. Potrzebne są jednak teraz głównie ręce do pracy, do usuwania szkód. Jeśli ktoś ma możliwość wsparcia działań ekip pracujących, może zgłosić się do Ośrodka Kultury w Rytlu, gdzie w godz. 9-21 pełnione są dyżury. Podajemy numer kontaktowy do sołtysa Łukasza Ossowskiego: 733-362-296. Wszystkie bieżące informacje są podawane na profilu Solidarni z Rytlem.

Jack

FOTO: Nawałnica sprzed ponad tygodnia dotknęła też sieradzkie, m.in. gmnę Zapolice oraz lasy w Łasku Kolumnie.

Fot. http://www.galeria.laskonline.pl/thumbnails.php?album=2227

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPrzygoda księdza z nastolatką

Przez miasto jedzie zatłoczony tramwaj.
Nagle motorniczy gwałtownie hamuje. Atrakcyjna nastolatka traci równowagę i z impetem wpada na księdza, który siedzi obok niej.
Tak niefortunnie, że siada mu na kolanach.
Po chwili zdumiona spogląda na kapłana i z podziwem i mówi:
- Ho, ho, ho, proszę księdza...!
- To nie jest żadne ho ho ho, tylko klucz od zakrystii..

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u