Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Sieradz w Iraku?

Sieradz w Iraku?

ambasada2Jest to możliwe! Sieradz jest jednym z miast, które mają szansę na nawiązanie kontaktów handlowych z Irakiem. Spotkanie w tej sprawie zainicjował Ambasador Iraku w RP, Asaad Sultan Hachem Abogulal, który zaprosił wiceprezydenta Sieradza, Rafała Matysiaka do rozmów z Parlamentarną Komisją Spraw Zagranicznych Iraku.

 

Spotkanie w Warszawie to pierwsze z kilku planowanych. Sieradz postrzegany jest jako miasto o dużym potencjale gospodarczym i z bazą przedsiębiorstw, które mogłyby nawiązać kontakty handlowe z firmami z Iraku. Mogłyby też uczestniczyć w odbudowie tego państwa. Na spotkaniu omawiano możliwości udziału firm z sieradzkiego w realizacji różnych projektów w Iraku między innymi w charakterze podwykonawców i poddostawców, zwłaszcza w przedsięwzięciach infrastrukturalnych. Sektorem, który otwiera nowe możliwości przedsiębiorcom z regionu, jest też rolnictwo. - Irak to duży, zamożny kraj, który wychodzi ze zniszczeń wojennych, dlatego przede wszystkim poszukują materiałów budowlanych, ale także maszyn rolniczych i wszystkiego co z rolnictwem związane, oraz żywności – mówi Rafał Matysiak.

Jak informuje Magdalena Sosnowska z Referatu promocji UM w Sieradzu, efektem spotkania jest decyzja o organizacji misji gospodarczej w przyszłym roku, która ma umożliwić obu stronom przedstawienie konkretnych ofert. Irak jako państwo odbudowujące swój potencjał gospodarczy szuka kooperantów w Europie. Firmy z Sieradza i okolic mogą czynnie włączyć się w ten proces. Tym bardziej, że polskie firmy, zdaniem przedstawicieli Iraku, są do tego predestynowane, gdyż już wcześniej były zaangażowane w ten proces.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTaki sobie szmonces

Kieszonkowiec Jankiel wstąpił do synagogi aby się pomodlić. Z przyzwyczajenia jednak ukradł rabinowi zegarek.
- Powiedz mi, Jankielu - zagadnął go rabin - coś tam ostatnio nagrzeszył?
- Ukradłem zegarek dobremu człowiekowi. Chcesz, rabbi, to ci go oddam.
- Nie. Trzeba go zwrócić temu, do kogo należy.
- A jeśli on go nie chce?
- W takim wypadku zachowaj go i już się tym nie przejmuj.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u