Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Przedsiębiorcy z gminy Błaszki pod kontrolą

Przedsiębiorcy z gminy Błaszki pod kontrolą

kontrola2-740x357Nadal trwają kontrole zarządzone przez burmistrza Błaszek Karola Rajewskiego w firmach działających na terenie tej gminy. To skutek niedawno przeprowadzonej kontroli Regionalnej Izby Obrachunkowej, a także ujawnionych przypadków podawania nieprawdziwych informacji w deklaracjach podatkowych przez prywatnych przedsiębiorców.

 

Niestety - jak twierdzi Karol Rajewski - kontrole nadal wykazują szokujące nieprawidłowości, które przez lata drastycznie obniżały dochody gminy. Burmistrz ustalił, że jego poprzednicy skupiali się wyłącznie na kontroli mikroprzedsiębiorstw, a z niewyjaśnionych przyczyn prawie wcale nie kontrolowano dużych firm. Jak się okazało, kolejny skontrolowany w ostatnich dniach duży przedsiębiorąca zaniżył powierzchnię, na której prowadzona była działalność gospodarcza. W ten sposób uniknął płacenia podatku w wysokości ponad 4,6 tys. zł. w skali roku.

W innym przypadku nieuczciwy przedsiębiorca nie płacił ponad 9,5 tys. zł podatku, a w kolejnym prawie 3 tys. zł rocznie. Kontrola u innego dużego przedsiębiorcy wykazała, że w informacji podatkowej za 2017 rok zaniżył on powierzchnię, na której prowadzona jest działalność gospodarcza i w ten sposób uniknął zapłacenia należnego podatku w wysokości ponad ponad 16 tys. zł! Takich "kwiatków" w gminie wykryto jeszcze wiele. Kolejny skontrolowany duży przedsiębiorca zaniżył powierzchnię, na której prowadzona jest działalność gospodarcza i w ten sposób unikał płacenia należnego podatku w wysokości ponad 10 tys. zł. rocznie. Jak do tej pory rekordzista, u którego przeprowadzono kontrolę zaniżył z kolei należną stawkę podatku z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej i tym samym uszczuplił dochody gminy o ponad 100 tys. zł w skali roku! Wśród skontrolowanych dużych zakładów znalazł się i taki, którego właściciel był nadgorliwy i wykazywał większą powierzchnię związaną z działalnością gospodarczą i tym samym po złożeniu przez tego podatnika korekty informacji w sprawie podatku od nieruchomości za 2017 rok zostanie dokonany na korzyść podatnika odpis w wysokości ponad 1,4 tys. zł. Choć - jak dodaje burmistrz - jedna jaskółka wiosny nie czyni, to jest nadzieja, że w tej gminie można liczyć na większą uczciwość działających tu firm. Tym bardziej, że np. rolnicy, którzy mają odwieczne problemy ze sprzedażą płodów rolnych, od lat płacą 100 proc. stawki podatku rolnego i nie zaniżają powierzchni na której prowadzą swoje gospodarstwa. Takie same oczekiwania ma burmistrz wobec dużych przedsiębiorstw, bo przecież nieuczciwe jest unikanie płacenia podatków w gminie, o której przyszłość i rozwój powinni dbać wszyscy mieszkańcy.

Jack

żródło: blaszki.pl

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyCZYJAŚ TY

Dla mnie Polska to znaczy język
W którym mogłem mówić od dziecka
To nad Rynkiem krakowskim księżyc
To Gałczyński, Tuwim, Osiecka

Dla mnie Polska to bliscy ludzie
zieleń lasu i zagon żyta
widok z okna kiedy się budzę
dotyk zony kiedy zasypiam

Więc mnie nie ucz Polski kibolu
z ogoloną do skóry głową
twoja muza to disco polo
serce bije ci narodowo

Wytatuuj sobie na klacie
Że Araba tutaj nie trzeba
i codziennie odmawiaj pacierz
z białym orłem wzlatuj do nieba

Dla mnie Polska to zapach siana
pod obrusem gdy przyjdą święta
a nie bitwa pięknie przegrana
obowiązek żeby pamiętać

Bo ojczyzna to słowo skromne
które rzadko wymawiam szeptem
nie potrzebny mi żadem pomnik
nie zatwierdzi jej żaden dekret

Więc mnie nie ucz Polski kibolu
z ogoloną do skóry głową
twoja muza to disco polo
serce bije ci narodowo

Ja nie wsiądę do twojej łodzi
nie zanucę też twojej pieśni
bo o inną Polskę nam chodzi
mój rodaku od siedmiu boleści

Andrzej Sikorowski

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u