Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Pomoc mała, ale zawsze...

Pomoc mała, ale zawsze...

pieniadzW najbliższy piątek, 15 września mija termin składania wniosków o przyznanie stypendium szkolnego dla uczniów w Sieradzu. Aktualnie wysokość stypendium wynosi 99,20 zł, zaś a od 1 listopada będzie to- 104 zł miesięcznie. Przy wystąpieniu niepełnosprawności lub pobieraniu nauki poza miejscem zamieszkania w szkole ponadpodstawowej miesięczna kwota może wynosić do 130,00 zł.

 

Dochód uprawniający do ubiegania się o wsparcie wynosi 514 zł/netto na osobę w rodzinie. Wysokość kwoty wyliczana jest na podstawie ustawy o pomocy społecznej i wskazana jest w art. 90d ust. 7 ustawy o systemie oświaty. Stypendium może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej. Wsparcie może być udzielone w formie pomocy rzeczowej (o charakterze edukacyjnym, w tym w szczególności zakupu podręczników i ćwiczeń) lub całkowitego bądź częściowego pokrycia kosztów udziału w zajęciach edukacyjnych, w tym wyrównawczych, wykraczających poza zajęcia realizowane w szkole, wynikających z planu nauczania, a także udziału w zajęciach edukacyjnych realizowanych poza szkołą. Szczegółowe rozwiązania prawne dotyczące realizacji pomocy dla uczniów na terenie Sieradza znajdują się w regulaminie pomocy materialnej o charakterze socjalnym. Bliższych informacji zasięgnąć można w Urzędzie Miasta Sieradza (pok. nr 4). lub na jego stronie internetowej.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJakoś to załatwimy...

Taksówkarz wiezie ładną kobietę. Kiedy dojechali na miejsce okazuje się, że ta nie ma pieniędzy na opłacenie kursu. Taksówkarz na to: - Niech się pani nie martwi, jakoś to załatwimy...

Po czym zawraca auto, jedzie za miasto na sporą, zieloną łączkę. Zatrzymuje się, otwiera bagażnik, wyciąga koc i kładzie na trawie.

- Ależ proszę pana, ja na pewno oddam panu pieniądze! Proszę nic mi nie robić, mam dzieci i męża, którego bardzo kocham... - mówi kobieta prawie płacząc.

- A ja mam czterdzieści królików, więc rwij trawę i nie dyskutuj! - odpowiada taksówkarz.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u