Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 21 DO 27 WRZEŚNIA

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 21 DO 27 WRZEŚNIA

15-24-09-17Mamy już astronomiczną jesień. Pogoda w ten weekend ma być kapryśna, ale od poniedziałku możemy ponoć liczyć na złotą, polską jesień. Czy doczekamy tej pogodnej aury po dniach deszczu? Niektórzy prorocy zapowiadają KONIEC ŚWIATA...! Ale zanim do niego dojdzie, warto skorzystać z atrakcji na Pikniku Strażackim w Zduńskiej Woli. Tamtejsza jednostka Państwowej Straży Pożarnej świętuje jubileusz 60-lecia. Strażacy będą także bohaterami w Sędziejowicach podczas zawodów pożarniczych. W Sieradzu warto wybrać się na koncert Macieja Maleńczuka. A do Szadku - na kolejny Bieg po Ziemi Szadkowskiej. Co poza tym będzie się działo w nadchodzące dni? Gdzie warto się wybrać? O tym poniżej oraz na plakatach.

 

ZDUŃSKA WOLA

24 września. 60-lecie Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli. O godz. 11 w parafii św. Antoniego rozpocznie się msza święta w intencji strażaków. A o godz. 14, już w siedzibie jednostki, Piknik Strażacki połączony z grillem i występami artystycznymi oraz pokazami możliwości zduńskowolskich strażaków. Program od godz. 14 przewiduje m.in.: wystawę historycznych fotografii, wystawę sprzętu strażackiego, pokazy strażackie, koncerty orkiestr dętych ze Zduńskiej Woli, Szadku i gminy Poddębice, występy artystyczne podopiecznych domów kultury, występ zespołu muzycznego FIRE BAND z Sieradza, pokaz małych strażaków z Wieruszowa, wesołe miasteczko, darmowy grill, konkursy z nagrodami oraz na zakończenie pokaz sztucznych ogni.

SĘDZIEJOWICE

24 września. Prezes Zarządu oddziału Powiatowego ZOSP RP w Łasku oraz Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Łasku serdecznie zapraszają mieszkańców powiatu łaskiego na IX Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze Jednostek OSP RP Sędziejowice - 2017.Zawody odbędą się na Stadionie w Sędziejowicach.
Program zawodów:
10.00 – otwarcie zawodów
10.30 – bieg sztafetowy w grupie MDP - sztafeta pożarnicza 7x50m w grupie „A” i „C”
12.00 – rozwinięcie bojowe w grupie MDP - ćwiczenie bojowe w grupie „A” i „C”.
14.30 –zakończenie zawodów, wręczenie nagród
Podczas zawodów odbędzie się Piknik Mleczny sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka, organizowany przez Izbę Rolniczą Województwa Łódzkiego. Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Dobroczynne „RAZEM”.

SIERADZ

21, 22 i 24 września zaplanowano w SCK (Teatr Miejski) o godz. 18 i 20 projekcję filmu "Na układy nie ma rady". Kino Teatr w Sieradzu. Szczegóły na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7230-kino-teatr-w-sieradzu-znow-ma-ciekawe-propozycje

22 września. Otwarcie wystawy "1:12 - magiczny świat miniatur", Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu ul. Żwirki i Wigury . W programie: spotkanie z autorką prac - Martą Szyfer-Dopadlik oraz prezentacja multimedialna, zwiedzanie wystawy, rozmowy przy kawie. Początek o godz. 18.

22 września. Warsztaty "Igła igle nierówna", Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu. Ideą spotkania jest promowanie rękodzieła jako sposobu na wspólne spędzanie czasu dorosłych z dziećmi, dlatego każdemu dziecku w zajęciach towarzyszyć ma jedna osoba dorosła (rodzic, dziadek, babcia, opiekun/ka, brat, siostra, ciocia, wujek itd.)22 września: • haft krzyżykowy • decoupage • frywolitka • szydełko • kwiaty z bibuły (i nie tylko) • sutasz • kazashi ze wstążki.

23 września. Koncert Macieja Maleńczuka, Teatr Miejski w Sieradzu. Bilety w cenie: 80 zł (ilość miejsc ograniczona) (do kupienia w kasie SCK ul. Dominikańska 19 oraz na www.scksieradz.pl). Początek koncertu o godz. 19.

23 i 24 września. Bezpłatne zwiedzanie muzeum, Muzeum Okręgowe w Sieradzu. Z tej propozycji będą mogły skorzystać osoby powyżej 60 roku życia. Muzeum w Sieradzu będzie do ich dyspozycji w godz. 11 - 16; Muzeum Walewskich w Tubądzinie w godz. 10:00 - 15:00; Sieradzki Park Etnograficzny w godz. 10 - 17.

25 września. Spotkanie z Jackiem Brzostowskim, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu ul. Żwirki i Wigury 4. Spotkanie jest zatytułowane : "Tam wciąż bije serce Polski: opowieść o Kresach Wschodnich". Początek o godz. 17.

MOKRSKO

21 września w bibliotece w Mokrsku odbędzie się spotkanie z pisarką Katarzyną Puzyńską. Autorka przez niektórych nazywana jest polską Camillą Läckberg, gdyż pisze kryminały psychologiczne. Głównymi problemami w jej książkach są przemoc, problem z alkoholem, wykluczenie, depresja i samotność. Współczesny kryminał jej zdaniem nie ogranicza się do popełnionego przestępstwa i potrzeby rozwiązania zagadki. To z kolei daje możliwość do skoncentrowania się na psychice bohaterów. Początek o godz. 17.

WIELUŃ

21 września. Czujniki tlenku węgla i dymu będzie można zdobyć podczas Jesiennego Pikniku w Wieluniu. Odbędzie się w „Domku harcerza”. Nie zabraknie zabaw, rywalizacji sportowej oraz spotkań z policjantami i strażakami. W Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu przy ul. 3 Maja w Wieluniu odbędzie się piknik pod hasłem „Bezpieczeństwo i zdrowy styl życia”. KOmenda Powiatowa PSP rozdawać będzie czujniki tlenku węgla i dymu. Początek o godz.15.30.

SZADEK

22 września. Bieg po Ziemi Szadkowskiej. Start godz. 9, Targowisko Mój Rynek w Szadku.

ŁASK

26 września. Uniwersytet Trzeciego Wieku działający przy ŁDK zaprasza na uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego 2017/2018, które zaplanowano na 26 września. Inauguracja o godz. 16.

Jack

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyNie jest dobrze...

Nauczyciel tuż przed oddaniem uczniom prac ze sprawdzianem z matematyki mówi do uczniów:
- Opowiem wam teraz anegdotę, którą przywołuję często w takiej sytuacji. Otóż w czasach PRL-u była stosowana, jak może wiecie, dość ścisła cenzura. Zdarzyło się, że pewnej wsi chciał dać koncert zespół o zaskakującej nazwie "Przejebane".
Niestety, źle by to wyglądało na plakatach, więc w obawie przed cenzurą sprytny sołtys tejże wsi postanowił zmienić nazwę zespołu na "Nie Jest Dobrze". Historia skończyła się happy endem. Zespół się zgodził, koncert był udany. A teraz przechodzimy do głównego powodu, dla którego to słyszycie. Moi drodzy, sprawdziłem wasze prace. Nie jest dobrze...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u