Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Piątek z Mazzollem w zduńskowolskiej "Centrali" za friko

Piątek z Mazzollem w zduńskowolskiej "Centrali" za friko

W najbliższy piątek, 29 czerwca, w ramach obchodów I Zlotu Fanów Daily Blues, w zduńskowolskim Klubie Muzycznym "Centrala" przy ul. Zielonej 2 wystąpi uznany muzyk jazzowy: Jerzy Mazzoll - jeden z najlepszych polskich klarnecistów. Wystąpi wraz z zespołem. Wstęp jest bezpłatny.

Mazzol wykorzystuje w swojej grze zarówno elementy klasyki, jak i muzyki współczesnej. Reprezentuje linię jazzowych klarnecistów (Goodman, La Porta, Giufree, Lacy'ss). Jest także autorem muzyki do awangardowych filmów, spektakli teatralnych i multimedialnych instalacji. To także kompozytor muzyki filmowej i teatralnej, twórca idei arhythmic perfection.

Jerzy Mazzoll to laureat Nagrody Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury za rok 2000, przyznanej za całokształt pracy twórczej. Laureat nagrody przyznanej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii program edukacyjny i oświatowo-wychowawczy "Sybilla 1999". Dwukrotnie nominowany do Paszportu Polityki. Nominowany do "Machinera" - nagrody przyznawanej przez muzyczny miesięcznik "Machina". Ten sam miesięcznik określił jego płytę "Single 3" jako jedną z najważniejszych polskich płyt lat 90. Do 2006 roku wydał 11 płyt autorskich. Współautor najważniejszego, zdaniem krytyki, albumu polskiego jassu, płyty "a" grupy Arhythmic Perfection.

Ma na swoim koncie występy z najlepszymi muzykami jazzowymi i rockowymi, między innymi Django Batesem (laureat nagrody JAZZPAR), Alfred'em Harthem, Vytasem Labutisem, Olgą Szwajgier. Kilkakrotnie występował na Warsaw Summer Jazz Days i na Jazz Jamboree obok takich sław jak John Zorn, Medeski, Martin and Wood czy Bili Laswell. Grał między innymi z grupą Miłość, japońską formacją Altered States, m.in. obok Kazuhisa Uchihashi. Mazzoll współpracował również przy projektach komercyjnych takich, jak P.O.L.O.V.I.R.U.S. i "12 groszy". Jest współautorem tytułowego utworu do filmu "Sztos", muzyki do filmu "Boero" Yacha Paszkiewicza oraz do programu zrealizowanego dla TVP "Czas na yass" oraz serii filmów edukacyjnych "Internauci". Współtwórca pokazów multimedialnych w kraju i za granicą, prowadzonych wraz z polskim artystą mieszkającym w Diseldorfie Robertem Knuthem. Wspólnie stworzyli zjawisko dyfuzji polegającej na wspólnej improwizacji artystów różnych dziedzin sztuki na scenie, w radio i telewizji. Współtwórca pracowni multimedialnej Gąski 26. Aktywny członek grupy artystów skupionych wokół działającej na początku lat dziewięćdziesiątych w Gdańsku, kultowej galerii Delikatesy Avantgarde. Wykładowca i instruktor na wielu warsztatach artystycznych. Autor cotygodniowej audycji "Mazzolleum" prezentowanej na falach Radiostacji.

Od 2004 autor muzyki do eksperymentalnych filmów Agnieszki Tarasiuk. Ostatnio skomponował muzykę do filmu dokumentalnego, zrealizowanego przez telewizję holenderską "Point City", filmu fabularnego "Jutro będzie niebo" w reżyserii Jarosława Marszewskiego oraz "Sceny z użycia" Kobasa Laksy.

facebook

Koncert w najbliższy piątek 29.06.2012r w Centrali.WSTĘP FREE - koncert w ramach obchodów I zlotu fanów Daily Blues. ZAPRASZAMY

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak stracić na wadze?

Jak stracić na wadze? To bardzo proste. Trzeba kupić wagę za sto złotych, a sprzedać za pięćdziesiąt...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u