Strona główna Artykuły Aktualności Z Annopola Nowego po złoto w Białej Podlaskiej i dalej na ME a nawet na olimpiadę

20170923_151140Zawodniczka MUKS „PARK” Zduńska Wola, podopieczna Tomasza Szewczyka, mieszkanka Annopola Nowego w gminie Zduńska Wola – Karolina Bomba podczas zawodów w Białej Podlaskiej zdobyła złoty medal i Mistrzostwo Polski Młodzików w rzucie młotem!

Zdecydowana liderka krajowych tabel, po rzutach na 56,91 m i 57,71 m, bez problemu zdobyła pierwszy w swej karierze tytuł mistrzyni Polski. Drugą w finale Aleksandrę Nowaczewską mieszkanka gminy Zduńska Wola pokonała o ponad... 7 metrów!

Podczas zawodów w Białej Podlaskiej na podium stanął też inny zawodnik klubu sportowego „PARK” – Tomasz Ratajczyk, który także zdobył Mistrzostwo w rzucie młotem oraz zajął drugie miejsce w pchnięciu kulą. Warto podkreślić, że osiągnięcia lekkoatletów klubu PARK, zostały dostrzeżone na arenie ogólnopolskiej, o czym może świadczyć fakt, że trener Tomasz Szewczyk otrzymał propozycję objęcia kadry narodowej młociarzy. Po krótkiej przerwie, już od listopada, lekkoatleci z PARKU będą przygotowywać się do przyszłorocznych startów. Najważniejsze z nich to Mistrzostwa Europy na Węgrzech oraz Igrzyska w Buenos Aires.