Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Ważą się losy wójta i Rady Gminy w Wodzieradach. W niedzielę referendum!

Ważą się losy wójta i Rady Gminy w Wodzieradach. W niedzielę referendum!

herb_wodzieradyMieszkańcy gminy Wodzierady w przeciwieństwie do tych z innych miejscowości, nie robili ankiet, ani konferencji prasowych tylko skrzyknęli się, poszli w teren, zebrali ponad 360 podpisów i złożyli do komisarza wyborczego wniosek o przeprowadzenie referendum. I takowe odbędzie się w niedzielę 15 października w gminie Wodzierady, powiat łaski.

 

Mieszkańcy zadecydują, czy do końca tej kadencji swoją funkcję pełnić będzie wójt Renata Szafrańska i czy mandaty zachowają radni gminni. Referendum będzie ważne, jeżeli do urn pójdzie co najmniej 3/5 głosujących spośród tych, którzy uczestniczyli w wyborach, w których wybierano wójta i radnych. Wójt zostanie odwołany, gdy spośród ważnych głosów więcej będzie za odwołaniem niż przeciw. Ale frekwencja musi wynieść przynajmniej 30 procent. W wyborach w 2014 roku głosujących było 2.696. Obliczając z tego 30 proc. daje to liczbę 810 osób. Przynajmniej tyle musi uczestniczyć w referendum, aby było ważne. Powodem wnioskodawców referendum jest niezadowolenie z działalności obecnej wójt oraz radnych, m.in. brak pozyskiwania inwestorów, czy ucieczkę z gminy mieszkańców "za chlebem"... Czarę goryczy przelała bierna postawa wójt i radnych w kwestii budowy nowej szkoły w Kwiatkowicach.

Jack

Podobne: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/6945-mieszkacy-z-gminy-wodzierady-chc-odwoania-pani-wojt-i-rady-gminy-#comment-14383

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTaki sobie szmonces

Kieszonkowiec Jankiel wstąpił do synagogi aby się pomodlić. Z przyzwyczajenia jednak ukradł rabinowi zegarek.
- Powiedz mi, Jankielu - zagadnął go rabin - coś tam ostatnio nagrzeszył?
- Ukradłem zegarek dobremu człowiekowi. Chcesz, rabbi, to ci go oddam.
- Nie. Trzeba go zwrócić temu, do kogo należy.
- A jeśli on go nie chce?
- W takim wypadku zachowaj go i już się tym nie przejmuj.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u