Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Młodzi recydywiści nadal niepoprawni

Młodzi recydywiści nadal niepoprawni

269-44809Kradli i kradli bez żadnej refleksji. W końcu wpadli, po raz kolejny zresztą więc konsekwencje będą surowe! 18- letni zduńskowolanin i jego 17-letni kolega z Sieradza odpowiedzą za liczne kradzieże w sklepach samoobsługowych. Ich łupem padały artykuły spożywcze, obuwie, kosmetyki oraz inne przedmioty. Jak się okazało, o łącznej wartości ponad 4 tysięcy zł. Obaj młodzieńcy trafili już za kratki, ponieważ byli poszukiwani za wcześniejsze przestępstwa.

 

Policjanci ze Zduńskiej Woli powiązali sprawy kradzieży w marketach z dwoma młodymi mężczyznami, którzy ukrywali się, bowiem 17-latek miał być doprowadzony do „poprawczaka”, a jego o rok starszy kolega powinien zgłosić się do zakładu karnego. Policjanci wytypowali mieszkanie, gdzie mogli oni przebywać oraz przechowywać rzeczy pochodzące z kradzieży w sklepach. Ich podejrzenia okazały się trafne. 11 bm. w mieszkaniu przy ulicy Sieradzkiej w Zduńskiej Woli zatrzymali obu gagatków. Podczas przeszukania mieszkania policjanci odnaleźli różnego rodzaju przedmioty pochodzące z kradzieży w marketach, między innymi paczki markowej kawy, kosmetyki oraz buty. Ponadto policjanci zabezpieczyli ukryte w mieszkaniu ponad 10 gramów amfetaminy, blisko 40 gramów marihuany oraz 6 roślin konopni indyjskich rosnących w doniczkach. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić zatrzymanym łącznie 14 zarzutów kradzieży dokonywanych w zduńskowolskich sklepach, w okresie od maja do października., a także zarzuty posiadania środków odurzających oraz uprawy konopi indyjskich.
Po przesłuchaniach obaj podejrzani zostali przewiezieni do miejsc, w których powinni przebywać zgodnie z sądowymi nakazami. Teraz kolejny raz staną przed Sądem. Za popełnione przestępstwa grozi im kara pobawienia wolności do lat 5.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZmyślna blondynka

Wśród gazetowych ogłoszeń, w dziale praca ukazał anons, że policja poszukuje ludzi do pracy.
Zgłosiły się trzy blondynki. Stanowisko było jedno, więc postanowiono więc wybrać w drodze małego testu kobietę najinteligentniejszą.
- Proszę bardzo, tu mamy dla pani zdjęcie z profilu tego osobnika. Proszę powiedzieć nam jak najwięcej o nim. Co się pani nasuwa, jakieś spostrzeżenia?
- Jezu! On ma tylko jedno ucho!
Kandydatce podziękowano. Druga otrzymała takie samo polecenie.
Odpowiedź też była taka sama: Jezu! On ma tylko jedno ucho!
Poproszono zatem trzecią kandydatkę.
Proszę bardzo, tu mamy dla pani zdjęcie z profilu pewnego osobnika. Proszę powiedzieć nam o nim jak najwięcej. Co pani może powiedzieć o tej osobie na podstawie zdjęcia.
- Ten człowiek nosi szkła kontaktowe. Policjanci z komisji spojrzeli na panią zadziwieni. Sprawdzono w dokumentach: rzeczywiście mężczyzna nosi szkła kontaktowe!.
- No wspaniale! Gratulujemy! Jest pani przyjęta. Ale proszę powiedzieć, jak pani to wydedukowała?
- To proste. Ten człowiek nosi szkła kontaktowe, bo nie może nosić okularów.
- Dlaczego?
- No jak to dlaczego? Przecież on ma tylko jedno ucho!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u