Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Stara kotłownia przestanie straszyć

Stara kotłownia przestanie straszyć

DSCN0143Trwa rozbiórka części starej kotłowni przy ulicy Spółdzielczej w Sieradzu. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zdecydowało się wyburzyć obiekt, który na terenie przedsiębiorstwa jest od prawie pół wieku, a od bez mała 20 lat jest bezużyteczny. Kotłownia popadała w ruinę i szpeciła teren wokół przedsiębiorstwa.

 

Ciężki sprzęt burzy obiekt, który ma prawie 40 metrów długości i 15 m wysokości. W szarych murach jeszcze w latach 90. ubiegłego wieku podgrzewana była woda do temp. od 70 do 120 st. Celsjusza na potrzeby sieci ciepłowniczej. Kotłownia funkcjonowała od 1976 do 2002 r. Wewnątrz znajdowały się 3 kotły o wydajności 5 MW i jeden kocioł o wydajności 2,5 MW, który został wymieniony na 5 MW w późniejszych latach.

Budynek Kotłowni Rejonowej miał trzy poziomy. Na pierwszym z nich tak zwanym zerowym, znajdowała się pompownia, drugi to hala czterech kotłów WL115, które często ulegały awariom i trzeba było inwestować w ich naprawę, dlatego w 2002 roku zaprzestano ich eksploatacji. Same kotły stopniowo likwidowano. Na trzecim, najwyższym poziomie znajdowało się nawęglanie, czyli dostarczenie paliwa (miału) do zasobników węglowych. Po likwidacji kotłowni rejonowej w 2002 roku, budynek nie znalazł nowego przeznaczenia. PEC inwestował w zabezpieczenie budynku, by nie zagrażał bezpieczeństwu pracowników. Dodatkowo blok przylegał do budynku, w którym w 2018 roku PEC chce przeprowadzić termomodernizację w ramach pomocy de minimis. To właśnie w nim znajduje się zasadnicza ciepłownia, w tym właśnie zmodernizowany za prawie 3 miliony złotych kocioł nr 4. Jak informuje Magdalena Sosnowska z Referatu promocji UM w Sieradzu, w miejscu po wyburzanej kotłowni CM-2 zostanie zasiana trawa i posadzone drzewa. Rozbiórka i uporządkowanie terenu kosztować będzie PEC 65 tys. netto.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZmyślna blondynka

Wśród gazetowych ogłoszeń, w dziale praca ukazał anons, że policja poszukuje ludzi do pracy.
Zgłosiły się trzy blondynki. Stanowisko było jedno, więc postanowiono więc wybrać w drodze małego testu kobietę najinteligentniejszą.
- Proszę bardzo, tu mamy dla pani zdjęcie z profilu tego osobnika. Proszę powiedzieć nam jak najwięcej o nim. Co się pani nasuwa, jakieś spostrzeżenia?
- Jezu! On ma tylko jedno ucho!
Kandydatce podziękowano. Druga otrzymała takie samo polecenie.
Odpowiedź też była taka sama: Jezu! On ma tylko jedno ucho!
Poproszono zatem trzecią kandydatkę.
Proszę bardzo, tu mamy dla pani zdjęcie z profilu pewnego osobnika. Proszę powiedzieć nam o nim jak najwięcej. Co pani może powiedzieć o tej osobie na podstawie zdjęcia.
- Ten człowiek nosi szkła kontaktowe. Policjanci z komisji spojrzeli na panią zadziwieni. Sprawdzono w dokumentach: rzeczywiście mężczyzna nosi szkła kontaktowe!.
- No wspaniale! Gratulujemy! Jest pani przyjęta. Ale proszę powiedzieć, jak pani to wydedukowała?
- To proste. Ten człowiek nosi szkła kontaktowe, bo nie może nosić okularów.
- Dlaczego?
- No jak to dlaczego? Przecież on ma tylko jedno ucho!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u