Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Pomóżmy odbudować dom rodziny Podgórniaków!

Pomóżmy odbudować dom rodziny Podgórniaków!

24102017pozarczernice2Z całego serca popieramy i przyłączamy się do akcji Radia Ziemi Wieluńskiej, które apeluje o pomoc w odbudowie domu pogorzelców, rodziny Podgórniaków z Czernic w gminie Osjaków.

 

Kiedy dom płonął, wybiegli w noc tak, jak spali; tylko w piżamach. Udało im się jednak ocalić życie. W pożarze domu, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę, stracili cały dobytek. Teraz rodzinie Podgórniaków trzeba niezwłocznie pomóc. I z taką pomocą pierwsi przyszli mieszkańcy tej wioski oraz dyrekcja, nauczyciele i rada rodziców Zespołu Szkół Specjalnych w Wieluniu, do którego uczęszcza 9-letni Kacperek Podgórniak.
- Rada Rodziców Zespołu Szkół Specjalnych w Wieluniu zwraca się z prośbą do właścicieli firm, przedsiębiorstw, szczególnie specjalizujących się w branży budowlanej, o pomoc w odbudowaniu domu dla rodziny Podgórniaków. Z płonącego domu wybiegli tak, jak stali, stracili wszystko. Mamy nadzieję, że z państwa pomocą uda nam się wspólnie przywrócić tę rodzinę do pełnowartościowego życia, a Kacperkowi wyrównać szansę, jaką jest utrata rodzinnego domu.- mówiła w RZW Bożena Dynak, przewodnicząca Rady Rodziców ZSS w Wieluniu.

Kacper jest dzieckiem niepełnosprawnym z zespołem Downa. Uczniem Zespołu Szkół Specjalnych w Wieluniu. Jest dzieckiem, które komunikuje się z otoczeniem pozawerbalnie, za pomocą tabletu, który spłonął w pożarze. Kacperek pozostał więc bez środka do komunikowania się z otoczeniem. I to jest jedna z najważniejszych rzeczy, która by mu się przydała od zaraz do komunikowania się z rodziną, z nauczycielami. Osoby, które mogłyby w jakikolwiek wspomóc rodzinę Podgórniaków proszone są o kontakt bezpośrednio z pogorzelcami lub z Zespołem Szkół Specjalnych w Wieluniu.

(opr. KJB)

foto: Radio ZW

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZmyślna blondynka

Wśród gazetowych ogłoszeń, w dziale praca ukazał anons, że policja poszukuje ludzi do pracy.
Zgłosiły się trzy blondynki. Stanowisko było jedno, więc postanowiono więc wybrać w drodze małego testu kobietę najinteligentniejszą.
- Proszę bardzo, tu mamy dla pani zdjęcie z profilu tego osobnika. Proszę powiedzieć nam jak najwięcej o nim. Co się pani nasuwa, jakieś spostrzeżenia?
- Jezu! On ma tylko jedno ucho!
Kandydatce podziękowano. Druga otrzymała takie samo polecenie.
Odpowiedź też była taka sama: Jezu! On ma tylko jedno ucho!
Poproszono zatem trzecią kandydatkę.
Proszę bardzo, tu mamy dla pani zdjęcie z profilu pewnego osobnika. Proszę powiedzieć nam o nim jak najwięcej. Co pani może powiedzieć o tej osobie na podstawie zdjęcia.
- Ten człowiek nosi szkła kontaktowe. Policjanci z komisji spojrzeli na panią zadziwieni. Sprawdzono w dokumentach: rzeczywiście mężczyzna nosi szkła kontaktowe!.
- No wspaniale! Gratulujemy! Jest pani przyjęta. Ale proszę powiedzieć, jak pani to wydedukowała?
- To proste. Ten człowiek nosi szkła kontaktowe, bo nie może nosić okularów.
- Dlaczego?
- No jak to dlaczego? Przecież on ma tylko jedno ucho!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u