Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Pomóżmy odbudować dom rodziny Podgórniaków!

Pomóżmy odbudować dom rodziny Podgórniaków!

24102017pozarczernice2Z całego serca popieramy i przyłączamy się do akcji Radia Ziemi Wieluńskiej, które apeluje o pomoc w odbudowie domu pogorzelców, rodziny Podgórniaków z Czernic w gminie Osjaków.

 

Kiedy dom płonął, wybiegli w noc tak, jak spali; tylko w piżamach. Udało im się jednak ocalić życie. W pożarze domu, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę, stracili cały dobytek. Teraz rodzinie Podgórniaków trzeba niezwłocznie pomóc. I z taką pomocą pierwsi przyszli mieszkańcy tej wioski oraz dyrekcja, nauczyciele i rada rodziców Zespołu Szkół Specjalnych w Wieluniu, do którego uczęszcza 9-letni Kacperek Podgórniak.
- Rada Rodziców Zespołu Szkół Specjalnych w Wieluniu zwraca się z prośbą do właścicieli firm, przedsiębiorstw, szczególnie specjalizujących się w branży budowlanej, o pomoc w odbudowaniu domu dla rodziny Podgórniaków. Z płonącego domu wybiegli tak, jak stali, stracili wszystko. Mamy nadzieję, że z państwa pomocą uda nam się wspólnie przywrócić tę rodzinę do pełnowartościowego życia, a Kacperkowi wyrównać szansę, jaką jest utrata rodzinnego domu.- mówiła w RZW Bożena Dynak, przewodnicząca Rady Rodziców ZSS w Wieluniu.

Kacper jest dzieckiem niepełnosprawnym z zespołem Downa. Uczniem Zespołu Szkół Specjalnych w Wieluniu. Jest dzieckiem, które komunikuje się z otoczeniem pozawerbalnie, za pomocą tabletu, który spłonął w pożarze. Kacperek pozostał więc bez środka do komunikowania się z otoczeniem. I to jest jedna z najważniejszych rzeczy, która by mu się przydała od zaraz do komunikowania się z rodziną, z nauczycielami. Osoby, które mogłyby w jakikolwiek wspomóc rodzinę Podgórniaków proszone są o kontakt bezpośrednio z pogorzelcami lub z Zespołem Szkół Specjalnych w Wieluniu.

(opr. KJB)

foto: Radio ZW

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRiposta menela

Menel spotyka kobietę na ulicy i uprzejmie zagaduje:
- Szanowna Pani taka miła! Da mi pani, proszę, złotówkę?
- Owszem, dam. Ale nie wyda jej pan na alkohol?
- Ależ skądże! Domek sobie kupię...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u