Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Bieg Niepodległości 11 listopada po raz szósty w Zduńskiej Woli

Bieg Niepodległości 11 listopada po raz szósty w Zduńskiej Woli

plakatVIbiegniepodleglosciPowiatowym obchodom Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada w Zduńskiej Woli towarzyszyć będzie Bieg Niepodległości. Uczestnicy trasę 10 kilometrów przebiegną po raz szósty.

 

Obchody rozpocznie przemarsz ulicami: Kilińskiego, Łaską, Kościelną do Bazyliki Mniejszej pw. WNMP w Zduńskiej Woli, gdzie o godz. 10.30 odprawiona zostanie uroczysta msza w intencji Ojczyzny.O godz. 12. przy pomniku Marszałka Piłsudskiego złożone zostaną wiązanki kwiatów, a starosta zduńskowolski wygłosi okolicznościowe przemówienie. Uczestnicy VI Powiatowego Biegu Niepodległości wystartują o godz. 12.30 z placu Wolności w Zduńskiej Woli tuż po zakończeniu uroczystości przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego. Trasę liczącą 10 km rozpoczną dwa okrążenia wokół placu Wolności, następnie uczestnicy pobiegną wzdłuż ul. Kościelnej, ul. Widawskiej, dalej drogą do Zapolic, tam ul. Główną, aż do pierwszego skrzyżowania, na którym należy skręcić w prawo, w drogę prowadzącą do pomnika upamiętniającego odzyskanie niepodległości w Strońsku, gdzie wyznaczono metę. Tutaj zorganizowane zostanie także ognisko i pieczenie kiełbasek dla uczestników.

11 listopada zaplanowano także bieg rodzinny wokół placu Wolności w Zduńskiej Woli. Organizator zapewnia profesjonalny, elektroniczny pomiar czasów na podstawie chipów umocowanych do numeru startowego. Zgłoszenia przyjmowane są do 9 listopada na stronie: http://www.e-gepard.eu/ za pomocą formularza elektronicznego. Organizatorem powiatowych obchodów Narodowego Święta Niepodległości jest Powiat Zduńskowolski. Współorganizatorem biegu jest Rajsport Active.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyNie jest dobrze...

Nauczyciel tuż przed oddaniem uczniom prac ze sprawdzianem z matematyki mówi do uczniów:
- Opowiem wam teraz anegdotę, którą przywołuję często w takiej sytuacji. Otóż w czasach PRL-u była stosowana, jak może wiecie, dość ścisła cenzura. Zdarzyło się, że pewnej wsi chciał dać koncert zespół o zaskakującej nazwie "Przejebane".
Niestety, źle by to wyglądało na plakatach, więc w obawie przed cenzurą sprytny sołtys tejże wsi postanowił zmienić nazwę zespołu na "Nie Jest Dobrze". Historia skończyła się happy endem. Zespół się zgodził, koncert był udany. A teraz przechodzimy do głównego powodu, dla którego to słyszycie. Moi drodzy, sprawdziłem wasze prace. Nie jest dobrze...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u