Strona główna Artykuły Aktualności Konrad Kardas z wieluńskiego klubu Pszczółka podwójnym mistrzem - świata i Europy!

07112017karatemsKolejne sukcesy - i to jakie - mają na swoim koncie karatecy w klubu Pszczółka z Wielunia. Wyróżnił się wśród nich zwłaszcza Konrad Kardas. Zdobył ostatnio tytuł mistrza świata i mistrza Europy.

Mistrzostwa Europy w Karate Tradycyjnym oraz Mistrzostwa Świata Fudokan były dla karateków wieluńskiej Pszczółki niezwykle udane. Podczas zawodów w Rumunii dwa mistrzowskie tytuły w drużynie - jeden w mistrzostwach Europy i jeden w MŚ - wywalczył w kumite Konrad Kardas, który startował w grupie seniorów i młodzieżowców.

Blisko podium mistrzostw świata był junior Pszczółki, Dominik Brzeziński, który w kumite zajął miejsca 5.-8. Tym razem karatecy rywalizowali w rumuńskim mieście Kluż-Napoka. Mistrzostwa świata odbyły się po raz siódmy, zaś mistrzostwa Europy po raz 33.