Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Straciła oszczędności życia. Okradł ją "hydraulik"!

Straciła oszczędności życia. Okradł ją "hydraulik"!

policja2Zduńskowolscy policjanci, wspierani przez księży, instytucje ubezpieczeniowe, administracje osiedli i media, od wielu lat jak mantrę powtarzają, aby nie wpuszczać obcych do domów! Niestety, te wszystkie apele wciąż nie są skuteczne! Znów oszustom udało się okraść naiwną seniorkę! Tym razem w Zduńskiej Woli!

 

7 listopada 89-letnia mieszkanka Zduńskiej Woli wpuściła do swojego mieszkania mężczyznę, który przedstawiając się jako hydraulik poinformował ją o konieczności przeglądu instalacji. Wystarczyła chwila nieuwagi i bezczelny złodziej ukradł oszczędności życia seniorki.

Policjanci przestrzegają przed działaniem oszustów i złodziei, którzy podszywając się za pracowników różnych instytucji próbują oszukać lub okraść osoby starsze i samotne. Mundurowi apelują, by pod żadnym pozorem nie wpuszczać do domów nieznajomych. Nie należy też pochopnie i w pośpiechu podpisywać żadnych przedstawianych nam dokumentów, czy przekazywać takim osobom pieniędzy. W razie podejrzeń należy jak najszybciej skontaktować się z policją.

Należy pamiętać, aby:
- nie wpuszczać i nie zapraszać do domu osób nieznanych i przypadkowo poznanych,
- będąc w domu i wychodząc z niego - zamykać drzwi na zamki,
- zanim otworzycie drzwi zobaczcie przez wizjer lub okno kto za nimi stoi, czy jest to osoba Wam znana,
- w przypadku osób podających się za pracownika instytucji żądajcie pokazania legitymacji lub identyfikatora,
- jeśli musicie wpuścić do mieszkania osobę obcą, nie zostawiajcie go ani na chwilę samego,
- nie przechowujcie w mieszkaniu dużych ilości pieniędzy i przedmiotów wartościowych, przetrzymujcie je w banku, a drobne kwoty trzymajcie w różnych miejscach, znanych tylko Wam,
- nie informujcie nikogo kiedy pobieracie rentę czy emeryturę i w jakiej kwocie,
- jeżeli musicie podpisać jakąś umowę to sprawdzajcie wiarygodność osoby, zadzwońcie do danej instytucji lub powiedzcie, że zgłosicie się osobiście,

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJakoś to załatwimy...

Taksówkarz wiezie ładną kobietę. Kiedy dojechali na miejsce okazuje się, że ta nie ma pieniędzy na opłacenie kursu. Taksówkarz na to: - Niech się pani nie martwi, jakoś to załatwimy...

Po czym zawraca auto, jedzie za miasto na sporą, zieloną łączkę. Zatrzymuje się, otwiera bagażnik, wyciąga koc i kładzie na trawie.

- Ależ proszę pana, ja na pewno oddam panu pieniądze! Proszę nic mi nie robić, mam dzieci i męża, którego bardzo kocham... - mówi kobieta prawie płacząc.

- A ja mam czterdzieści królików, więc rwij trawę i nie dyskutuj! - odpowiada taksówkarz.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u