Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Szadkowski ,,Matecznik'' w Święto Niepodległości

Szadkowski ,,Matecznik'' w Święto Niepodległości

Matecznik1Śpiewająco uczcili 99. rocznicę odzyskania niepodległości mieszkańcy gminy Szadek. 11 bm. w hali sportowej Zespołu Szkół w Szadku zorganizowano bowiem I Przegląd Pieśni Patriotycznej „Matecznik” – Artystyczne Spotkania Amatorskich Zespołów Wokalnych Seniorów.

 

W przeglądzie wzięło udział siedem zespołów. Ich dokonania artystyczne oceniła komisja konkursowa w składzie:Tomasz Pohl – dyrektor Spółdzielczego Domu Kultury „Lokator” w Zduńskiej Woli, Joanna Jarosławska – dyrektor Powiatowego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli, Wanda Nowak – Sekretarz Gminy i Miasta Szadek, Andrzej Wawrzyniak – teatrolog, autor tekstów piosenek, lider zespołu „Drużyna Wawrzyna”, artysta, pracownik ZCI Ratusz w Zduńskiej Woli.

Po uważnym wysłuchaniu uczestników przeglądu jury postanowiło przyznać następujące miejsca: I – Towarzystwo Śpiewacze „Lutnia” z Dobronia, II – Kapela Podwórkowa „Szadkowiacy”, III – Zespół Wokalny „Akord”. Wyróżnienia przyznano: Orkiestrze Dętej OSP Szadek, Zespołowi Śpiewaczemu „Sędziejowianki”, Szadkowskiej Kapeli Podwórkowej „Fama” oraz Zespołowi Wokalnemu Seniorów „Wrzos” z Szadku. Jak poinformowała nas Judyta Michalska z MGOK w Szadku, organizatorem był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Szadku, a partnerem tamtejszy Zespół Szkół. Patronat honorowy nad imprezę objęli: starosta zduńskowolski, Wojciech Rychlik oraz burmistrz gminy i miasta Szadek – Artur Ławniczak.
Przegląd Pieśni Patriotycznej ,,Matecznik'' był współfinansowany z środków Starostwa Powiatu Zduńskowolskiego oraz Urzędu Gminy i Miasta Szadek.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyNie jest dobrze...

Nauczyciel tuż przed oddaniem uczniom prac ze sprawdzianem z matematyki mówi do uczniów:
- Opowiem wam teraz anegdotę, którą przywołuję często w takiej sytuacji. Otóż w czasach PRL-u była stosowana, jak może wiecie, dość ścisła cenzura. Zdarzyło się, że pewnej wsi chciał dać koncert zespół o zaskakującej nazwie "Przejebane".
Niestety, źle by to wyglądało na plakatach, więc w obawie przed cenzurą sprytny sołtys tejże wsi postanowił zmienić nazwę zespołu na "Nie Jest Dobrze". Historia skończyła się happy endem. Zespół się zgodził, koncert był udany. A teraz przechodzimy do głównego powodu, dla którego to słyszycie. Moi drodzy, sprawdziłem wasze prace. Nie jest dobrze...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u