Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Film ,,Ulice Zduńskiej Woli'' nagrodzony!

Film ,,Ulice Zduńskiej Woli'' nagrodzony!

DSC_0457Film Pawła Królikowskiego „Ulice mojej Zduńskiej Woli” został uznany za najlepszy obraz podczas Festiwalu FilmAT' 2017 w kategorii "Promocja miasta poprzez ludzi kultury". Nagrodę w imieniu artysty odebrał Piotr Niedźwiecki, prezydent Zduńskiej Woli.

 

Jury Festiwalu FilmAT, będącego członkiem organizacji CIFFT – International Committee of Tourism Film Festivals, po raz 12. przyznało nagrody autorom filmów turystycznych, ekologicznych i artystycznych. Zrealizowany na zlecenie Miasta Zduńska Wola nostalgiczny film pochodzącego ze Zduńskiej Woli aktora, Pawła Królikowskiego, to siedmiominutowa sentymentalna podróż przez ulice miasta i jego wspomnienia o miejscach z jego dzieciństwa i otoczeniu, w którym dorastał. Nagrodę wręczył Zbigniew Żmudzki, producent oskarowego filmu animowanego „Piotruś i Wilk” (na zdjęciu). Film „Ulice mojej Zduńskiej Woli” na stronie Facebook miasta Zduńska Wola przez rok od powstania został odtworzony już ponad 62 tys. razy. Kolejnych blisko 7, 6 tys. widzów obejrzało go na oficjalnym kanale Youtube Zduńskiej Woli (zobaczyć film można na: https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=2OwFQnCzIX0).

A to, zdaniem prezydenta Piotra Niedźwieckiego, dowód na to, że obraz spodobał się nie tylko jurorom Festiwalu FilmAT. Przy okazji wspomnijmy, że na tym festiwalu w 2013 roku nagrodzony został film Krzysztofa Lisieckiego (produkcja Telewizji Sieradz Studio Filmowe na zlecenie UM w Sieradzu) zatytułowany ,,Antoine geniusz z Sieradza''. Film, którego scenariusz Krzysztof Lisiecki napisał wspólnie z sieradzkim historykiem regionalistą, Janem Pietrzakiem, zdobył podwójną nagrodę (w kategoriach najlepszy dokument krajowy i zagraniczny) podczas VIII Film Art & Tourism Festival w Warszawie.

Do konkursu zostało wtedy zgłoszonych 150 filmów z 20 krajów. A jurorów zafascynowały zdjęcia i muzyka, które tworzyły spójną całość. Muzyka korespondowała z obrazem i oddawała klimat tamtych czasów. Głównym założeniem festiwalu jest wyłonienie najlepszego filmu turystycznego spośród reprezentantów różnych krajów z całego świata. Oprócz filmów i spotów promujących poszczególne kierunki turystyczne, zostały oceniane są tam także filmy dokumentalne dotyczące dziedzictwa kulturowego, sztuki, podróży. Festiwalowi FilmAT patronują : Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polska Organizacja Turystycznej i Polski Instytut Sztuki Filmowej.

(ED i KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyNie jest dobrze...

Nauczyciel tuż przed oddaniem uczniom prac ze sprawdzianem z matematyki mówi do uczniów:
- Opowiem wam teraz anegdotę, którą przywołuję często w takiej sytuacji. Otóż w czasach PRL-u była stosowana, jak może wiecie, dość ścisła cenzura. Zdarzyło się, że pewnej wsi chciał dać koncert zespół o zaskakującej nazwie "Przejebane".
Niestety, źle by to wyglądało na plakatach, więc w obawie przed cenzurą sprytny sołtys tejże wsi postanowił zmienić nazwę zespołu na "Nie Jest Dobrze". Historia skończyła się happy endem. Zespół się zgodził, koncert był udany. A teraz przechodzimy do głównego powodu, dla którego to słyszycie. Moi drodzy, sprawdziłem wasze prace. Nie jest dobrze...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u