Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Paweł Osiewała, prezydent Sieradza zaprezentował projekt budżetu na 2018 rok

Paweł Osiewała, prezydent Sieradza zaprezentował projekt budżetu na 2018 rok

sieradzPonad 181 mln zł po stronie wydatków, z czego niemal 37 mln zł przeznaczonych na inwestycje. To dwie liczby, które najlepiej charakteryzują projekt przyszłorocznego budżetu Miasta Sieradza.

- Założenia tego budżetu można ogólnie nazwać kompromisem propozycji, które były zgłaszane przez radnych i mieszkańców Sieradza. Jest to budżet wsłuchiwania się w potrzeby naszych mieszkańców, realizacji przedsięwzięć, które pozwolą przenieść nasze miasto jeszcze dalej niż dziś jesteśmy pod względem rozwoju – wyjaśnia Paweł Osiewała, prezydent Sieradza. Suma 181,4 mln zł, która ma zostać wydatkowana w przyszłym roku jest rekordowa. Jeszcze nigdy w historii Sieradza, samorząd miejski nie miał do dyspozycji tak dużej kwoty do dyspozycji.

Budżet jest faktycznie mocno nastawiony na inwestycje, bo kwota na nie przeznaczona w projekcie, to niemal 37 mln zł. Dla porównania w roku ubiegłym była to suma 24,6 mln zł, a w 2016 r. 15,1 mln zł. Inwestycje to nie jedyna ważna pozycja po stronie wydatków. Tu tradycyjnie najwięcej pochłonie oświata i wychowanie (49,9 mln zł). Duże będą również wydatki związane z „Rodziną” - 35 mln zł. Istotnym punktem będzie również dział „Badania i rozwój”, pod którymi kryje się przede wszystkim wykonanie odwiertu geotermalnego (12,8 mln zł). Rekordowe są również wpływy do budżetu. Te planowane są w wysokości ponad 172 mln zł. Projekt budżetu skierowany został do Regionalnej Izby Obrachunkowej a także do radnych miejskich. Głosowanie nad dokumentem przewidziano na grudzień tego roku.

Najważniejsze inwestycje planowane w 2018 r.:
- zagospodarowanie rzeki Warty - 3,2 mln zł
- oświetlenie uliczne - 560 tys. zł
- budowa boisk os. Za Szpitalem - 220 tys. zł
- przebudowa Zielonego Ryneczku - 1 mln zł
- modernizacja stadionu MOSiR - 1,8 mln zł
- budowa ul. Widawskiej (dofinansowanie dla Powiatu Sieradzkiego) - 1,74 mln zł
- parkingi os. Polna Północ - 2,5 mln
- dokumentacja projektowa dróg - 500 tys. zł
- ciągi rowów odwodnieniowych Zapusta/os. Wola Dzierlińska - 2 mln zł
- infrastruktura przeciwpowodziowa - 700 tys. zł
- place zabaw, wiaty przystankowe - 100 tys. zł
- badania i rozwój (geotermia) - 12,8 mln zł.

źródło: http://sieradz.eu/pl/news/rekordowy-bud%C5%BCet

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyAnegdota teatralna o polskiej polityce

W jednym z warszawskich teatrów na próbie Kalina Jędrusik zapaliła papierosa. Na scenie nie wolno palić papierosów, więc szybko podszedł do nie strażak i powiedział: - Proszę zgasić papierosa, bo tu nie wolno palić!. A Jędrusik, jako Jędrusik, z wdziękiem odparła: - Odpier... się, strażaku! Ten oniemiał, strasznie się zamyślił, poszedł za kulisy i tam trwał jakiś czas. Potem nabrał powietrza, wrócił na scenę, ale tam już nie było Kaliny Jędrusik tylko Barbara Rylska. Jednak strażak tego nie zauważył, bo oczy zaszły mu bielmem z wściekłości. Krzyknął do Rylskiej: - Ja też potrafię przeklinać, ty ku...o stara! Kompletnie zdumiona pani Basia pobiegła do Edwarda Dziewońskiego, który był reżyserem spektaklu, i powiedziała mu, że strażak zwariował, bo ją zwyzywał bez żadnego powodu. Dziewoński strasznie się zezłościł, poszedł do strażaka i powiedział: - A pan jest c...j! Przy czym strażak na posterunku też już był inny. Więc tak wygląda życie polityczne w naszym kraju... Tę anegdotę opowiadał wielki polski aktor, Gustaw Holoubek.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u