Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Film z II LO Sieradzu nagrodzony w konkursie Wytwórni Filmów Oświatowych w Łodzi

Film z II LO Sieradzu nagrodzony w konkursie Wytwórni Filmów Oświatowych w Łodzi

20171129_110218Prestiżową nagrodę w konkursie Wytwórni Filmów Oświatowych w Łodzi otrzymali uczniowie i nauczycielka z II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu: Jakub Chłód, Kacper Rakociński i Aleksandra Mielczarek-Hofman.

 

„Reymont w Ziemi Obiecanej” – taki tytuł nosił konkurs ogłoszony przez Wytwórnię Filmów Oświatowych w Łodzi dla mieszkańców województwa łódzkiego, szczególnie dla uczniów i studentów. Konkurs związany był z obchodzonym Rokiem Reymonta. Film konkursowy miał się odnosić do twórczości pisarza i podkreślać jego związki z regionem. Patronat nad konkursem objął Urząd Marszałkowski. Wzięli w nim udział reprezentanci II Liceum Ogólnokształcącego w Sieradzu: Jakub Chłód, autor zdjęć oraz Kacper Rakociński, który wcielił się w rolę młodego Reymonta, a także polonistka z tego LO, Aleksandra Mielczarek – Hofman, autorka scenariusza.

Powstał film pod tytułem „Patrzę”, wyróżniony za ciekawą formę, oryginalność i zdjęcia. Podczas finału konkursu, który odbył się w Łódzkim Domu Kultury 29 listopada podkreślono również walory estetyczne pracy. Sukces cieszy wyjątkowo, tym bardziej, że przyznano tylko jedną nagrodę i dwa wyróżnienia, dla „Żeromskiego” i licealistów z Łodzi. Oprócz nagród rzeczowych, zaproszenia do Teatru Wielkiego na spektakl pt. „Ziemia Obiecana”, uczniowie wraz z opiekunem wezmą udział w warsztatach zorganizowanych przez WFO.
- Otrzymaną nagrodę dedykujemy Panu Krzysztofowi Lisieckiemu, który od wielu lat współpracuje ze szkolnym kołem dziennikarskim i dzieli się swoją wiedzą z uczniami „Żeromskiego” - powiedziała nam Aleksandra Mielczarek-Hofman.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyMokra myszka i twardy ptak

Idzie sobie mała, biedna myszka, idzie aż dochodzi do rzeki. Rzeka była duża rzeka z bardzo mocnym prądem, więc myszka się wystraszyła, że nie przepłynie. Obok na krzaku siedział ptak. poproszę ptaka, pomyślała myszka.
- Ja taka mała biedna myszka, a ty taki wielki i silny, proszę złap mnie i przenieś na druga stronę..
- Nie - odpowiedział ptak.
- No proszę...
- Nie!
- No, ale błagam...
- NIE!
Ptak odleciał... Myszka tak się zdenerwował, że zebrała się na odwagę i wskoczyła do wody. Z trudem, ostatkiem sił przepłynęła na drugi brzeg.
Wychodzi cala mokra, zupełnie przemoczona.
A jaki z tego morał? Kiedy "ptak" jest twardy to "myszka" musi być mokra...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u