Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Film z II LO Sieradzu nagrodzony w konkursie Wytwórni Filmów Oświatowych w Łodzi

Film z II LO Sieradzu nagrodzony w konkursie Wytwórni Filmów Oświatowych w Łodzi

20171129_110218Prestiżową nagrodę w konkursie Wytwórni Filmów Oświatowych w Łodzi otrzymali uczniowie i nauczycielka z II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu: Jakub Chłód, Kacper Rakociński i Aleksandra Mielczarek-Hofman.

 

„Reymont w Ziemi Obiecanej” – taki tytuł nosił konkurs ogłoszony przez Wytwórnię Filmów Oświatowych w Łodzi dla mieszkańców województwa łódzkiego, szczególnie dla uczniów i studentów. Konkurs związany był z obchodzonym Rokiem Reymonta. Film konkursowy miał się odnosić do twórczości pisarza i podkreślać jego związki z regionem. Patronat nad konkursem objął Urząd Marszałkowski. Wzięli w nim udział reprezentanci II Liceum Ogólnokształcącego w Sieradzu: Jakub Chłód, autor zdjęć oraz Kacper Rakociński, który wcielił się w rolę młodego Reymonta, a także polonistka z tego LO, Aleksandra Mielczarek – Hofman, autorka scenariusza.

Powstał film pod tytułem „Patrzę”, wyróżniony za ciekawą formę, oryginalność i zdjęcia. Podczas finału konkursu, który odbył się w Łódzkim Domu Kultury 29 listopada podkreślono również walory estetyczne pracy. Sukces cieszy wyjątkowo, tym bardziej, że przyznano tylko jedną nagrodę i dwa wyróżnienia, dla „Żeromskiego” i licealistów z Łodzi. Oprócz nagród rzeczowych, zaproszenia do Teatru Wielkiego na spektakl pt. „Ziemia Obiecana”, uczniowie wraz z opiekunem wezmą udział w warsztatach zorganizowanych przez WFO.
- Otrzymaną nagrodę dedykujemy Panu Krzysztofowi Lisieckiemu, który od wielu lat współpracuje ze szkolnym kołem dziennikarskim i dzieli się swoją wiedzą z uczniami „Żeromskiego” - powiedziała nam Aleksandra Mielczarek-Hofman.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyAnegdota teatralna o polskiej polityce

W jednym z warszawskich teatrów na próbie Kalina Jędrusik zapaliła papierosa. Na scenie nie wolno palić papierosów, więc szybko podszedł do nie strażak i powiedział: - Proszę zgasić papierosa, bo tu nie wolno palić!. A Jędrusik, jako Jędrusik, z wdziękiem odparła: - Odpier... się, strażaku! Ten oniemiał, strasznie się zamyślił, poszedł za kulisy i tam trwał jakiś czas. Potem nabrał powietrza, wrócił na scenę, ale tam już nie było Kaliny Jędrusik tylko Barbara Rylska. Jednak strażak tego nie zauważył, bo oczy zaszły mu bielmem z wściekłości. Krzyknął do Rylskiej: - Ja też potrafię przeklinać, ty ku...o stara! Kompletnie zdumiona pani Basia pobiegła do Edwarda Dziewońskiego, który był reżyserem spektaklu, i powiedziała mu, że strażak zwariował, bo ją zwyzywał bez żadnego powodu. Dziewoński strasznie się zezłościł, poszedł do strażaka i powiedział: - A pan jest c...j! Przy czym strażak na posterunku też już był inny. Więc tak wygląda życie polityczne w naszym kraju... Tę anegdotę opowiadał wielki polski aktor, Gustaw Holoubek.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u