Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Gwiazdy kina, Miss Polonia' 2017 i zduńskowolski Jarmark Bożonarodzeniowy dla Pauliny Kołodziejczyk!

Gwiazdy kina, Miss Polonia' 2017 i zduńskowolski Jarmark Bożonarodzeniowy dla Pauliny Kołodziejczyk!

DSC_0771Takich gwiazdek w Zduńskiej Woli dawno nie było. I trudno sobie przypomnieć, aby nawet nie będąc osobiście wspierały zduńskowolskie akcje! A tegoroczną, zaplanowaną na 16 grudnia wspierają m.in. znani aktorzy: Andrzej Chyra ("Komornik", http://www.filmweb.pl/person/Andrzej.Chyra#), Jakub Gierszał (,,Sala samobójców''), Jowita Budnik (,,Papusza'') i Katarzyna Smutniak oraz Miss Polonia 2017 - Agata Biernat (http://film.onet.pl/wiadomosci/cinergia-2017-gierszal-smutniak-i-miss-polonia-pomagaja-na-swieta/1snnm3).

 

Swoimi autografami "Gwiazdy 22. Forum Kina Europejskiego ORLEN Cinergia" podpisywali bombki choinkowe "Zduńska Wola pod jemiołą". W obecności prezydenta miasta, Piotra Niedźwieckiego. Zduńskowolskie bombki z autografami gwiazd zostaną zlicytowane 16 grudnia podczas II Zduńskowolskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Dochód z licytacji zostanie przeznaczony dla zmagającej się z ciężką chorobą uczennicy II Liceum Ogólnokształcącego, Pauliny Kołodziejczyk. Aktorzy i pochodząca ze Zduńskiej Woli Miss Polonia'2017 - Agata Biernat podpisywali zduńskowolskie bombki tuż przed galą zamknięcia Forum, w kinie ,,Helios Sukcesja''. - Mamy nadzieję, że bombki trafią w ręce szczodrych darczyńców - mówi prezydent Piotr Niedźwiecki - Cieszymy się, że akcja pomocy dla Pauliny, uczennicy liceum do którego i ja chodziłem, zatacza coraz szersze kręgi - podkreśla prezydent Piotr Niedźwiecki. A wszystko zaczęło się od społeczności II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Zduńskiej Woli oraz serdecznych ludzi ze Stowarzyszenia Biegam Bo Lubię Zduńska Wola, którzy 10 grudnia organizują "II Świąteczny Bieg Charytatywny - dla Pauliny".

Paulina od urodzenia zmaga się z rdzeniowym zanikiem mięśni. Mimo to, z całych sił stara się żyć normalnie, rozwijać i spełniać swoje marzenia. Do funkcjonowania potrzebny jest jej wózek inwalidzki, którego obecny stan w znacznym stopniu uniemożliwia jej sprawne poruszanie się. Wymaga kapitalnego remontu i wymiany bardzo kosztownych akumulatorów. Szczytem marzeń byłby zakup nowego wózka, który w dużym stopniu podniósłby Paulinie komfort życia. Każdy zapewne zdaje sobie sprawę, jak wielkie pieniądze, potrzebne są w tego rodzaju sytuacjach. Ortezy, materace odleżynowe oraz stałe wydatki rehabilitacyjne generują ogromne koszty, a to tylko część tego, co potrzebne jest Paulinie. Paulina, która porusza jedynie głową i jedną ręką, a drugą w bardzo ograniczonym zakresie, z całych sił stara się żyć normalnie, rozwijać i spełniać swoje marzenia. Do funkcjonowania potrzebny jest jej wózek inwalidzki. To koszt ponad 20 tys. zł, który powiększa się o stałe wydatki na ortezy, materace odleżynowe i rehabilitacje. Dziewczyna świetnie się uczy; dwukrotnie otrzymała stypendium za wyniki w nauce. Marzy o studiach na kierunku filologia angielska.

Każdy, kto chciałby mieć bombkę z autografem znanych aktorów-celebrytów, bądź Miss Polonia'2017, powinien pojawić się 16 grudnia na Zduńskowolskim Jarmarku Bożonarodzeniowym. A ten odbędzie się w Alejach Kościuszki i na ulicy Złotnickiego. Tam na specjalnej scenie plenerowej zaplanowano wspólne kolędowanie, a przed występem Kapeli Ciupaga, która na scenie pojawi się o 17, odbędzie się licytacja bombek.

KaMi S

Jak było na I Jarmarku w Zduńskiej Woli, rok temu, więcej na: http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/6120-jarmark-boonarodzeniowy-w-zduskiej-woli-przycign-tumy-zdjcia

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTata dawno nie widział tygrysa
Januszek mówi do taty:
- Tato, pójdziemy do cyrku?
- Nie mam czasu - mówi tata czytając gazetę.
- Przecież obiecałeś! A czy wiesz, że pokazują tam niesamowity numer? Naga kobieta jeździ na tygrysie.
- No dobrze, pójdziemy, Tata dawno nie widział tygrysa.
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u