Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 7 DO 14 GRUDNIA

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 7 DO 14 GRUDNIA

kinokino_grudzi1Coraz bliżej święta. Przed nami czas kiermaszów. Organizatorzy wydarzeń kulturalnych, mając na uwadze świąteczne nastawienie mieszkańców regionu, liczą przy okazji na ich szczodrość. Odbędą się więc akcje charytatywne, między innymi w Łasku, Błaszkach i Uniejowie. Wszystkie z myślą o chorych dzieciach.. Co poza tym będzie się działo? Gdzie warto się wybrać? O tym poniżej. Szczegóły także na plakatach.

 

ZDUŃSKA WOLA

8 grudnia. Filia MDK w Karsznicach, XV Mikołajkowe Cuda. Od godz. 12.

8 grudnia. Miejska Biblioteka Publiczna; spotkanie z dietetyczką. Spotkanie z dyplomowanym dietetykiem Aleksandrą Krasowiak-Staszczyk, członkinią Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków, które rozpocznie się o godzinie 17 przy ul. Łaskiej 12. Zapraszamy młodzież, osoby dojrzałe i seniorów zainteresowanych prawidłowym żywieniem i jego wpływem na funkcjonowanie organizmu, niebezpiecznych skutkach szybkiego odchudzania, faktach i mitach modnych diet.

9 grudnia. Kawiarnia Literacka. ZCI Ratusz, godz. 17. Miejski Dom Kultury i Klub Literacki TOPOLA zapraszają na rozstrzygnięcie IX Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Feliksa Rajczaka oraz XXIV Regionalnego Konkursu Literackiego „O Laur Topoli”.

9 grudnia. ZCI Ratusz, godz. 19, koncert z cyklu KultuRatusz. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie biletowej Ratusza! Wydarzenie to jest współorganizowane ze Stowarzyszeniem Rozwoju Kultury Dzieci i Młodzieży. Gościem będzie Wojciech Lemański, kompozytor zajmujący się przede wszystkim muzyką filmową i teatralną (filmy fabularne, animowane, dokumentalne, spektakle teatralne, programy telewizyjne). W 2003 r. za ścieżkę dźwiękową do filmu „Edi” otrzymal nominację do Polskich Nagród Filmowych „Polskie Orły”.

9 grudnia. Hala przy SP nr 6 - V HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ SĘDZIÓW im. Henryka Trawki. Od godz. 9.30.

11 grudnia. Godz. 16, filia MDK w Karsznicach. ŚWIĄTECZNE WARSZTATY ARTYSTYCZNE.

11 grudnia. Kino Ratusz. Projekcja filmu w ramach cyklu "Muzeum to ja". O godz. 19. Więcej na: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7551-muzeum-to-ja-na-tej-projekcji-w-zduskiej-woli-warto-by-jest-gotowa

SIERADZ

7 grudnia. Dyrektor Muzeum Okręgowego w Sieradzu zaprasza na wykład Pawła Kieronia, kierownika działu etnografii w tymże Muzeum. Wykład zatytułowany „Rola Stanisława barona Graevego w promocji przeszłości i kultury ludowej Ziemi Sieradzkiej w czasach zaborów”. Spotkanie odbędzie się od godz. 17 w Sali Rycerskiej, ul. Dominikańska 2.

7 grudnia, Sieradzkie Centrum Kultury. Projekcje filmów: - godz. 15:30 KUMPLE Z DŻUNGLI - Animowany, Familijny – 96 min. Bilety w cenie: normalny 16 zł, ulgowy 14 zł (do kupienia w kasie SCK lub na www.scksieradz.pl); - godz. 17:30 CICHA NOC - Dramat, Komedia – 101 min. Bilety w cenie: normalny 18 zł, ulgowy 16 zł (do kupienia w kasie SCK lub na www.scksieradz.pl); - godz. 19:30 NAJLEPSZY - dramat, sportowy - 110 min. Bilety w cenie: normalny 18 zł, ulgowy 16 zł (do kupienia w kasie SCK lub na www.scksieradz.pl).

8 grudnia. Centrum Informacji Kulturalnej, Rynek 18. Mikołajki poetyckie z Grupą Poetycką DESANT. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.30. Nie zabraknie wierszy śpiewanych i czytanych, a także odniesień w literaturze do kawy.

8 grudnia. Galeria Sztuki BWA. Otwarcie wystawy "Obrazy i miniatury tkackie", godz. 18.

8 i 9 grudnia. Sieradzkie Centrum Kultury. Projekcje filmów: - 15:30 KUMPLE Z DŻUNGLI - Animowany, Familijny – 96 min. Bilety w cenie: normalny 16 zł, ulgowy 14 zł (do kupienia w kasie SCK lub na www.scksieradz.pl); - godz. 17:30 MŁYNARSKI. PIOSENKA FINAŁOWA - Dokument – 90 min. Bilety w cenie: normalny 18 zł, ulgowy 16 zł (do kupienia w kasie SCK lub na www.scksieradz.pl); - godz. 19:30 NAJLEPSZY - dramat, sportowy - 110 min. Bilety w cenie: normalny 18 zł, ulgowy 16 zł (do kupienia w kasie SCK lub na www.scksieradz.pl).

10 grudnia. Parking przy ul. Piłsudskiego. Godz. 9. Konkurs Zręczności Kierowców.

10 grudnia. Teatr Miejski. PRZEGLĄDU TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ PRZEDSZKOLI „SZKATUŁKA KRASNALA 2017”. Od godz. 11.

11 grudnia. Spotkanie promocyjne książki Janusza Ziarnika "Ukryte w kronice Sieradza". Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu ul. Żwirki i Wigury 4. Z autorem będzie rozmawiać Małgorzata Szymlet-Piotrowska, historyk sztuki, miłośniczka i znawczyni wartościowej literatury. Początek o godz. 18.

13 grudnia, godz. 18, SPOTKANIE Z POETĄ TADEUSZEM ZAWADOWSKIM, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu ul. Żwirki i Wigury 4.

13 grudnia Teatr Miejski. VII Turniej Sztuki Recytatorskiej Dzieci. Od godz. 10.

14 grudnia. Teatr Miejski, Balet "Dziadek do orzechów" w wykonaniu artystów Narodowego Baletu Królewskiego ze Lwowa. Godz. 19. Bilety: 100 zł - normalny, 90 zł -balkon (do kupienia w kasie SCK lub online na scksieradz.pl).

14 grudnia. Dyrektor Muzeum Okręgowego w Sieradzu zaprasza na wykład Elżbiety Pokory pt. „Pielęgniarki i położne starego szpitala w Sieradzu”. Spotkanie odbędzie się o godz. 17 w Sali Rycerskiej, ul. Dominikańska 2. UNIEJÓW

8 grudnia. Mieszkaniec tej gminy Benedykt Cichomski choruje na dystrofię mięśniową Duchenne’a, nieuleczalną chorobę powodującą zanik mięśni, wymagającą stałej, kosztownej rehabilitacji. Aby pomóc chłopcu zebrać potrzebne środki, w o godz. 18 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Uniejowie odbędzie się Charytatywny Fitness pod hasłem „Dobra forma – sprawność i zdrowie w każdym wieku”. Fitness poprowadzą instruktorzy oraz trenerzy personalni: Lidia Dębowska – Wróbel i Radosław Wróbel. W ramach aktywnych zajęć przygotowano szereg różnych ćwiczeń: 30-minutowe treningi, a także pomiar składu ciała, strefę atrakcji dla dzieci, kącik słodkości, losowanie nagród.

10 grudnia. Rynek w Uniejowie, akcja "Oddaj krew - ratuj życie". Od godz. 10 do godz. 12.30.

DZIAŁOSZYN

10 grudnia, GODZ. 14, ŚWIĄTECZNY KIERMASZ TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ w MGOK.

MAŁKÓW

10 grudnia. Warsztaty świąteczne. Zespół Pałacowo - Parkowy w Małkowie. W programie zajęć między godz. 15 a 18, wykonywanie ozdób świątecznych, dekorowanie pierników oraz słuchanie baśni, spotkanie z Mikołajem i oczywiście prezenty. Koszt udziału w zajęciach 25 zł od osoby. Zapisy do 8 grudnia pod nr tel. 535-442-333.

ŁASK

9 grudnia. O godzinie 11 w Łaskim Domu Kultury odbędzie się spotkanie charytatywne mające na celu zorganizowanie warsztatów z wykorzystaniem końcówek materiałów i wyklejaniem świętego Mikołaja nie tylko na odzieży. Szczegóły na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7540-przemysaw-saleta-i-rafa-cieszewski-w-asku-bd-charytatywnie-zbiera-min-datki-na-dzieci

10 grudnia. Na placu 11 Listopada w Łasku odbędzie się tradycyjny Kiermasz Świąteczny. W godzinach od 12 do 16 płytę rynku wypełnią różnorodne stoiska handlowe. Tego dnia nie może także zabraknąć wspólnie śpiewanych kolęd i Mikołaja z workiem pełnym słodyczy. Obok Pomnika Niepodległości tradycyjnie stanie żywa choinka, którą w dniu kiermaszu uczestnicy wydarzenia będą wspólnie ubierać w świąteczne dekoracje.

BŁASZKI

12 grudnia. W ramach VIII edycji akcji charytatywnej „Uśmiech na gwiazdkę”, zorganizowana zostanie w Centrum Kultury w Błaszkach zbiórka na leczenie 8- letniej Gabrysi Chojeckiej, mieszkanki gminy Błaszki. Akcja rozpocznie się o godz. 9. Szczegóły na plakacie.

WIELUŃ

7 grudnia. O godz.10, Miejska i Gminna Biblioteka w Wieluniu, MIKOŁAJKOWE OPOWIASTKI O ZWIERZĄTKACH.

8 grudnia. Godz. 11, sala widowiskowa WDK; II PRZEGLĄD PIOSENKI RÓŻNEJ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH.

14 grudnia. KONKURS ''REYMONT - PIERWSZY NOBLISTA POLSKI NIEPODLEGŁEJ". Od godz.11 w Miejskiej i Gminnej Bibliotece w Wieluniu.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRiposta menela

Menel spotyka kobietę na ulicy i uprzejmie zagaduje:
- Szanowna Pani taka miła! Da mi pani, proszę, złotówkę?
- Owszem, dam. Ale nie wyda jej pan na alkohol?
- Ależ skądże! Domek sobie kupię...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u